EN|RU|UK
 Політика України
  33970  57

 Бригада швидкого реагування НГУ: шлях від створення до бойового прапора


Автор: Юрий Бутусов

Завтра на полігоні в Старому отримає бойовий прапор нова військова частина - бригада швидкого реагування Нацгвардії. Це революційний проект створення бойової частини нового типу для ведення бойових дій в умовах сучасної війни низької інтенсивності. Завдяки хлопцям з ЗСУ що воюють на передовій, бригада отримала значний час для відбору нових людей та створення з нуля нової частини. Основою бригади є офіцери та солдати, які вже відвоювали в АТО.

Якщо коротко сказати, що було зроблено за цей час:

1. Розроблено та затверджено концепцію створення та застосування бригади швидкого реагування оптимізованої для виконання бойових завдань в умовах локальної війни. Розроблена організаційно-штатна структура нової частини.

2. Зроблено відбір командного складу частини за такими критеріями: повага до солдата; досвід АТО; проходження відбору до бригади разом с солдатами; володіння тактикою індивідуальних дій та дій у складі малих груп; навчання за натовськими програмами або здатність до вивчення тактики НАТО та англійської мови; усвідомлення необхідності рівних умов служби разом з солдатським та сержантським складом.

3. Створена та працює нова система відбору особового складу за такими критеріями: патріотизм; перевірка мотивації та вольових якостей; чесність; командний дух та взаємодопомога; витривалість; відсутність шкідливих звичок - алкоголь, наркотики. У ході відбору проводиться психологічне тестування під час фізично-психологічних навантажень. Перевіряється не сила - а бажання людини долати труднощі та негаразди, моральні якості. Найстарша людина у бригаді має 59 років, це людина з залізною силою волі, справжній воїн - Анатолій Скрицький, відомий герой-танкіст.

4. Створений штаб батальйону легкої піхоти за стандартом НАТО - тобто зі збільшеною кількістю офіцерів, кожен з яких виконує свої функції самостійно та ініціативно згідно з нормами НАТО - С1 облік особового складу, С2 - розвідувальне відділення, С3 - оперативне, С4 - відділення матеріально-технічного забезпечення, С6 - відділення зв'язку. Створення штабу батальйону значно підвищує швидкість прийняття рішень та реагування на зміну тактичної обстановки, оскільки управління приймає тепер рішення наочно контролюючи ситуацію на полі бою, та у реальному масштабі часу. Штаб відпрацьовує роботу за статутами НАТО англійською мовою з використанням натовської військової термінології та тактичних позначок. Робота штабу відпрацьовується з інструкторами з Національної гвардії США та Армії оборони Ізраїлю (рівня начальника штабу піхотної бригади). Навчання американці проводять англійською.

5. Створений сержантський корпус бригади. Виховна та мотиваційна робота з особовим складом та управління бійцями на рівні відділення - повністю передано до сфери відповідальності сержантів. Офіцери не втручаються у сферу компетенції сержантів, які виконують завдання самостійно та ініціативно. Сержанти стали основою частини, самостійною структурою, яка забезпечує зв'язок між офіцерськими рішеннями та їх доведенням та виконанням солдатами.

6. Фактичний набір особового складу до бригади розпочався у жовтні 2015 року. На цей час підготовлена тактична група для дій на передовій в АТО, на озброєння поступили бронетранспортери, бронеавтомобілі, ведеться підготовка танкових екіпажів та артилерійського підрозділу. Техніка потребує доопрацювання, приведення до повністю боєздатного стану. Звичайно, є проблеми з набором людей - це головне. Вимоги до особового складу професійні, контракт укладається на три роки. Так, на однорічний контракт було б знайти людей легше, але ж у людей тут багато вкладають, За цей час на службу зараховано понад 400 військовослужбовців, ще понад 100 у процесі оформлення документів. Це приблизно з 2 тисяч людей, що звернулись для вступу до бригади. З одного боку це не так багато, порівняно з іншими бригадами, з іншого боку, без такого ретельного відбору.

7. Створено колектив професійних інструкторів - 6 осіб, які працюють на постійній основі протягом всього курсу бойової підготовки. Інструктори мають значний практичний досвід роботи з підрозділами ЗСУ, МВС, НГУ, СБУ під час війни.

8. Створено та відпрацьовано новий курс інтенсивної бойової підготовки піхотинця, тривалістю у чотири місяці при 12-14-годинному робочому дні, з нечисленними вихідними днями. Критерії, за якими розроблена програма:
Самостійне та ініціативне мислення; ухвалення рішень згідно з стандартними оперативними процедурами; досконале володіння зброєю та вогнева підготовка за сучасними методиками (розрахунок на одного бійця під час курсу підготовки - 1500 набоїв на тиждень); засвоєння тактики індивідуальних дій та тактики малих груп; надбання необхідних навичок саперної справи, маскування, тактичної медицини, виживання.

9. Налагоджені стосунки з громадянським суспільством. Завдяки цьому стимулюється відбір до бригади вмотивованих бійців - зокрема з числа добровольчих загонів, та з числа учасників АТО, що демобілізувались після служби. Спільно з волонтерами створено штатний підрозділ аеророзвідки. Також завдяки волонтерам вирішується багато питань життєдіяльності бригади, вирішити ці проблеми неможливо.

10. Труднощів, звичайно, багато, забезпечення таке ж саме як всюди. Хоча харчування після того, як почали самі все робити, питань не викликає, до того ж дуже важливо, що волонтери підгодовують системно фруктами та вітамінами, без чого витримати було б важко. Завдяки пожертвам народу України та роботі волонтерів бійці отримують те, що не може дати поки що держава, Але ставлення до людей та організація вже нові. Хлопці хочуть якомога швидше вийти на передову для реалізації здобутих навичок у бойових умовах.


пехота легкая гвардия национальная нгу

Легка піхота на учбовому виході для відпрацювання бойових дій у лісі

пехота легкая гвардия национальная нгу

пехота легкая гвардия национальная нгу

пехота легкая гвардия национальная нгу

Інструктор Цві Аріелі - прийняв громадянство України щоб захищати Україну у складі нової бригади як офіцер. За неоціненну допомогу підрозділам ЗСУ, НГУ та МВС під час війни нагороджений іменною зброєю від міністра МВС України

пехота легкая гвардия национальная нгу

Найдосвідченіший військовослужбовець бригади Анатолій Скрицький - герой-танкіст, учасник боїв за Донецький аеропорт. Взірець для молодих солдат та офіцерів

пехота легкая гвардия национальная нгу

У береті - волонтер Анатолій Свирид - герой-кіборг 90-го аеромобільного батальйону надає велику допомогу бригаді. Анатолій служив у Нацгвардії ще у 90-х роках та готував до бою 1-й резервний батальйон Нацгвардії навесні 2014-го. За значний внесок в оборону країни нагороджений іменною зброєю міністра МВС.

Перед Анатолієм - Олександр Федорченко - солдат, який став військовослужбовцем бригади швидкого реагування проте змушений був демобілізуватись за станом здоров'я. Олександр - боєць батальйону "Донбас", 29 серпня 2014 року разом з Євгеном Тельновим та Сергієм Горбенком знищив два російських танки та два БМД біля села Червоносельське та узяв у полон трьох російських військовослужбовців.

пехота легкая гвардия национальная нгу

БТР-3Е бригади швидкого реагування. Двигуни УТД-20, хто знає - той зрозуміє. Але вже працюють, стріляють. Владнаємо все. За ними три танки Т-64, в кадр пне потрапили

пехота легкая гвардия национальная нгу

САУ 2С1 "Гвоздіка" окремої батареї НГУ


Юрій Бутусов, "Цензор.НЕТ"


Источник: https://censor.net.ua/ua/r391418
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору