EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  1105  9

 З лютого 2016 року жителі тимчасово окупованих територій отримали понад 32,8 тис. свідоцтв про народження, - Мін'юст. ІНФОГРАФІКА

Населення окупованих територій є об'єктом пильної уваги Міністерства юстиції України. Тому Мін'юст спільно з правозахисними організаціями розробив механізм, який дозволяє спростити отримання документів для українців з тимчасово окупованих територій і надавати якісні послуги нашим громадянам.

Про це заявив заступник міністра юстиції з питань європейської інтеграції Сергій Петухов, передає Цензор.НЕТ.

Він нагадав, що що 21 лютого 2017 року почав діяти Закон України №3171 "Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України щодо встановлення факту народження або смерті на тимчасово окупованих територіях України", яким передбачено спрощений порядок встановлення факту народження чи смерті, що сталися на тимчасово окупованій території.

"Громадяни можуть звернутися до будь-якого суду по всій території України. Закон зобов’язує суди невідкладно розглядати такого роду справи. У більшості випадків ця процедура займає не більше 1-2 діб. Крім того, закон передбачає можливість звернення з такими заявами близьких родичів. При цьому, суди приймають до уваги дуже широке коло доказів. Наприклад, доказами на підтвердження слів громадян у суді можуть бути фотографії, покази свідків та родичів", - зазначив Сергій Петухов.

За словами заступника міністра, однією з найбільш затребуваних послуг у жителів тимчасово окупованих територій є реєстрація народження.

"За період з 21 лютого 2016 по 31 січня 2019 на підставі рішень судів було зареєстрована 32 851 факт народження. Найбільшу кількість державних реєстрацій народжень на підставі рішень судів проведено відділами державної реєстрації актів цивільного стану Донецької (14671), Луганської (6074), Херсонській (4173), Запорізької (1989), Харківської (1031), Дніпропетровської (868) областей та м. Києва, де зареєстрували 1538 фактів народження", - повідомив Сергій Петухов.

З лютого 2016 року жителі тимчасово окупованих територій отримали понад 32,8 тис. свідоцтв про народження, - Мінюст 01

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3113525
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору