EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  54786  243

 Господь попустив війну на сході, щоб люди навернулися до Бога, - Філарет. ВIДЕО

Через війну на Донбасі жителі регіону стали частіше звертатися до Бога, вважає патріарх Київський і всієї Руси-України, предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет. Водночас, він акцентує, що не треба через це сприймати війну як якесь благо, війна - це зло.

Про це він сказав в інтерв'ю каналу "Прямий", передає Цензор.НЕТ.

...

"Чому, наприклад, Господь попустив цю війну на сході? Попустив для того, щоб люди навернулися до Бога. Ось чому війни немає в центрі, а на Донбасі? А тому що на Донбасі люди більше відійшли від Бога. А так через війну тепер люди на Донбасі навертаються до Бога. І не тільки на Донбасі. По всій Україні допомагають і армії, і допомагають тим, хто страждає на Донбасі. Допомагають хто? Українці з Західної України, Центральної - з усієї України. А якщо вони допомагають - значить вони їх люблять. Попри все. Тому допомагають. А якщо навіть і не можуть допомогти, то співчувають їм. А цього не було, якби не було війни. Але ми не повинні думати, що війна - це благо. Це зло. Але Бог через зло перемагає гріх. А що, якщо Христа розпинали, це як благо? Це зло, це гріх людський. Але через ці страждання на хресті Господь переміг гріх. Так і зараз. І не тільки зараз, але і протягом всієї історії це відбувається", - заявив Філарет.

"Ось пригадаймо Другу світову війну. Яким був наш народ до війни? Богу не молилися, про Бога не згадували. І уявіть собі, якби не було цієї війни, то, я думаю, сьогодні ми б вже і слово "Бог" забули б. А завдяки тим стражданням, які принесла війна нашому народу, люди звернулися до Бога. Завдяки цьому я сам такий. От якби не війна ця, я б не тільки не був би патріархом, а не вірив би в Бога. А війна привела мене до цього. Тому що, коли батько загинув на фронті, то я ... А я любив його. І у мене виникло питання: він живий, існує чи не існує? Школа навчила мене, що людина померла - перестає існувати. Якщо це правда, що перестає існувати, то значить я люблю те, чого не існує. А можна любити неіснуюче? Не можна. А я люблю. Значить він. Таким чином я прийшов до віри в Бога. Але це завдяки тому, що батько загинув. А таких мільйони були. І це всіх людей навернуло до Бога. А війна сама по собі - зло. А привела до гарних наслідків", - додав Філарет.

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3060269
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору