EN|RU|UK
 Політика України, Фоторепортаж
  6655  42

 "Будь-яка війна має завершення, і ми повинні бути готові до цього", - у Києві презентували портал проектів з відновлення Донбасу ФОТО+ВІДЕО

У Києві презентували геопортал "Платформа даних для моніторингу соціально-економічних наслідків конфлікту і переміщення в східній Україні", на якому буде здійснюватися моніторинг проблемних регіонів і реалізація проектів із відновлення інфраструктури.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, портал був розроблений міністерством з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України (МТОТ) спільно зі Світовим банком для систематизації інформації і моніторингу процесу відновлювальних робіт.

Будь-яка війна має завершення, і ми повинні бути готові до цього, - у Києві презентували портал проектів з відновлення Донбасу 01

Як зазначили в міністерстві, основними завданнями порталу є систематизація інформації щодо гуманітарних операцій, моніторинг дій і стану реалізації інфраструктурних проектів, координація дій міжнародних партнерів, можливість відображення, аналізу та систематизації статистичних даних на певних територіях.

Також читайте: На підтримку переселенців із Криму і Донбасу Україна витратила понад 8 млрд гривень, - Мінсоцполітики

За словами міністра з питань тимчасово окупованих територій Вадима Черниша, ця система, яка розроблялася українськими фахівцями кілька місяців, є одним із способів контролю чиновників, і даватиме уявлення про те, чия насправді заслуга в реалізації того чи іншого проекту.

Будь-яка війна має завершення, і ми повинні бути готові до цього, - у Києві презентували портал проектів з відновлення Донбасу 02


Також читайте: 500 тисяч сімей переселенців необхідно забезпечити житлом, - Тука

"Для чого цей портал потрібен? Для того, щоб скоординувати зусилля допомоги, щоб не дублювати, не робити зайві витрати, щоб ми могли більш ефективно використовувати ресурси фінансові, людські та інші", - сказав міністр.

"Цей підхід дає можливість побачити всі потреби і мати повне уявлення про те, що відбувається на тих територіях, які зазнали серйозного впливу внаслідок агресії", - зазначив міністр.

Будь-яка війна має завершення, і ми повинні бути готові до цього, - у Києві презентували портал проектів з відновлення Донбасу 03

За його словами, цей портал є унікальним не тільки для України, але може бути запущений в інших країнах, де є проблемні регіони.

"Ця платформа була представлена і в Стокгольмі, і у Вашингтоні. І всюди вона знайшла схвальні відгуки. Ми чули такі відгуки, що вона може використовуватися як нова система у всіх інших конфліктних або постконфліктних зонах у всьому світі ... Потенціал у неї такий, що вона може бути використана не тільки для сходу нашої країни, не тільки для тих п'яти регіонів, де зосереджено більше 50% внутрішньо переміщених осіб, а й для всієї країни", - заявив Черниш.

Дивіться на "Цензор.НЕТ": Міністр Черниш звернувся до абітурієнтів з окупованого Криму та ОРДЛО: "Ми чекаємо на вас!". ВІДЕО

За словами Черниша, місцеві органи самоврядування зможуть вносити на портал дані про потреби, і це дозволить донорам розуміти, куди направляти допомогу.

"У цій системі ви можете побачити, хто виділяє кошти, хто їх витрачає, на якій території, в яких сферах і в яких обсягах", - сказав Черниш.

Міністр також звернув увагу на висловлювання Нельсона Мандели про те, що воювати і руйнувати - легко. "Справжні герої - ті, хто встановлюють мир і починають будувати"."Це неприродний стан людини весь час перебувати у війні. Будь-який конфлікт, будь-яка війна має завершення. І ми повинні бути готові до того, щоб відразу, навіть під час цього конфлікту, зробити все, щоб люди наскільки це можливо жили нормальним життям", - сказав міністр."Вперше, не портал диктує формат надання даних, а портал може приймати різні формати даних і це дуже спрощує його наповнення", - заявила Клавдія Максименко - в.о. директора Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України, Європи та Центральної Азії.

Також читайте: Понад 170 тис. переселенців з Донбасу офіційно зареєстровані в Києві, - КМДА

Будь-яка війна має завершення, і ми повинні бути готові до цього, - у Києві презентували портал проектів з відновлення Донбасу 04

За її словами, важливо, що Україна стає генератором ідеї і досвіду, який буде використовуватися іншими країнами. "Ми стали країною, яка перейшла з позиції реципієнта - країни, яка потребує допомоги, в позицію країни, яка створила щось корисне для інших країн, які перебувають у схожій ситуації", - сказала Максименко.

Вона зазначила, що проект був би неможливий без фінансування уряду Великої Британії і досвіду Стокгольмського інституту проблем світу, який допоміг визначити концепцію порталу.

"Я вірю, що цей портал допоможе створити реальну картину і запобігти використанню проблем, пов'язаних із конфліктом на сході України в політичних цілях. Тому що буде дуже просто побачити, що відбувається насправді. Де є соціальна напруга, де є відгук і через які канали цей відгук надається", - зазначила Максименко.
"Що стосується жителів непідконтрольної території - то ця система доступна для всіх", - заявив міністр Вадим Черниш, зазначивши, що в той же час, складно підтвердити інформацію, яка надходить з окупованих районів Донецької та Луганської області.


Источник: https://censor.net.ua/ua/p448530
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору