EN|RU|UK
 Політика України
  13759  55

 Встановлені Росією обмеження для суден через Керченський міст, суперечать Конвенції ООН із морського права, - МінТОТ. ІНФОГРАФІКА

Через будівництво арки Керченського моста Росія встановлює обмеження для проходження суден в українські порти в Азовському морі, що суперечить Конвенції ООН щодо морського права.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України.

Висота арки, за російським проектом, буде мати обмеження в 33 метри над рівнем моря. Крім того, якщо раніше прохід Керченської протоки було дозволено суднам довжиною до 200 метрів, то тепер Росія заявляє про обмеження дозволеної довжини в 160 метрів.

Новим вимогам до габаритів суден, за інформацією Маріупольського порту, не відповідають щонайменше 144 судна, які заходили в порт протягом минулого року, що становить 23 відсотки від загальної кількості. Саме на ці судна припадає 43 відсотки вантажопереробки порту.

Встановлено обмеження призведуть до того, що до Маріупольського морського порту зможуть заходити тільки судна з порівняно меншою повною вантажопідйомністю (10 тисяч тонн). Це, в свою чергу, впливатиме на конкурентоспроможність порту, оскільки такими суднами можна перевозити вантажі в межах Чорного і Середземного морів. На інші континенти - в Азію, Африку і в американські країни перевезення здійснюється суднами океанських класів. Оскільки більше за розміром судно дозволяє зменшити вартість морського перевезення в розрахунку на одну тонну вантажу, сказано в повідомленні.

Встановлені Росією обмеження для суден через Керченський міст, суперечать Конвенції ООН із морського права, - МінТОТ 01

Згідно зі статтею 44 Конвенції ООН із морського права 1982 року, "держави, які межують з протоками, не повинні перешкоджати транзитному проходу і повинні відповідним чином оповіщати про будь-яку відому їм небезпеку для судноплавства в протоці або прольоту над протокою. Не повинно бути ніякого припинення транзитного проходу".Источник: https://censor.net.ua/ua/p452642
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору