EN|RU|UK
 Суспільство
  5064  7
Матеріали за темою:

 Громадянин України Федірко оголосив голодування в російській в'язниці, - правозахисник. ФОТО

14 серпня громадянин України Іван Федірко, якого засудили в окупованому Криму, оголосив голодування.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Центр інформації про права людини, про це заявив експерт Регіонального центру з прав людини, адвокат Роман Мартиновський.

З його слів, ув'язнений протестує проти невиконання Росією резолюції ПАРЄ від 12 жовтня 2016 року про передачу на підконтрольну Україні територію громадян України для подальшого відбування покарання.

Із серпня 2015 року Федірко відбуває покарання відповідно до вироку "Київського районного суду Сімферополя" у виправній колонії №1 Головного управління Федеральної служби виконання покарань Росії по Республіці Адигея.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Зейтуллаев слаб, через 8-10 дней будет с трудом передвигаться, - адвокат Курбединов

Упродовж двох років Федірко неодноразово просив адміністрацію колонії надати йому медичну допомогу. Однак йому щоразу відмовляли.

На прохання видати нову сорочку, оскільки останню було видано два роки тому, адміністрація колонії відреагувала поміщенням Федірка в штрафний ізолятор і застосуванням до нього "суворих умов утримання". На момент поміщення в штрафний ізолятор засуджений скаржився на погіршення стану здоров'я, зокрема на підвищену температуру (38-39 градусів). Перебуваючи в ізоляторі, Федірко щодня звертався до адміністрації колонії з проханням про медичну допомогу, проте не отримав її. У зв'язку з цим, засуджений уже оголошував голодування з 19 по 29 червня 2017 року.

Тепер він повідомляє, що планує продовжувати голодування до моменту його екстрадиції на Батьківщину або ж поки йому не буде надано письмового документу із зазначенням дати переведення для відбування покарання на територію України.

Громадянин України Федірко оголосив голодування в російській вязниці, - правозахисник 01Громадянин України Федірко оголосив голодування в російській вязниці, - правозахисник 02
Громадянин України Федірко оголосив голодування в російській вязниці, - правозахисник 03Громадянин України Федірко оголосив голодування в російській вязниці, - правозахисник 04

(Фото Центру інформації про права людини)Источник: https://censor.net.ua/ua/p451682
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору