EN|RU|UK
 Суспільство, Політика України
  22918  35

 Віра Савченко: "Зараз я думаю лише про одне: чи не згаяла я час, сподіваючись на політиків"


Автор: В.Кіртока

По дорозі до російського Донецька напередодні суду 9 березня сестра Надії Савченко Віра розказала про своє голодування та стан сестри.Надія проголосила сухе голодування відразу після того, як судді не дали їй можливості сказати останнє слово. Бранка Росії з грудня не вживає їжу, тільки суміші, що дають змогу підтримувати життя. А з 4 березня відмовилася і від цього. Навіть воду не п'є. Такий ультиматум може вбити Надію.

По дорозі до російського Донецька напередодні суду 9 березня сестра Надії Савченко Віра розказала про своє голодування та стан сестри.

Ми говорили з Вірою восьмого березня вдень. Вона якраз їхала Луганською областю - поспішала на перенесене засідання суду.

савченко

Фото: Артем Сліпачук, "День"

- Ми з сестрою не раз обговорювали можливість її сухого голодування. Вона попереджала, що після засуджуючого вироку вдастся до цього. Але для всіх нас стало несподіванкою її рішення відмовитися від води та підтримуючих сумішей після того, як суддя не надав їй права сказати останнє слово.

- Як це сприйняла ваша мама?

- Дуже болісно.

Відразу після того засідання Віра вирішила підтримати сестру і також почала голодувати.

- Я протрималася два дні. Перебуваючи в Росії, захворіла і вимушена була пити ліки. Тим самим порушила голодування. Надя знала про моє рішення. Відмовляла мене. Казала: "Ти цілими днями бігаєш, тобі потрібні сили. Це я в тюрмі можу полежати, посидіти. А ти мусиш їсти". Я не мала наміру широко говорити про своє голодування. Бовкнула, коли поряд знаходилася включена телекамера. От і розійшлося. Навіть за два дні, в які я не вживала їжі та води, відчула, як це болісно для організму. Швидко стало погано. Я й голодувати вирішила, щоб краще відчувати, який стан у Наді.

Судді все зробили, як слід. Не надали моїй сестрі слова напередодні цього чортового свята восьмого березня. І саме тому до неї нікого не пускали. Ти можеш бігати, щось робити, але до неї не попадеш. На щастя, сьомого консулам дозволили зайти до Надії, до неї їдуть українські медики.

- Ви спілкувалися з тими, хто цими днями бачив Надію?

- Так, консули говорять, що Надія бадьора. Вони намагалися підняти їй настрій. Я дуже рада, що є люди, які готові боротися за мою сестру.

- Багато хто почав розмірковувати, скільки Надія зможе прожити при сухому голодуванні...

- Я не можу на цю тему говорити. Маму весь час обманюю. Не розказую їй всієї правди про стан Надії. І вважаю, не варто навіть обговорювати, що буде з Надією. Зараз треба робити так, щоб з тюрем випустили всіх бранців Росії.

- Як на вашу думку будуть розвиватся події?

- Я довго наївно думала, що суд, вислухавши обидві сторони, зрозуміє, що ця людина невинна. Бо її алібі незаперечне. Так мало відбутися. Але реально буде по-іншому: нагонять людей, ЗМІ, політиків. Надя скаже своє слово, якщо зможе. Суд скаже, що "удаляется на...надцать дней". До цього я морально готова. Мені вже відома підла кремлівська натура. Зараз я думаю лише про одне: чи не згаяла я час, сподіваючись на політиків, як натиснути на Європу, щоб вони вплинули на Росію і відключили систему свіфт.

- В Києві в ці дні тисячі людей вийшли на підтримку Надії.

- Це найважливіше! І для сестри, і для нас з мамою.


Віолетта Кіртока, "Цензор.НЕТ"
Источник: https://censor.net.ua/ua/r378116
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору