EN|RU|UK
 Суспільство, За кордоном
  7310  34

 Канадські вчені оцифрували унікальний запис першого симпозіуму з Голодомору. ВІДЕО+ФОТО

Канадські вчені повністю оцифрували архіви присвяченої Голодомору 1932-1933 років конференції, яка працювала 25-26 березня 1983 року в Монреалі (Університет Квебека) за участю провідних науковців.

Про це з посиланням на "Радіо Свобода" повідомляє Цензор.НЕТ.

Оцифрувала архіви конференції команда науковців із Монреаля під керівництвом Юрія Лугового і Зорянни Гриценко-Лугової. Завданням проекту вони називають відкриття доступу до матеріалів "про ранні роботи над Голодомором", які здійснили науковці з української діаспори - і це в той час, коли керівники СРСР заперечували Голодомор 1932–1933 років, а радянські архіви були недоступні для наукових досліджень, зазначає команда проекту.

Тривалість документального фільму про конференцію 1983 року становить 14 годин, при цьому під час оцифрування науковцям доводилося вкрай обережно працювати з магнітної плівкою, яка була дуже крихка.

"Проект реставрації Першого міжнародного симпозіуму, який відбувся 1983 року в Монреалі, надає сучасним дослідникам про Голодомор унікальний запис ранніх досліджень, проведених науковцями в українській діаспорі. Це був час, коли Радянський Союз заперечував факт Голодомору, архіви були закриті, а ті, хто пережив Великий Голод, боялися про це згадувати", - роз’яснив Радіо Свобода важливість проекту Юрій Луговий.

Співорганізатор конференції професор Роман Сербин, згадуючи ті події 1983 року, визначає їх як унікальні. Чи не вперше на такому рівні, науковці, зосередившись на темі Голодомору, у своїх виступах говорили і про проблеми виживання української нації та її еліти.

Канадські вчені оцифрували унікальний запис першого симпозіуму з Голодомору 01

Роман Сербин

"Унікальність конференції полягала в тому, що на ній не лише розглянуто, яким чином Сталін знищував голодом українських селян, але й те, як відбулося нищення українських національних еліт, української церкви, мови, культури - всіх якостей, які зробили українців нацією", - зазначив Сербин.

Канадські вчені оцифрували унікальний запис першого симпозіуму з Голодомору 02

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3115612
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору