EN|RU|UK
 Політика України
  67733  170
Матеріали за темою:

 Начальник Генштабу Муженко заявив, що це він організував "зелений коридор" під Іловайськом


Автор: Юрий Бутусов

Начальник Генерального штабу Віктор Муженко, головнокомандувач ЗСУ, який у серпні 2014 року одночасно був командувачем АТО на території Донецької та Луганської областей, заявив, що це він повідомив російському командуванню маршрут виходу оточених військ з Іловайська, і це він погодив вихід з оточення не малими групами, а двома великими колонами під контролем російських військ.

Муженко заявил, что он согласовал маршрут с Генштабом ВС РФ и российскими генералами Богдановским, Картаполовым, Евстратовым.

муженко

муженко

муженкоВот цитата:

"Під час виходу розглядали різні варіанти. Пропонувався вихід дрібними колонами по 10-15 машин в різних напрямках на широкому фронті, зокрема і на південь, тому що там був простір для руху з виходом в район Маріуполя або, можливо, в район Гранітного. Але було обрано варіант виходу за маршрутами, оговореними з керівництвом російського Генерального штабу - ці маршрути росіяни пропонували як "зелений коридор" для виходу наших підрозділів.
(то есть выход наших войск прямо через российские позиции двумя большими колоннами, без развертывания боевых порядков, а мирно, как на параде - это было ОФИЦИАЛЬНО согласовано командующим украинской армией! Оригинальный метод ведения войны после вторжения российских войск на территорию Украины - вступать в переговоры с врагом. - Прим.Ю.Б.)

Це була ініціатива Путіна, 26 серпня він про це заявив, і ми впродовж двох днів (!!!) узгоджували з російською стороною питання, яким чином здійснити цей вихід. Перша умова була для нас прийнятна - вихід "зеленим коридором", з озброєнням і військовою технікою. Без питань. Але, безпосередньо вже в ніч перед виходом, 28 серпня, десь в районі 22-ї години, на мене вийшов генерал Богдановський - перший заступник начальника Генерального штабу ЗС Російської Федерації - і сказав: "Умови змінюються, ми можемо дозволити тільки вихід, без озброєння і навіть без стрілецької зброї". Це було для нас неприйнятно, це взагалі створювало серйозну небезпеку для наших військовослужбовців.

("Серьезной угрозой" для наших войск было то, что командующий АТО на Донбассе Муженко приказал идти большими колоннами без боя по маршруту, указанному заранее российскими войсками! А Муженко считает, что все хорошо, вся проблема только из-за оружия возникла! Это нормально вообще?! - прим.Ю.Б.)

Я постійно контактував з російським генералом Богдановським, тому що 28 серпня генерал Герасимов - начальник Генерального штабу ЗС РФ - був у відрядженні, але вже 29-го числа він був на місці, десь у другій половині дня я спілкувався з ним.

До речі, вночі я спілкувався із начальником Головного оперативного управління Генерального штабу ЗС РФ генералом Картаполовим, і з його заступником генералом Євстратовим, який нині є начальником Головного оперативного управління ГШ ЗС РФ. Ніхто з них не хотів брати на себе відповідальність за дії російських військ під Іловайськом, адже розуміли, що це є військовий злочин, і що за це комусь доведеться відповідати. Російські генерали перекидали комунікацію з одного на іншого, від перших осіб на других, потім на третьорядних.

У нас не було вибору, нам необхідно було спілкуватись для того, щоб все-таки вирішити питання безпеки наших людей, які мали вийти із цього оточення. Це, до речі, підтверджено документально. У матеріалах слідства такий документ є, де підтверджено чітко по часу, по дням - з ким, коли, скільки хвилин навіть - до секунди - велись переговори з росіянами. Однак, деякі політики, "експерти" заявляють, що Муженко говорить неправду, м'яко кажучи, що Муженко бреше і він ні з ким не спілкувався того часу".

Ну как это комментировать? Российские генералы, которые организовали вторжение на территорию Украины, отказались "брать ответственность" за судьбу окруженных украинских войск! Этим их попрекает начальник Генштаба ВСУ, командующий этими окруженными войсками! То есть не он должен отвечать за гибель сотен своих солдат, а российские генералы, которые отказались с ним разговаривать! Это капец полный! Враг отказался говорить с ним по телефону и не захотел беспокоиться об украинских солдатах! И этот человек по-прежнему возглавляет наши Вооруженные силы!

А если завтра вторжение? Как можно доверять мыслительным способностям командующего, который во время российского вторжения сообщает дислокацию и планы действий украинской армии с Генштабом ВС РФ, и вместо того, чтобы спасать своих солдат от гибели, перекладывает свою ответственность на российских генералов!

Генерал армии Муженко признал, что это он сам сдал наших солдат и направил их под расстрел российской армией! Ни прорыва ни организованного выхода Муженко не запланировал. Более 400 человек погибло и пропало без вести, более 500 ранено, в результате переговоров командующего Муженко с руководством российских сил вторжения.

И этот человек еще смеет там критиковать добробаты НГУ и МВД - так ты их своими переговорами под пули подвел!

Обратите внимание на его стиль изложения - это говорит не военный командир, а какой-то бюрократ в погонах. Он был единоличным командующим и ВСУ и сил АТО на Донбассе - но нет ни с лова "я решил", " я отвечаю". Есть только "я пропонував", "російські генерали не захотіли нести відповідальність"...

Это слова человека, который привык всю жизнь перебрасывать на кого-то свою ответственность.
И этот человек за два года войны получил два внеочередных генеральских звания!

Такая "откровенность" Муженко - заслуга проведенного расследования Генеральной прокуратурой, в ходе которого военное командование наконец-то начало говорить о своих действиях, решениях и своей ответственности. То ли еще будет на суде. Сегодня в 15.00 в комитете ВР по обороне депутаты будут обсуждать сроки передачи дела в суд с Генеральным прокурором Юрием Луценко.

Суд по Иловайску необходим для всей украинской армии и для всей страны - чтобы больше никогда ни одному украинскому офицеру и генералу не пришло в голову доверять безопасность своих подчиненных войскам агрессора, и подставлять своих солдат под расстрел врага!

Юрий Бутусов, "Цензор.НЕТ"

Источник: https://censor.net.ua/ua/r404188
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору