EN|RU|UK
 Політика України
  3936  16
Матеріали за темою:

 Із 700 кандидатів у судді 301 є помічником судді, - ВККС. ІНФОГРАФІКА

вккс

Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККСУ) оприлюднила результати першої частини відбіркового іспиту для нових суддів місцевих судів.

У рамках цієї частини кандидати складали іспит з української мови та права. Всього 5338 осіб подали заяву на участь у відборі на посаду судді місцевого суду. Після відбору за формальними ознаками на іспит прийшли 4525 осіб, 4128 з яких склали іспити з мови та права успішно. До наступного етапу відбору відібрали 700 кращих кандидатів, з них 301 - помічники суддів. Про це розповів голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) Сергій Козьяков під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіацентрі, передає Цензор.НЕТ.

Також з відібраних на першому етапі 700 кандидатів, 429 - жінки, 271 - чоловіки. Вік абсолютної більшості, 603 кандидатів, 30-39 років.

Читайте також: Вища кваліфікаційна комісія суддів проведе співбесіди з 9 суддями апеляційних судів. Список

Із 700 кандидатів у судді 301 є помічником судді, - ВККС 01
За словами представників ВККС, наступний етап, який очікує кандидатів, - психологічне тестування. Тестування передбачає не тільки складання тесту, але і індивідуальна співбесіда з психологом, який сформує після цього загальний звіт про кандидата. В рамках психологічного тестування кожен кандидат буде оцінений за 11 показниками, серед яких - контроль емоцій, контроль імпульсів, кооперативность, комунікативність, здатність відстоювати власні переконання і вміння доносити думки.

"Суддя є не тільки хорошим юристом. Суддя, по-перше, повинен бути людиною, яка здатна вирішувати конфлікти в суспільстві. Для такої функції дійсно необхідно більше, ніж правові знання - необхідні окремі психологічні характеристики і соціальні здібності. Саме на це націлені психологічні тести", - зазначив координатор проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні "Довидас Віткаускас.

Також читайте: Відбірковий іспит на посади суддів місцевих судів: із 18 співробітників ВККС успішно впоралися з тестами тільки 6

У ВККС також розповіли детально про сам відбір суддів. Так, відбір суддів до місцевих судів відбувається в кілька етапів. Після складання іспитів з української мови та права кандидатів очікує морально-психологічне тестування. Після цього - етап спецперевірки, спецпідготовка в Національній школі суддів і складання кваліфікаційного іспиту, який орієнтовно запланований на липень 2019 року.

Держзамовлення сформовано на 600 кандидатів, проте в ході проходження етапів відбору деякі кандидати можуть припинити участь у відборі. Саме тому ВККСУ відібрала саме 700 осіб.

"Той, хто успішно складе кваліфікаційний іспит, - отримає рейтинговий бал, який протягом трьох років визначатиме його місце в рейтингу і даватиме відповідні шанси на те, щоб зайняти пост у тому суді, куди кандидата визначать, коли буде оголошено конкурс комісії", - запевнив Станіслав Щотка, секретар кваліфікаційної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Також читайте: ВККС допустила до анонімного тестування 700 кандидатів для перевірки рівня морально-психологічних якостей

Він також підкреслив, що будь-який кандидат, який не пройшов перший етап відбору, має право ознайомитися зі своїм результатом і подивитися свою роботу. Для цього у ВККС необхідно відправити відповідну заяву.

Источник: https://censor.net.ua/ua/p462186
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору