EN|RU|UK
 Політика України
  26541  24
Матеріали за темою:

 Німці розслідували, які юристи супроводжували схеми Курченка


Автор: Тетяна Чорновол

Касько приховав це від слідства ГПУ. У червні 2015 року "Роснефть" через Печерський суд зняла арешт з нафтопродуктів Курченка арештованих в рамках розслідування злочинів младоолігарха. На щастя вдалося зупинити виконання ухвали. Я згадую цей факт, тому що інтереси Курченка/Роснефті на тому суді захищала юридична фірма "Арцінгер". Про це свідчить тендерна документація оприлюднена на офіційному сайті російської державної нафтогазової компанії "Роснефть".

А ось інтереси держави України не виявилося кому захистити, на судовому засіданні навіть не був присутній представник Генпрокуратури.

Я раніше публічно піднімала питання, що та зрада мала обличчя заступника Генпрокурора Віталія Каська. Адже попереднє місце роботи Каська - вище згадана фірма "Арцінгер". Ще в часи Януковича адвокат Касько став партнером "Арцінгера", тобто отримав долю в прибутку фірми. І все виглядало так, що після влаштування на державну посаду в генпрокуратурі він продовжив працювати на клієнта своєї юридичної фірми - младоолігарха Курченка.

Зараз деструктивна роль Каська та юр.фірми "Арцінгер" в справі Курченка обросла новими подробицями.

Нагадаю при трьох генпрокурорах Віталій Касько згідно своїх посадових обов'язків курував сферу повернення активів вкрадених та виведених за кордон режимом Януковича. Однак він не повернув ані копійки. Навпаки гальмував процес обміну інформацією між слідчими органами різних країн, маючи на меті блокування розслідування справи Курченка, як клієнта "Арцінгера". А позаяк Курченко мив гроші для всього оточення Януковича, на всяк випадок Касько блокував всю міжнародно-правову співпрацю в темі повернення активів.

А тепер черга за конкретними фактами.

Після того, як я звинуватила Каська в роботі на Курченка - клієнта "Арцінгера" до мене анонімно звернувся представник прокуратури. Він продемонстрував копію документу, який надійшов до Міжнародно-правового управління ГПУ (яким керував Касько) від слідства з німецького містечка Дрездена, яке розслідувало відмивання коштів Курченком на території Німеччини. Однак Касько не відправив документ на переклад та не надав його українській слідчій групі у справі Курченка. Фактично факти здобуті німецьким слідством у справі Курченка були сховані у шухляду.

Я звернулася до слідства: потрібен був час для підтвердження цього документу. Нещодавно надійшла відповідь із Дрездену - німецька сторона підтвердила ідентичність.

Зауважу, слідство втратило рік: допит свідка в німецькій кримінальній справі Курченка відбувся наприкінці травня 2015 року, а до українського слідства цей документ потрапив лише зараз. А ті факти були надзвичайно важливі, і дозволили просунутися у справі, здійснити резонансний арешт.

А тепер найголовніше: чому Каську так потрібно було приховати цей документ.

Тому що в матеріалах німецького слідства надісланих в Україну, вказувалося на те, що німецькі оборудки Курченка супроводжувала українська юридична фірма "Арцінгер".

Я даю кілька фрагментів допиту проведеного німецьким слідством. Мною лише закреслені прізвища менеджерів Курченка, яких згадує свідок, які ще не під арештом.

Німецьке слідство розслідувало діяльність компанії Sparschwein Gas GmbH і Sparschwein Gas Handels GmbH & Co.KG, які у Німеччині володіють 170 заправками, що торгують скрапленим газом.

Заправки Sparschwein входят до группи компаній СЄПЕК - відоме дітища Курченка.

За данними українського слідства лише за 2013 через незаконні операції із продажу скрапленого газу структурами Курченка був нанесений збиток державі в розмірі 150 млн доларів. Ці кошти і пішли на придбання німецьких активів.

Тобто мова йде про абсолютно реальне майно, яке може повернути Україна. Тому настільки важливим було співробітництво німецького та українського слідства, тобто міжнародно-правовий обмін, який гальмував Касько.

Зауважу, розслідування справи Курченка було значно активізовано після звільнення Каська, а особливо після приходу на посаду Генпрокурора Юрія Луценка, і повернення на керівництво слідчої групи у справі Курченка прокурора, який почав це розслідування в 2014 року- Костянтина Кулика.

Зокрема, нещодавно відбулося два резонансних затримання.

12 червня цього року під час спроби перетину кордону з Польшою було затримано фігуранта справи продажу зрідженого газу - Андрія Кошеля - колишнього топ-менеджера компанії СЄПЕК Сергія Курченка (який до речі, фігурує в німецькому допиті та навіть у наведених мною фрагментах). Тобто є основною дієвою особою схем Курченка.

Після цього 17 червня був затриманий Олександр Кацуба, основна дієва особа в схемі продажу бензину компанією "Газ Україна 2020", що входила в групу компаній Курченка. Також Кацуба був причетний до купівлі "вишок Бойка", які насправді були "вишками Януковича".

Всі ці затримання здійснив військовий прокурор зони АТО -Констянтин Кулик.

Однак лобі Курченка "показало зуби" - була здійснена спроба блокувати слідство по справі Курченка через знищення Кулика. Як тільки активізувалося розслідування, активізувалося цькування прокурора.

Зокрема, в день затримання Кацуби, Кулик був відсторонений від справи НАБом.

Це стало наслідком спільної контратаки об"єднаних сил Курченка в Україні.

А саме: Андрія Богдана - людини Портнова, друга Віталія Каська, нині адвоката Корбана, фірми "Арцінгер", яка фінансує цілий перелік громадських та політичних проектів, Дениса Бугая - адвоката Курченка, його менеджера та навіть рейдера (він особисто ламав паркан в будинку вчительки Ніни Москаленко). Зауважу, що цілий перелік депутатів "Самопомочі" близькі до Бугая. У Дениса Бугая в цьому питанні, ще й своє, особисте. В 2014 році, у справі Курченка саме Кулик запроторив його в СІЗО. Однак сидів він не довго -купив суддю за кошти зароблені в корупційних схемах Курченка…

Однак запевнюю ляльководів: Бугаї, Каськи та інші злочинці з команди Курченка все-таки сядуть. А так звана "громадськість" - липові антикорупціонери залишаться без фінансування з кишені корупціонера Курченка. А такі, як Тімур Бондарєв -керуючий партнер "Арцінгера", що зараз облаштувався в правлінні Трансперенсі інтернешнл Україна, впевнена, ще буде пояснювати ФБР чому він захищали корупційні інтереси Курченка за гроші американських платників податків.

P.S.

Маючи данні від німецького слідства про те, що українська юридична компанія "Арцінгер" супроводжувала в часи Януковича корупційні схеми Курченка, я жорстко ставлю питання про звільнення тодішнього партнера-директора "Арцінгера" Сергія Шкляра з посади заступника міністра юстиції Павла Петренка.

курченко касько

курченко касько

курченко касько


курченко касько арцінгер

курченко касько арцінгер

курченко касько арцінгер

курченко касько арцінгер

курченко касько арцінгер

курченко касько арцінгер

курченко касько арцінгер

курченко касько арцінгер

курченко касько арцінгер

курченко касько арцінгер

Источник: https://censor.net.ua/ua/r397274
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору