EN|RU|UK
 Суспільство
  33922  60

 Супрун розповіла, як отримувати в аптеках безкоштовні ліки. ФОТО

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла, як пацієнти зможуть отримувати в аптеках безкоштовні ліки в рамках урядової програми "Доступні ліки".

Як повідомляє Цензор.НЕТ, алгоритм вона озвучила в інтерв'ю "Укрінформу".

"Для пацієнта це має відбуватися таким чином: він приходить до того лікаря, який робив йому призначення, отримує рецепт, йде в аптеку, яка бере участь у програмі "Доступні ліки". Всі аптеки цієї програми мають відповідний символ (перехрещені капсули) на дверях або в іншому видному місці. У цій аптеці має бути перелік міжнародних непатентованих назв препаратів, які відшкодовуються, які торгові марки і ціни. Пацієнт відразу бачить, що він може отримати безкоштовно, за що потрібно доплатити", - пояснила чиновник.

За її словами, рецепт на більшість препаратів виписується на 30 днів. "З часом ми дамо дозвіл на те, щоб рецепт виписувався на триваліший термін (три місяці), щоб пацієнти не були змушені часто ходити до лікаря", - додала Супрун.


"Коли пацієнти зможуть укладати декларації і вибирати сімейних лікарів із 1 липня, то саме лікарі первинної ланки візьмуть на себе функцію виписування рецептів. Сімейний лікар знатиме історію пацієнта. І ми заохочуватимемо пацієнтів звертатися за рецептом до лікаря первинної ланки", - сказала виконувачка обов'язків міністра.

За її словами, якщо пацієнт вже має встановлений діагноз, немає необхідності його підтверджувати. "Є історія хвороби, карта пацієнта, і лікар бачить там і діагноз, і призначення. Тоді немає необхідності їх повторювати. Якщо у пацієнта діагноз не встановлено, але лікар виявив певні проблеми, то потрібне обстеження", - пояснила Супрун.


Нагадаємо, 1 квітня в Україні стартувала урядова програма "Доступні ліки", завдяки якій пацієнти зможуть отримувати низку медпрепаратів безкоштовно або з незначною доплатою.


Супрун розповіла, як отримувати в аптеках безкоштовні ліки 01


Источник: https://censor.net.ua/ua/p434509
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору