EN|RU|UK
 Політика України
  7706  4

 В Україні відкрили перший навчальний центр тактичної медицини. ФОТОрепортаж

Новий центр першим в Україні буде навчати медичних фахівців ЗСУ надавати домедичну допомогу пораненим і хворим бійцям за принципами і стандартами НАТО.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, 15 травня відбулося урочисте відкриття 205-го Навчального центру тактичної медицини Збройних Сил України.

Перший експериментальний навчальний курс для отримання кваліфікації "бойовий медик" почнеться в кінці цієї весни на базі 169-го Навчального центру Сухопутних військ у Десні і триватиме 16 тижнів, з яких більша частина буде присвячена практичним заняттям.

Курсантами стануть військовослужбовці ЗСУ, які вже мають бойовий досвід. Ті, хто виявить здібності і бажання, після завершення курсу зможуть залишитися в Центрі тактичної медицини на посадах інструкторів. Вже до кінця 2017 року Центр планує випустити понад 200 "бойових медиків", підготовлених за новою програмою.

"Створення Навчального центру тактичної медицини стало можливим завдяки спільним зусиллям Проектної офісу реформ МО України, Міністерства оборони, Генерального штабу, Міністерства охорони здоров'я, широкої підтримки від США, Канади і Великої Британії, наполегливій праці майбутніх інструкторів, - розповідає заступник начальника організаційно -планового відділу Військово медичного департаменту Міністерства оборони України, полковник медичної служби Сергій Халик. - Наша армія повинна стати сумісною з арміями країн-членів НАТО до 2020 року. І важлива складова цього процесу - це підготовка бойових медиків за навчальними програмами передових армій світу. Вже до кінця цього року ми очікуємо, що до лав Збройних Сил вступлять більше 200 висококваліфікованих бойових медиків".

В Україні відкрили перший навчальний центр тактичної медицини 01

В Україні відкрили перший навчальний центр тактичної медицини 02

В Україні відкрили перший навчальний центр тактичної медицини 03

Першим етапом у створенні Центру стало навчання кваліфікованого інструкторського персоналу за стандартами НАТО. Після цього випускники курсу застосовували отримані навички на практиці в зоні проведення АТО, у військових госпіталях, евакуаційних бригадах і безпосередньо на передовій. Сьогодні Центр уже готовий приймати курсантів і передавати досвід інструкторів.

Читайте також: Для участі в танковому біатлоні НАТО модернізована партія танків Т-64БВ, - "Укроборонпром". ВІДЕО

"Найголовнішою вимогою до кандидатів на проходження курсу зараз є висока мотивація і бажання стати бойовим медиком, - розповідає Мар'яна Безугла, координатор планування і реформи медичного спрямування Проектної офісу реформ МО України - Проходження курсу забезпечує професійну підготовку, але фізичне і психологічне напруження на медика на полі бою дуже високе, тому людина перш за все має бути мотивована рятувати життя. Всього іншого вони навчаться тут".Источник: https://censor.net.ua/ua/p439872
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору