EN|RU|UK
 Суспільство, Фоторепортаж
  3224  14

 Готується база для внесення Прип'яті до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. ФОТО

Розпочато роботу щодо внесення Прип'яті в Чорнобильській зоні до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомив директор з науково-методичної роботи туроператора Chernobyl Tour Сергій Мирний. Під час ліквідації аварії на ЧАЕС він був радіаційним розвідником.

"Прип'ять - це колосальне надбання людства. Як писав Сергій Плохій, це ядерні Помпеї 20 століття. Коли туди потрапляєш - це справді ніби машина часу. Є ідея надати Прип'яті статусу Світової спадщини ЮНЕСКО. Ми аргументували цю ініціативу. Це підтримав Український національний комітет міжнародної ради щодо пам'яток і визначних місць. 19 червня буде чергове засідання Комітету, на якому продовжиться цей процес. І тоді Україна знову заявить на весь світ про себе як про націю, яка перемагає Чорнобильську катастрофу", - зазначив він.

Готується база для внесення Припяті до списку Світової спадщини ЮНЕСКО 01
Готується база для внесення Припяті до списку Світової спадщини ЮНЕСКО 02

Таку заяву Мирний зробив під час презентації збірки документів про катастрофу на Чорнобильській АЕС "Чорнобильське досьє КҐБ. Суспільні настрої. ЧАЕС в поставарійний період".

У друкованому вигляді збірник "Чорнобильське досьє КҐБ. Суспільні настрої. ЧАЕС в поставарійний період" видано обмеженим накладом і буде безкоштовно передано в головні бібліотеки країни. Крім того, організації можуть отримати книгу, подавши заявку.

Також книгу викладено у вільний доступ на сайті Інституту національної пам'яті.

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3131073
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору