EN|RU|UK
 Суспільство
  25610  93

 9 тис. пенсіонерів отримують виплати вище встановленого максимуму в 10,7 тис. грн, - "Дзеркало тижня". ІНФОГРАФІКА

Жодна категорія пенсіонерів, які отримують підвищені пенсії, так і не була повністю ліквідована, незважаючи на заяви влади про уніфікацію пенсійного законодавства.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це Алла Котляр і Юлія Самаєва пишуть у статті для "Дзеркала тижня".

Вони нагадують, що наразі в Україні налічується 12 млн пенсіонерів. Переважна більшість - "звичайні" пенсіонери (10,8 млн), які отримують середні виплати в 1730 грн відповідно до закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Виплата пенсій іншим пенсіонерам призначалася за спеціальними законами, які гарантують додаткові виплати в розмірі 3-4 тис. грн.

"Навіть після введення обмеження на максимальний розмір пенсії (на секундочку - 10,7 тис. грн) майже 9 тис. пенсіонерів продовжують отримувати виплати, що перевищують цю суму. Наприклад, 2,5 тис. суддів-пенсіонерів оминули обмеження, назвавши свої пенсії довічним грошовим забезпеченням, яке за рік зросло з 16,6 тис. грн до 22 тис. Нині їхні колеги прокурори ведуть боротьбу за аналогічні привілеї. Навіть зараз цю категорію пенсіонерів складно віднести до малозабезпечених: за рік їхні пенсії підвищилися з 7 тис. грн до 9 тис.", - сказано в статті.


Автори зазначають, що вирішення питання "спецпенсій" не зможе змінити ситуацію з дефіцитом Пенсійного фонду, оскільки кількість пільговиків становить трохи більше 9% від загальної кількості пенсіонерів. "Але сам факт, що пенсії в країні досі нараховуються за кількома різними законами, тільки множить кількість охочих пролобіювати виняткові права для окремих категорій, створюючи нерівність і деформуючи систему, в якій рівень пенсії давно вже жодним чином не пов'язаний з обсягом відрахувань, сплачених у фонд. Що так само ніяк не стимулює громадян до "співпраці" з Пенсійним фондом", - роблять висновок Самаєва і Котляр.


Нагадаємо, раніше віце-прем'єр-міністр Павло Розенко заявив, що пенсії всім громадянам України мають нараховуватися за єдиним законом.


9 тис. пенсіонерів отримують виплати вище встановленого максимуму в 10,7 тис. грн, - Дзеркало тижня 01Источник: https://censor.net.ua/ua/p434512
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору