EN|RU|UK
 Фоторепортаж
  25079  106

 Тепер замовити довідку про відсутність судимості можна у два кліки, цілодобово і безкоштовно, - Аваков. ФОТО

Міністерство внутрішніх справ вводить новий онлайн-сервіс - замовлення довідки про відсутність судимості. Сервіс буде безкоштовним і працюватиме в цілодобовому режимі.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомив на своїй сторінці у Facebook міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

"Послуга, яка забирала десятки годин, була "розсадником" корупції, викликала злість та обурення - трансформована в 2 кліки і посмішку на вашому обличчі. Довідка про відсутність судимості - документ, за яким знемагали в чергах, вишукували будь-які "зв'язки" для прискорення отримання заповітного підпису невловимого начальника і "дякували" купі міліцейських чиновників! Але при цьому це вкрай важливий документ, який неможливо просто скасувати, як ми це зробили з недоброї пам'яті довідкою-рахунком на автомобілі. Довідку про несудимість щорічно в Україні отримують близько 800 тисяч осіб. Вона потрібна при оформленні на роботу, подачі документів до багатьох державних інстанції, для участі в тендері, усиновлення, встановлення опіки, оформлення громадянства, відновлення втрачених документів і так далі", - нагадує міністр.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Наше головне завдання - втілення європейських цінностей і стандартів у життя кожного українця, - Турчинов. ФОТОрепортаж

"З іншого боку, це інформація, що належить до категорії персональних даних. Тому "посадити достатню кількість дівчаток", які будуть їх "штампувати", не можна - інформація зберігається в єдиній інформаційній системі МВС і може бути оброблена тільки відповідним адміністратором. До речі, довідки про несудимість в ходу в більшості країн світу, і далеко не скрізь процедура її замовлення організована у форматі онлайн-сервісу. Наприклад, у високотехнологічному Сінгапурі такий сервіс ввели тільки минулого року", - повідомляє Аваков.

За його словами, МВС пропонує можливість замовити довідку в онлайн-режимі "в 2 кліки" та електронну систему інформування про готовність документа. Отримати готову довідку можна в будь-якому сервісному центрі МВС, незалежно від місця реєстрації.

"Сьогодні вже працює 153 СЦ по всій країні, і ця система весь час розвивається. У запуску такої послуги Міністерством внутрішніх справ України нам дуже допомогли наші партнери з Державного агентства з питань електронного уряду України і програми EGAP, що фінансується Швейцарською Конфедерацією та яку виконує Фонд Східна Європа", - зазначає міністр.

Він також виклав докладну інструкцію отримання такої довідки:

Як замовити довідку про несудимість онлайн?

Ви заходите на сайт mvs.gov.ua або hsc.gov.ua, вибираєте спосіб зареєструватися, скориставшись електронним цифровим підписом або IDBank. (Клік 1).


Тепер замовити довідку про відсутність судимості можна у два кліки, цілодобово і безкоштовно, - Аваков 01

Заповнюєте електронну форму, вказавши, в якому із сервісних центрів МВС (зі списку) вам зручно забрати готову довідку. (Клік 2).

Тепер замовити довідку про відсутність судимості можна у два кліки, цілодобово і безкоштовно, - Аваков 02Відправляєте форму.

Все, ваша заявка обробляється та формується в автоматичному режимі! Потім ви отримуєте повідомлення на електронну пошту, що документ готовий, приїжджаєте і забираєте!

Тепер замовити довідку про відсутність судимості можна у два кліки, цілодобово і безкоштовно, - Аваков 03


"І це ще не все! Оскільки довідка про відсутність судимості необхідна учасникам державних тендерів, тепер понад 200 000 учасників системи закупівель ProZorro можуть, не виходячи з дому чи офісу, замовити за допомогою електронного цифрового підпису та подати її в режимі онлайн. Жителі сільської місцевості, зрозуміло, можуть отримати довідку про відсутність судимості в мобільному Сервісному центрі, який обслуговує їхній район. Крок за кроком ми відкриваємо нові Сервісні центри, розширюємо кількість сервісів МВС, впроваджуємо онлайн технології. Крок за кроком МВС стає комфортним і дружнім цивільним офісом. Крок за кроком ми йдемо по шляху реформи, орієнтованої на ваші інтереси! До Ваших послуг! - підсумовує голова МВС.

Источник: https://censor.net.ua/ua/p456793
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору