EN|RU|UK
 Політика України
  61555  262

 Порошенко порівняв дії РФ у Сирії та Україні й закликав реформувати Радбез ООН. ФОТО (оновлено)

Президент України Петро Порошенко, виступаючи на засіданні Ради безпеки ООН, порівняв дії РФ у Сирії з тим, що вона робить в Україні, а також запропонував реформувати Радбез ООН у частині права вето.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це в твіттері написав прес-секретар глави держави Святослав Цеголко.

Він зазначив: "Президент у Раді безпеки ООН порівняв дії Росії в Сирії з тим, що вона робить в Україні".

За словами Порошенка, Росія перетворила окупований Крим на військову базу, з якої поставляє зброю в Сирію.

Також глава держави "на Раді безпеки ООН закликав реформувати РБ ООН у частині права вето".

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Порошенко взяв участь у відкритті 71-ої сесії Генасамблеї ООН. ФОТО


порошенко оон
Також читайте: Байден на зустрічі з Порошенком: США готові надати Україні $1 млрд кредитних гарантій. ФОТО

Пізніше на сайті глави держави з'явився повний текст виступу Порошенка:

"Шановний пане Голово,
Шановні члени Ради,
Ваші Високоповажності,

Перш за все, я хотів би подякувати Прем'єр-міністрові Кі за його ініціативу провести це засідання високого рівня.
Хотів би також висловити вдячність новозеландському головуванню за відмінну організацію роботи протягом вересня.
Рада Безпеки ООН була створена 71 рік тому, щоби нести основну відповідальність за підтримання міжнародного миру та безпеки. Її було задумано як механізм для припинення триваючих конфліктів та запобігання появі нових.
Ще у 2000 році, за ініціативи України, Рада Безпеки провeла історичну першу зустріч на вищому рівні та ухвалила Декларацію, зобов'язавшись, цитую: "сприяти ефективному функціонуванню системи колективної безпеки, передбаченої Статутом ООН".
Саміт став однією з успішних сторінок в історії ООН. Водночас її спіткало і багато прикрих невдач.
Однією з таких невдач є ситуація, що триває вже понад 5 років у Сирії.
Конфлікт у цій державі став трагедією для мільйонів людей та серйозним викликом для міжнародної спільноти.
Сотні тисяч людей було вбито у результаті кровопролиття у цій країні. Понад 13 мільйонів були змушені залишити свої домівки.
Наведені цифри є жахливими. Вони видаються ще жахливішими, коли ми усвідомлюємо, що за ними - мільйони трагедій конкретних людей.
Цей конфлікт вже спричинив чимало серйозних негативних наслідків. Неконтрольована міграція, зростання тероризму, експансія "Ісламської держави" та інших екстремістських груп, і це далеко не все.
Крім того, він несе ще багато важких ризиків, одним з яких є розпалювання повномасштабної міжконфесійної війни в регіоні.
Вважаємо, що сирійський уряд несе повну відповідальність за теперішній стан країни та за жахливі страждання сирійського народу.
З особливим занепокоєнням два дні тому ми дізналися про бездушну атаку на гуманітарний конвой в Алеппо. Цей злочин був здійснений одразу ж після одностороннього виходу сирійського режиму з режиму припинення вогню, що тривав тиждень. Це не що інше, як чіткий доказ культури безкарності, яка пронизує сирійський конфлікт протягом вже половини десятиліття. Ця кричуща відсутність відповідальності є плямою на Раді Безпеки.
У той же час, зовнішня підтримка режиму Асада, а саме - з боку Росії, відіграла значну роль у виникненні теперішнього катастрофічного становища та постійному відновленні насилля.
Як і в Україні, це було частиною цілеспрямованої політики Росії: розв'язати бойові дії, підняти ставки і тоді запропонувати свої послуги посередника у врегулюванні конфлікту, а тим часом захопити території і забезпечити собі таку позицію, що дозволяла би нав'язувати вигідне для неї рішення.
Це дуже нагадує ситуацію в Україні, що, на жаль, залишається "полігоном" для випробування Росією таких підходів.

Пане Голово,
Я не можу не зазначити, що ООН, зокрема її основний орган - Рада Безпеки, продемонструвала свою неефективність у розв'язанні конфлікту в Сирії.
Ця неефективність підриває місію усієї Організації і кидає виклик самому її існуванню.
Брак реакції з боку ООН на збройну агресію Росії проти України та окупацію Криму, що мали місце на попередньому етапі, дозволила Росії сьогодні використовувати півострів як військовий форпост для здійснення військової операції в Сирії. Оскільки там вирує війна, значна кількість російських військових сил та засобів перекидається в Сирію кораблями, що базуються в Криму.
Все це ще раз засвідчує, що існує абсолютно невідкладна й критична необхідність реформування Ради Безпеки, насамперед у плані застосування права вето.
Жодне вето не повинно блокувати дії Ради, коли вона має реагувати на ситуації, пов'язані з масовими злочинами.
Беручи до уваги, що протягом останніх десятиліть через зазначені злочини загинула величезна кількість людей, маємо нарешті розпочати процес усунення цієї перешкоди і забезпечити більшу ефективність Ради Безпеки ООН.

Пане Голово,
Ми категорично засуджуємо використання хімічної та запалювальної зброї проти цивільного населення у Сирії. Це є кричущим порушенням міжнародного права.
Ми твердо наполягаємо на необхідності притягнення до відповідальності усіх причетних до цих жахливих злочинів, що не повинні мати місце у 21-ому столітті.
Нещодавні останні висновки Організації із заборони хімічної зброї - Спільного механізму з розслідування ООН не мають залишитися поза увагою міжнародного співтовариства.
Крім того, ми засуджуємо відмову у допуску гуманітарних організацій до тих, хто потребує допомоги - не кажучи вже про бомбардування гуманітарних конвоїв - та блокаду цивільного населення. Використання будь-якою зі сторін цих засобів ведення війни є серйозним порушенням міжнародного гуманітарного права і має припинитися негайно.

Пане Голово,
Україна ще раз підтверджує імперативність безумовного дотримання фундаментальних принципів та норм міжнародного права.
Будь-де, будь-коли і будь-ким.
Політичний процес у Сирії має бути спрямований на відновлення суверенітету та територіальної цілісності країни та створення заслуговуючого на довіру, інклюзивного перехідного урядового органу з широкими виконавчими повноваженнями, у повній відповідності до Женевського комюніке та Резолюції РБ ООН №2254. За тим має послідувати прийняття нової конституції та проведення виборів.
Справжня політична трансформація має бути першочерговим пріоритетом для Ради і усіх, хто причетний до процесу врегулювання.
Усі сторони, як всередині Сирії, так і поза її межами, мають довести діями, а не словами, що вони є відданими своїм зобов'язанням, і виконати домовленості, у тому числі ті, що було досягнуті нещодавно.
Ми переконані, що немає альтернативи дипломатичному вирішенню цього конфлікту, і закликаємо консолідувати міжнародні зусилля, аби покласти край цій трагедії.
16 років тому в Декларації, яку я пригадав на початку, наші попередники зобов'язалися: "посилити ефективність ООН у подоланні конфліктів".
Ми не можемо дозволити собі зазнати невдачі на цей раз.

Дякую, пане Голово".Источник: https://censor.net.ua/ua/p407078
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору