EN|RU|UK
 За кордоном
  22471  28

 "Качиньський, пам'ятай: ти не Янукович, тобі немає куди втікати". В Польщі відбулися акції проти судової реформи. ФОТОрепортаж

У Варшаві під будівлею парламенту відбулася багатотисячна антиурядова маніфестація проти дій правлячої партії "Право і Справедливість" (PiS), спрямованих на швидкі зміни законів про функціонування судової системи країни

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

У протесті під назвою "Це не кінець! Зупинимо державний переворот", організованому Комітетом захисту демократії (KOD), взяли участь політики та активісти кількох опозиційних партій, зокрема, найбільшої опозиційної "Громадянської платформи" (РО) і партій "Сучасна" (N), "Разом", представники багатьох громадських організацій.

Читайте також: Сенат Польщі посилив правила працевлаштування іноземців

"Будь-яка диктатура завершується терором. Якщо комусь здається, що це його не стосується, то він дуже помиляється... А Ярославу Качиньському, якого я маю неприємність знати 40 років, хочу сказати таке: Яреку, як писав один поет, "буде записано дії й розмови". Пам'ятай про один факт: ти не Янукович, тобі немає куди втікати, пам'ятай про це",- заявив лідер KOD Кшиштоф Лозінський.

Один з колишніх лідерів "Солідарності" Владислав Фрасинюк під час виступу заявив, що Качиньський - це "диктатор і людина, яка наплювала на свого брата, "Солідарність", Леха Валенсу і польське суспільство".

Перед учасниками маніфестації виступили також екс-міністр фінансів, колишній глава Нацбанку Польщі Лешек Бальцерович, лідери "Громадянської платформи", "Сучасна" та багато інших політичних та громадських діячів.

Люди, які тримали прапори Польщі, ЄС, партій та організацій, скандували: "Свобода, рівність, демократія". Люди також йшли із різноманітним транспарантами, наприклад: "Підтримуємо суддів", "Качизм як фашизм знищує Польщу" та багато інших.

Схожі маніфестації відбулися також в інших містах Польщі, зокрема в Кракові, Щеціні, Катовіцах, тощо.

Читайте також: Голова польського Сенату Карчевський: "Наша позиція щодо дій Росії не зміниться, поки не зміниться позиція Росії"
Качиньський, памятай: ти не Янукович, тобі немає куди втікати. В Польщі відбулися акції проти судової реформи 01

Качиньський, памятай: ти не Янукович, тобі немає куди втікати. В Польщі відбулися акції проти судової реформи 02

Качиньський, памятай: ти не Янукович, тобі немає куди втікати. В Польщі відбулися акції проти судової реформи 03

Качиньський, памятай: ти не Янукович, тобі немає куди втікати. В Польщі відбулися акції проти судової реформи 04

Качиньський, памятай: ти не Янукович, тобі немає куди втікати. В Польщі відбулися акції проти судової реформи 05

Качиньський, памятай: ти не Янукович, тобі немає куди втікати. В Польщі відбулися акції проти судової реформи 06

Качиньський, памятай: ти не Янукович, тобі немає куди втікати. В Польщі відбулися акції проти судової реформи 07

Качиньський, памятай: ти не Янукович, тобі немає куди втікати. В Польщі відбулися акції проти судової реформи 08


Як повідомлялося раніше, минулого тижня правляча партія зареєструвала в Сеймі, а Сейм і Сенат РП більшістю голосів PiS позитивно проголосували за закони про Національну раду судочинства, судах загальної юрисдикції. Планується також внести зміни в закон про Верховний суд Польщі.
Плани змін у судовій системі викликали обурення опозиційних сил. Багато представників судової гілки влади Польщі наголошують, що це є спробою змінити устрій країни і повністю підпорядкувати собі судову гілку влади. Своє занепокоєння з цього приводу вже висловили Європарламент і Єврокомісія, яка наступного тижня окремим пунктом планує розглянути ситуацію в Польщі в рамках процедури дотримання країною принципу верховенства права. Водночас, лідер PiS Ярослав Качиньський підкреслив, що немає ніяких причин вважати, що в Польщі порушуються демократичні права. Він заявив, що судова система Польщі -- в моральному і професійному занепаді і потребує глибокого реформування.
Источник: https://censor.net.ua/ua/p448035
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору