EN|RU|UK
 Здоров'я
  32414  91

 Директор Інституту серця Тодуров закликав кардіологів своєчасно відправляти пацієнтів на операції, пояснюючи причини на конкретному прикладі. ВIДЕО

Пацієнти приходять в Інститут серця Міністерства охорони здоров'я в украй важкому і занедбаному стані.

Про це написав на своїй facebook-сторінці кардіохірург, директор Інституту серця МОЗ України, громадський діяч і блогер Борис Тодуров, передає Цензор.НЕТ.

Лікар опублікував відео операційного випадку, який "здивував навіть його".

"На жаль, цей пацієнт дуже пізно приїхав до нас, коли величезне ліве передсердя з тромбозом. Я хочу показати, що буває за таких ускладнеь", - говорить він. В ході операції Тодуров пояснює, до яких наслідків призводить наявність тромбів у серці: "Кожен з цих тромбів міг бути смертельно небезпечним, тому що якщо навіть двоміліметровий залітає в якусь середньомозкову артерію, це викликає ішемічний інсульт і може бути причиною смерті".

"Хочу сказати всім, у кого є пороки серця, що не засиджуйтеся вдома з цим пороком і приходьте вчасно", - закликав кардіохірург. Він висловив жаль, що досі лікарі доводять пацієнтів до небезпечних станів. "Це не докір, це просто колегіальне побажання: надсилайте вчасно пацієнтів з мітральними пороками", - зазначив Тодуров.

Він оперував мітральний стеноз (звуження лівого атріовентрикулярного отвору). Його хірург теж демонструє на відео.

"Велике прохання до кардіологів і ревматологів: надсилайте цих хворих вчасно. Ви наражаєте їх на смертельну небезпеку, коли тримаєте їх так довго з таким критичним мітральним стенозом вдома і намагаєтеся лікувати консервативно. Це чисто хірургічні хворі", - резюмує Тодуров.

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3061655
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору