EN|RU|UK
 Політика України
  30834  94

 Надання Україні ПДЧ в НАТО десять років тому зупинили Німеччина і Франція, - екс-заступник начальника Генштабу Романенко. ВIДЕО

У 2005 році Україну вже вносили до списку країн, які підтвердили своє прагнення щодо вступу в Північноатлантичний Альянс.

Про це, як інформує Цензор.НЕТ, заявив в ефірі "5 каналу" екс-заступник начальника Генштабу (2006-2010) Ігор Романенко.

"Як відомо, в нашій країні президентом була затверджена програма щодо наступного кроку в напрямку НАТО. Ми знаємо, що знову надали статус країни-аспіранта. Суть полягає в тому, що керівництво НАТО визнає прагнення країни і юридично відображає це прагнення у себе на сайті. Але я не про те, а про те, що ми вже були такою країною в 2005 році. У 2008 році ми були на межі розгляду на Бухарестському саміті, якщо згадати, надання нам ПДЧ (план дій щодо членства в НАТО, - Ред.). І тут я хочу звернути увагу на те, що цей процес тоді зупинили фактично керівники Німеччини і Франції. Не відбулося. Тобто не надали ПДЧ Україні. Взагалі був процес зупинений. Потім зупинилися у нас взагалі процеси в сторону просування в НАТО, і нейтральний статус - і чим це обернулося", - зауважив військовий експерт.

Романенко також додав: "Тому хочу сказати, що події, які відбуваються в цих країнах і поведінки їхніх лідерів, як Франції, так і Німеччини - дуже важливі, вони впливають на роботу "нормандського формату" і на ситуацію довкола України".

Нагадаємо, вранці 9 березня на сторінку про розширення сайту НАТО, де були перераховані три країни, які прагнуть до вступу, - Боснія і Герцеговина, Грузія і Македонія, - додали четверту, Україну. При цьому зі сторінки прибрали згадку, що з 2010 року Україна офіційно не прагне до членства. Таким чином, Північноатлантичний альянс визнав прагнення України стати повноцінним членом організації та надав їй статус країни-аспіранта.

Пізніше Порошенко запропонував внести в додаток до преамбули Конституції прагнення України вступити в ЄС і НАТО.

Президент Петро Порошенко підписав указ "Про затвердження Річної національної програми під егідою Комісії Україна-НАТО на 2018 рік".

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3059206
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору