EN|RU|UK
 Політика України
  23470  174

 Міноборони України закуповує радіостанції в ізраїльської компанії, чию продукцію активно використовує Росія, - нардеп Кішкар. ФОТО

Міноборони України закуповує засоби зв'язку в ізраїльської компанії Elbit Systems, продукцією якої також користується Російська Федерація.

Про це у своєму блозі на Цензор.НЕТ пише народний депутат від фракції "Блок Петра Порошенка" Павло Кішкар.

Він нагадує, що ізраїльська компанія Elbit Systems в 2016-2017 роках постачала Міністерству оборони України УКХ програмно-визначальні радіостанції та апаратуру внутрішнього зв'язку і комутації ("інтеркоми"). Зокрема, була поставлена така номенклатура зразків радіостанцій і інтеркомів: VRC -950- HDR, VRC -950, PNR -1000, PNR -1000 (автомобільні), VIC -500.

Кішкар зазначає, що Міністерство оборони України на початку 2016 року уклало контрактів на поставку ізраїльського обладнання на суму приблизно 7 мільйонів доларів США. А в березні 2017 роки для зустрічі з Міністром Полтораком в Україну прибув Яків Гадот, віце-президент радіо-комунікаційного напрямку ізраїльської компанії Elbit Systems, яка є одним зі світових лідерів у виробництві засобів військового зв'язку.

"Не секрет, що українська армія страждає від нестачі засобів КВ і УКВ зв'язку; якби не допомога американського уряду в постачанні радіостанцій Harris, а також незначні закупівлі імпортних УКХ станцій за кошти державного бюджету, наші збройні сили перебували б зараз у ще більш критичному становищі", - пише нардеп.

При цьому, за його словами, попри порівняно невеликий оборонний бюджет, Україна є "мішенню" великих виробників військової зв'язку - особливо Harris (США), Elbit Systems (Ізраїль), Aselsan (Туреччина), Thales (Франція), Rohde & Schwarz (Німеччина), оскільки постачальники розуміють - в наступні роки, з огляду на позитивну тенденцію збільшення оборонного бюджету, суми контрактів з Україною зростатимуть.

"Таким чином, наша країна зараз стоїть перед стратегічно-важливим вибором - хто ж буде постачальником засобів зв'язку в Збройні Сили в наступні роки? ... (У сегменті радіозв'язку ми повинні бути максимально закритими від розвідки противника. Ворог не повинен розгадати наше шифрування, знати слабкі місця наших радіостанцій або вільно "прогулюватися" по робочих частотах", - підкреслює Кішкар.

Водночас, за його словами, Російська Федерація ще до початку активних бойових дії на Донбасі підтримувала тісні військово-технічні відносини з Ізраїлем.
"Яке ж було наше здивування, коли на сайті ВАТ" ГлобалІнформСервіс "(Росія) ми виявили перелік продукції, яка зовні і за характеристиками повністю відповідає продуктам Elbit Systems!Міноборони України закуповує радіостанції в ізраїльської компанії, чию продукцію активно використовує Росія, - нардеп Кішкар 01


На фото, як випливає з опису, зображена "Індивідуальна цифрова повнодуплексна радіостанція діапазону УВЧ "Абрис-1І". Але як же ця радіостанція своєю фотографією і характеристиками схожа на відому ізраїльську PNR -500! Розташування елементів управління і форм-фактор рації не сховаються за неякісним металом і русифікацією кнопок", - пише нардеп.
Міноборони України закуповує радіостанції в ізраїльської компанії, чию продукцію активно використовує Росія, - нардеп Кішкар 02
За його словами, "ГлобалІнформСервіс" займається виробництвом не тільки "унікальної" станції "Абрис-1І". У портфелі компанії ще кілька моделей радіостанцій, як дві краплі води схожих на обладнання Elbit Systems:

Міноборони України закуповує радіостанції в ізраїльської компанії, чию продукцію активно використовує Росія, - нардеп Кішкар 03Міноборони України закуповує радіостанції в ізраїльської компанії, чию продукцію активно використовує Росія, - нардеп Кішкар 04

Зіставляючи характеристики і фото, можна встановити тотожність російських і ізраїльських радіостанцій:

Міноборони України закуповує радіостанції в ізраїльської компанії, чию продукцію активно використовує Росія, - нардеп Кішкар 05
Нардеп зазначає, що компанія "ГлобалІнформСервіс", судячи зі згадок у ЗМІ та Інтернеті, є активним учасником російського ринку цифрових радіозасобів.

"Малоймовірно, що компанія Elbit Systems не підозрює про існування клонів своїх радіостанцій у Росії. (...). Швидше за все, "ГлобалІнформСервіс" дійсно є уповноваженою компанією з локалізації та представлення інтересів ізраїльської корпорації в Росії. (...) "ГлобалІнформСервіс" має також багатий досвід у створенні алгоритмів для програмно-визначених радіостанцій (SDR) - саме такий тип радіостанцій і закуповується українською армією", - зазначає Кішкар.

"Безумовно, ізраїльські радіостанції грамотно спроектовані і якісно виготовлені, але нам здається, що брати в експлуатацію армійськими підрозділами України пристрої, будова і програмне забезпечення яких відомі Російської Федерації, як мінімум - недалекоглядно. На думку спадають слова "диверсія" і "шпигунство", - написав нардеп.
Источник: https://censor.net.ua/ua/p437699
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору