EN|RU|UK
 Суспільство, Спорт, Фоторепортаж
  4205  3

 У них є спільний ветеранський досвід, і в цьому їхня сила: українська команда готується до участі в "Іграх Інвіктус". ФОТОрепортаж

Українська команда закінчила черговий етап підготовки до міжнародних спортивних змагань Invictus Games ("Ігри нескорених").

Як повідомляє Цензор.НЕТ, змагання відбудуться наприкінці вересня в Торонто.


"Ігри нескорених" - міжнародні спортивні змагання серед військовослужбовців і ветеранів, які зазнали травм, поранень чи захворювань під час або унаслідок виконання службових обов'язків. Засновані принцом Уельським Гаррі. Турнір цього року відбудеться з 24 по 30 вересня. Понад 550 поранених бійців із 17 країн змагатимуться в 12 адаптивних спортивних дисциплінах.

У 2017 році команда України вперше братиме участь у "Іграх Інвіктус". Були відібрані учасники команди, основний і резервний склади. Не всі з них раніше займалися спортом, однак усі проявили себе під час виконання бойових завдань.

Крім тренерів, із новоспеченими спортсменами також займаються психологи та викладачі англійської мови.

Кореспондент Цензор.НЕТ зустрівся з частиною команди на базі із водно-веслувальних видів спорту Центрального спортивного клубу ЗС України. Всі спортсмени зазначають, що, крім перемог, в Канаді вони хочуть поспілкуватися з ветеранами з інших країн і обмінятися з ними досвідом.


Валерій Рак, стрільба з лука, веслування на байдарці. Родом із Черкащини, мешкає у Києві. Захищав Батьківщину у війні на сході України, був заступником командира штурмової роти 5-го окремого батальйону ДУК.


У них є спільний ветеранський досвід, і в цьому їхня сила: українська команда готується до участі в Іграх Інвіктус 01

"У листопаді 2016-го я зазнав осколкового поранення голови та нижніх кінцівок. Праву ногу замалим не відтяли. Це сталося в Авдіївській промзоні. Ми проводили розвідку, під час цього нас двоє підірвалося.

У мене ще були відкриті рани, коли я відсилав заявку. Подумав, що на той час, поки дійде до відбору, то мене підлатають. Але виявилося, що моя заявка відразу не відправилася. Я подав ще раз останньої миті. Тому для мене "Ігри Інвіктус" почалися з наполегливості.

Хочеться перемоги: і спортивної, і моральної, і духовної. Хочу побачити таких же бійців, як я, в інших країнах. Але спорт - це спорт. Я все ж орієнтований на перемогу".

Катерина Михайлова зі Львова, стрільба з лука, велоспорт і пауерліфтинг. Служила на посаді парамедика у штурмовій роті батальйону "Айдар".

У них є спільний ветеранський досвід, і в цьому їхня сила: українська команда готується до участі в Іграх Інвіктус 02

"Нещодавно з чоловіком святкували свій другий день народження. 27 липня 2014 року під час розблокування Луганського аеропорту ми потрапили в засідку, нас дуже обстріляли. Нас із чоловіком контузило, щоправда, різними снарядами.

Хочу перемогти, звичайно. Дуже чекаю, коли зможу поспілкуватися з ветеранами інших країн, обмінятися досвідом. Особливо цікаво поспілкуватися з парамедиками, як у них відбувається надання медичної допомоги на війні".

Євген Олексенко із Запоріжжя, учасник резервного складу команди пауерліфтингу.

У них є спільний ветеранський досвід, і в цьому їхня сила: українська команда готується до участі в Іграх Інвіктус 03

Служив у 93-й бригаді, до цього пішов добровольцем у батальйон "Карпатська Січ". Зазнав осколкового мінометного поранення в бою під ДАПом 24 серпня 2015 року. Має 3-ю групу інвалідності.

"Так трапилось, що я встиг прибрати із зони ураження командира і тих, хто був поруч. А мене зачепило по дотичній, завдяки цьому нога залишилася. Але всі нерви були пошкоджені, лікувався майже 8 місяців.

Хочу захищати честь країни. Шанси є, умови є. Ми тренуємося. Я до Майдана також займався пауерліфтингом. Ще в 2014 році, коли стояли на блокпостах, можна було тренуватися. А ось із 2015-го, коли пішов служити, вже було не до спорту. Тому зараз надолужую. Я переніс три операції. Але щойно зміг ходити, то відразу в зал пішов".

Тренери і психологи стверджують, що українська команда добре підготовлена ​​і сильна духом.

Валерій Чикиринда, тренер із водно-веслувальних видів спорту, Центральний спортивний клуб ЗСУ.

У них є спільний ветеранський досвід, і в цьому їхня сила: українська команда готується до участі в Іграх Інвіктус 04

"Немає жодних проблем. Я лише вимагаю результату і, як будь-який тренер, завжди незадоволений. У тренуваннях бійців з інвалідністю є невеликі нюанси щодо техніки. Людина зазнала поранення, багато хто довго реабілітувався, а тепер їм потрібно тренуватися. Йде перелаштування організму. Я дав базу і потихеньку виводжу на потрібний рівень. Їм подобається. Є хлопці, які на голову випереджають минулорічні результати. Але прогнозів ми не робимо. У хлопців настрій бойовий, вони підуть до кінця".

Артем Денисов, військовий психолог, голова громадської організації "Побратими".


У них є спільний ветеранський досвід, і в цьому їхня сила: українська команда готується до участі в Іграх Інвіктус 05

Артем (праворуч) разом зі своїм колегою, також військовим психологом Євгеном Козіянчуком.

"Дуже важливий командний дух. Професійні спортсмени, особливо якщо виступають у командному виді спорту, великі індивідуалісти. Тут же ми бачимо, що хлопці незалежно від дисципліни дуже один одного підтримують.

Окремі групові зібрання ми присвячували розбору, що таке "Ігри Інвіктус". Лунали думки про єдність, про гідне представлення ветеранів та України. І йдеться не лише про кількість медалей, а й про ставлення. Це моменти, коли спортсмен перед фінішем зупиняється на секунду, щоб фінішувати разом із суперником. Це вже менше про спорт і більше про єдність. Тобто не важливо, з якої ти бригади, в якій операції був поранений... У них є спільний ветеранський досвід, і в цьому їхня сила. Коли принц Гаррі створював "Ігри Інвіктус", казав: "Ви всі переможці". Я радий, що українська команда є саме такою".


У них є спільний ветеранський досвід, і в цьому їхня сила: українська команда готується до участі в Іграх Інвіктус 06

У них є спільний ветеранський досвід, і в цьому їхня сила: українська команда готується до участі в Іграх Інвіктус 07

У них є спільний ветеранський досвід, і в цьому їхня сила: українська команда готується до участі в Іграх Інвіктус 08

Нагадаємо, громадська ініціатива закликає всіх небайдужих підтримати українську команду під час підготовки до Invictus Games (Ігри нескорених) - міжнародних змагань ветеранів та діючих військовослужбовців, які зазнали травм і поранень.

Щоб взяти участь в акції, кожен охочий має на відео прочитати вірш "Нескорений", який є гімном Invictus Games. Далі - опублікувати його на своїй сторінці в соцмережі і передати естафету друзям.

Источник: https://censor.net.ua/ua/p449540
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору