EN|RU|UK
 Суспільство
  23185  55

 Будні Мукачівського інтернату: неоплачувана 10-годинна робота, 100 грн у рік на людину, туалети без дверей. ФОТОрепортаж

Адміністрація Мукачівського дитячого будинку-інтернату (Закарпатська область) порушує права підопічних і не забезпечує їм належних умов проживання.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу уповноваженого Верховної Ради з прав людини, до такого висновку прийшла моніторингова група в складі незалежних громадських моніторів Національного превентивного механізму Лариси Романюк і Наталії Козир, а також регіонального координатора уповноваженого з взаємодії з громадськістю в Закарпатській області Олега Григор'єва.

Незважаючи на те, що в статуті закладу зазначено, що за роботу має бути передбачена винагорода, грошей вихованцям, задіяним у польових роботах, не платять.

У картках підопічних вказано кількість годин, під час яких вони можуть займатися працетерапією згідно з медичними приписами. Однак вихованці проводять на підсобному господарстві значно більше часу. Деякі підопічні говорили про 8-10 години роботи в полі.

На момент візиту на полі була навіть одна недієздатна людина, в медичній картці якої записано, що їй взагалі протипоказані важкі фізичні навантаження. Крім того, разом із вихованцями займалася збором врожаю і частина молодшого медичного персоналу.

Кілька вихованців починають роботу на господарстві о 6:00 - доять корів і доглядають їх.

Крім того, вихованців неправомірно використовують для роботи в інших місцях. Частина підопічних регулярно виїжджає в села Мукачівського району, де виконує різні господарсько-польові роботи (збір фруктів, обробка сіна, посадка картоплі і т. д.). У той же час в інтернаті немає конкретних реабілітаційних програм: трудова реабілітація зводиться до роботи на підсобному господарстві.

Вихованці не мають можливості користуватися власними пенсійними коштами. Гроші вони в основному отримують разово до днів народження (50-100 грн на рік). При цьому є низка заяв із проханням виділити кошти на ремонт спальних приміщень, ліки, постіль. Тобто за пенсійні кошти вихованців оплачуються потреби установи.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": На відміну від Росії, є сподівання, що ситуація в Україні з дитячими будинками зміниться на краще, - "Міжнародний захист прав людей-інвалідів"

Під час візиту монітори зафіксували багато інших порушень: деякі туалети закриті в денний час, немає доступу до питної води на поверсі. Там, де є спальні приміщення, туалетного паперу, по суті, немає (видається один рулон на всю групу в місяць). Крім того, згідно з бухгалтерським накладними, на складі була лише половина із зазначених рулонів туалетного паперу. У вбиральнях немає дверей, що порушує право на приватність. У спальних приміщеннях приліжкові тумбочки є в мінімальній кількості.

У закладі ведеться журнал "прийому-передачі" мобільних телефонів. На ніч телефони у вихованців забирають, повертають їх вранці.

У кімнатах зафіксовано недостатнє штучне освітлення.

"Після інтерв'ю та особистої бесіди з вихованцями можу стверджувати, що в закладі нездоровий морально-психологічний клімат. Підопічні налякані й бояться говорити, оскільки можуть бути покарані", - зазначив Григор'єв.

За результатами моніторингу готуються акти реагування уповноваженого з прав людини, які будуть спрямовані керівництву Міністерства соціальної політики, Генеральної прокуратури та Закарпатської обладміністрації.

У зазначеному закладі проживає 91 вихованець (9 чоловіків і 82 жінки), 2 з них є недієздатними.

мукачево интернатмукачево интернатмукачево интернатмукачево интернатмукачево интернатмукачево интернатмукачево интернат

(Фото із сайту уповноваженого Верховної Ради з прав людини)Источник: https://censor.net.ua/ua/p404931
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору