EN|RU|UK
 Суспільство, Політика України
  227490  166

 Україна повністю переграла Росію в ситуації з кризою в Авдіївці


Автор: Юрий Бутусов

Уперше, мабуть, в умовах війни, наша держава і суспільство продемонстрували приклад комплексних і системних дій у конкретній критичній ситуації. Відзначив для себе кілька нововведень, дай Боже, щоб вони стали системою.

1. Управління та робота з особовим складом. Командування 72-ї бригади зуміло зберегти управління підрозділами в бою, у бійців зберігається довіра до командир ів ам, і вперше відсутні прохання допомогти і подзвонити комусь нагору, бо "нас атакують, а відповідати нічим". Навпаки, багато бійців відзначають ефективність нашої вогневої підтримки. Зазвичай у разі втра ти зв'язку з бійцем під час бою піднімається хвиля стурбованості в тилу у близьких. Тут зв'язок теж зникав - в бліндажах під обстрілом зв'язку немає. Однак коли паніка починалася, люди швидко отримували необхідну інформацію і заспокоювалися. Бул а довіра. Безумовна заслуга командирів 72-ї, яку варто відзначити.

Дивіться також: "Трьохсотий" ще один! Поки не знаємо, легкий-нелегкий! У нього зверху вхідний. Може, легеня прострілена!" - бій у промзоні Авдіївки. ВIДЕО

2. Організація інформаційного забезпечення та комунікація. Вперше ми бачимо як військові та урядові інформслужби намагаються гнучко реагувати на висвітлення обстановки і проводять регулярні брифінги безпосередньо на місці подій. 72- та бригада добре взаємодіє з волонтерами, з родичами бійців. Особливо хотів би відзначити важливу роботу прес-офіцера 72-ї бригади Олен и Мокренчук - завдяки її самовіддан ій і професійній роботі з висвітлення ситуації в бригаді, офіційна інформація про обстанов ку викликала довіру. (На жаль, Олені довелося важче за багатьох - 2 лютого в промзоні загинув її племінник - боєць 72-ї бригади Роман Клімов).

3. Вперше під час складної бойової операції інформаційні атаки російських спецслужб за українськими соцмережах з традиційними розповідями про десятки і сотні убитих, які нібито приховує Київ, повністю провалилися. Оперативність надання інформації про загиблих і поранених, швидкість реакції, швидка евакуація - все це забезпечило в ць ому випадку довіру до офіційної інформації. Я напевно, вперше, під час бойової операції не уточнював постійно дані по втрат и, тому що офіційна влада давали всю інформацію компетентно і без найменших затримок, відразу після повідомлення родичів. Офіційна інформація України щодо російської провокації стала домінуючою в західних ЗМІ саме завдяки тому, що в самій Україні позиція і держави, і суспільства щодо Авдіїв ки була єдиною й аргументованою. Всі провідні ЗМІ Заходу висвітлюють криз у співчутливо до України.

Дивіться також: Із загиблими під Авдіївкою воїнами попрощалися на Майдані Незалежності в Києві. ФОТОрепортаж+ВІДЕО

 4. Організація гуманітарної допомоги жителям Авдіївки і їх безпеки. Вперше держава показує злагоджені та ефективні оргзаходи. Дії і заяви Президента, Кабміну, Донецької ЦВА, комунальних служб, МВС, НГУ, ДСНС, з ремонту систем життєзабезпечення, відновлення тепла, передачі гуманітарної допомоги, організації пунктів обігріву, організації харчування, не тільки швидко висвітлюються в ЗМІ, але і це дійсно правда. Не готовий зараз сказати, хто як і в якому обсязі працював, але за карт нкою це було переконливо, і підтверджується повідомленнями з місць. Напевно, вперше, допомога від держави не тільки випередила волонтерську, а й була по-справжньому комплексною. Російське командування мало намір швидко викликати хаос і деморалізацію терористичними обстрілами - але цього не сталося, ситуація в Авдіївці була дуже швидко взята під контроль. 

Також читайте: Канада уважно стежить за ситуацією в Авдіївці: ми засуджуємо дії підтримуваних Росією сил, - голова МЗС Фріланд

 5. Громадянське суспільство. Хвиля співчуття і підтримки українських вояків і жителів Авдіївки - безпрецедентна. Масовий виїзд журналістів, волонтерів, політиків в Авдіївку, висвітлення ситуації не тільки зі ЗМІ, а й і з соцмереж. Авдіївка стала безумовно головною темою для всієї країни, і консолідувала інформаційний простір. Знову пішла потоком гуманітарна допомога. Люди побачили мету, гідну допомоги. Тисячі киян вийшли проводити загиблих героїв на Майдан, і ці приголомшливі акції солідарності громадян об'єднують людей навколо спільної біди. Авдіївка стала головною темою для країни, вся увага сконцентрована на конкретній проблемі конкретного міста, його жителів і його захисників. В Україні розвивається справжнє громадянське суспільство, яке може дуже серйозно впливати на ситуацію в країні.

Юрій Бутусов, "Цензор.НЕТ"
Источник: https://censor.net.ua/ua/r426284
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору