EN|RU|UK
 Суспільство, За кордоном
  78186  407

 "Інформаційний терорист, політичний мародер", - кремлівський Перший канал про редактора "Цензор.НЕТ" Бутусова. ВIДЕО

Кремлівський пропагандистський телеканал звинуватив головного редактора "Цензор.НЕТ" Юрія Бутусова в тому, що він нібито "інформаційний терорист" і "політичний мародер", за його статтю про те, що було б, якби така пожежа, як у Кемерово, сталася в Україні.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

...

Зокрема, в ефірі пропагандистської телепрограми "Время покажет" на кремлівському Першому каналі ведучий зачитав фрагмент статті головного редактора "Цензор.НЕТ" Юрія Бутусова "Що було б, якби така пожежа, як у Кемерово, сталася в Україні? Чому Україна - не Росія": "У Кемерові кожен рятувався самостійно, взаємодопомога і взаємовиручка були відсутні. Випадки допомоги чужим людям були одиничними. ... В Україні на місці пожежі з перших секунд знайшлися б групи людей, які б не піддалися паніці, налагодили взаємодію і почали б перевірку приміщень, евакуацію, відкривали б зовні і зсередини пожежні виходи. У Кемерові відвідувачі в паніці почали залишати місце події і тим самим заблокували під'їзд рятувальникам. ... В Україні більшість людей не виїхало б з місця подій, люди не блокували б машинами під'їзд пожежних машин, а навпаки, підготували б проїзд техніки до будівлі, забезпечили б умови для роботи рятувальників".

"Я кілька разів за ці дні говорив слова "інформаційний терорист", "політичний мародер". На мій погляд, ця людина з цієї ж серії політичних мародерів. ... Він на цій трагедії, на кістках, на згорілих трупах цих дітей намагається просовувати ідею, що українці - це якісь інші, правильні росіяни, або правильні слов'яни, а тут живуть неправильні", - заявив ведучий телепередачі на адресу українського журналіста.

Пропагандисти Кремля звернулися по коментар до політолога Андрія Окари, який заперечив їм.

"Я не побачив у нього (Бутусова. - Ред.) ніяких звинувачень в тому, що росіяни - це неправильні", - зазначив Окара.

Це викликало обурення учасників і ведучих програми, яких обурила тезу про те, що українці відрізняються від росіян, і те, що на тлі цієї трагедії деякі люди намагаються показати відмінності російського і українського суспільств.

"Я цього в цьому тексті не побачив. Це дійсно відтворення певних стереотипів і штампів. Це приватна думка. Якщо вас цікавить моя думка як людини, що займається соціальною антропологією і соціальної філософією, то можу сказати, що здатність до солідаризації і до самоорганізації в цілому і в середньому в українському суспільстві дещо вища, ніж в російському суспільстві", - заявив Окара, спровокувавши тим самим шквал критики в студії каналу.

"Якщо ми говоримо про українське суспільство, то важливо, що логіка "око за око" не була актуальною для суспільства в цілому, для його соціально активного ядра, а якщо була, то винятково для окремих, девіантних особистостей", - резюмував Окара, додавши, що в українців "інший тип політичної культури".

Далі в ефірі телеканалу представили три коментарі із соцмереж, які приписали українцям і навели як приклад прояву загального співчуття українців росіянам. Зокрема, навели коментар під постом на сторінці телеканалу "112 Україна" в Фейсбуці користувача Alex Firsoff. Його акаунт у Фейсбуці порожній, а вживання словосполучення "на Україні" в написаному коментарі, вказує як мінімум на його антиукраїнську позицію.

Ще один показаний коментар належав акаунту Aliena Reptiloid (@alio_lia), який 28 березня активно репостив інформацію про трагедію в Кемерові, серед іншого і з акаунтів пропагандистки Кремля Оксани Шкоди.

Інформаційний терорист, політичний мародер, - кремлівський Перший канал про редактора Цензор.НЕТ Бутусова 01

Інформаційний терорист, політичний мародер, - кремлівський Перший канал про редактора Цензор.НЕТ Бутусова 02
Інформаційний терорист, політичний мародер, - кремлівський Перший канал про редактора Цензор.НЕТ Бутусова 03
Інформаційний терорист, політичний мародер, - кремлівський Перший канал про редактора Цензор.НЕТ Бутусова 04
Інформаційний терорист, політичний мародер, - кремлівський Перший канал про редактора Цензор.НЕТ Бутусова 05
Інформаційний терорист, політичний мародер, - кремлівський Перший канал про редактора Цензор.НЕТ Бутусова 06
Інформаційний терорист, політичний мародер, - кремлівський Перший канал про редактора Цензор.НЕТ Бутусова 07

Нагадаємо, 25 березня в торгово-розважальному комплексі "Зимова вишня" в російському Кемерові сталася пожежа. На цей момент підтверджено загибель 64 людей.

За кількістю жертв пожежа в торговому центрі в Кемерові стала однією з чотирьох наймасштабніших у Росії за 100 років разом із пожежею в самарському УВС в 1999 році, коли загинули 57 осіб, в станиці Камишевська в Краснодарському краї в 2007 році, коли загинули 63 людини, і в клубі "Хромая лошадь" у Пермі в 2009 році, коли жертвами вогню стали 153 людини.

Раніше головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов написав статтю: "Що було б, якби така пожежа, як у Кемерові, сталася в Україні? Чому Україна - не Росія". До цього він опублікував статтю: "64 загиблих і 16 зниклих безвісти: 10 фактів, як корупція і безвідповідальність призвели до трагедії в "Зимовій вишні".

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3058719
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 5 з 5
<<<1 2 3 4 5
Сторінка 5 з 5
<<<1 2 3 4 5
 
 
 
 
 
 вгору