EN|RU|UK
 Політика України
  25934  131
Матеріали за темою:

 Кваліфікація, зазначена в попередній підозрі Бубенчику, є не досить обґрунтованою, - заступник генпрокурора Стрижевська. ВIДЕО

Заступник генпрокурора Анжела Стрижевська відмовилася коментувати нові підозри, які ГПУ має намір вручити активісту Євромайдану Івану Бубенчику, до їх вручення. Однак вона не виключила можливості нового клопотання до суду про обрання йому запобіжного заходу.

Про це вона заявила журналістам після засідання суду у справі Бубенчика, передає кореспондент Цензор.НЕТ. 

...

Відео: Олег Богачук, Цензор.НЕТ

Стрижевська пояснила, чому ГПУ відкликала клопотання про обрання запобіжного заходу Бубенчику: "Я детально вивчила матеріали кримінального провадження. Кваліфікація, яка була зазначена в попередній підозрі, на думку ГПУ, є не досить обґрунтованою".

Водночас вона відмовилася уточнити, чому саме так вона вважає.

За її словами, питання про обрання Бубенчику запобіжного заходу поки не стоїть, але Стрижевська не виключає, що ГПУ про це клопотатиме після вручення Бубенчику нової підозри.

На запитання журналістів, чи не є відкликання попередньої підозри тиском Генпрокурора на своїх підлеглих, вона сказала: "Слідчий і прокурор - самостійні процесуальні фігури. Вони самостійно ухвалюють рішення. Не помиляється той, хто не працює. А в Департаменті спецрозслідувань ГПУ працюють, як мурахи, і те, що є прогрес у справах Майдану, - це тільки завдяки Департаменту спецрозслідувань, і зокрема Горбатюку".

Стрижевська висловила впевненість у тому. Що Бубенчик з'явиться в ГПУ на 17.00 для вручення йому нової підозри. За її словами, це погоджено з його адвокатами.

Зі свого боку, адвокат Івана Бубенчика Ігор Коржук сказав, що сторона захисту не здивована відкликанням підозри і клопотання про обрання запобіжного заходу.

"Детально вивчивши клопотання, було видно не те, що його необґрунтованість, а навіть юридичну нелегітимність. Вони навіть не спромоглися нормально в рамках КПК вручити йому підозру. Я вважаю, що її не було вручено. У тому випадку, якщо підозра не вручена, прокуратура не має права звертатися до суду з клопотанням. Друге, підозра є необґрунтованою... Там немає доказів, що мій клієнт вчинив дії, які йому інкримінують", - зазначив Коржук, уточнивши, що підґрунтям в обвинуваченні була ст. 348 КК, яка знівельована законом про амністію учасників Євромайдану, а ст. 115 КК, на яку не поширюється амністія, була додатковою.

Адвокат не виключив, що сторона захисту збиратиме матеріали і подаватиме скаргу на порушення з боку ГПУ.

Сам Іван Бубенчик подякував людям, які його підтримували: "Спасибі українському народові за те, що дав мені свою підтримку. Я її дуже відчуваю. Якщо потрібен буде захист, і в подальшому розраховуйте на мене".

На запитання про те, чи був факт застосування зброї з боку Бубенчика, він порекомендував дивитися фільм "Вавилон-23" "Бранці", в якому він уперше озвучив інформацію про свої дії із застосуванням зброї під час Євромайдану.

Як повідомлялося, правоохоронні органи у вівторок, 3 квітня, затримали активіста Майдану, Народного героя України, екс-бійця "Дніпро-1" Івана Бубенчика за підозрою у вбивстві бійців спецпідрозділу "Беркут" на Майдані.

 5 квітня ГПУ відкликала клопотання про обрання запобіжного заходу Бубенчику: його запрошують до прокуратури на 17.00 для вручення нової підозри.

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3059739
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору