EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  4539  69

 Україна має діяти на випередження російської пропаганди щодо Криму, - заява провідних українських архівів. ФОТО

В Україні має діяти програма з детального вивчення архівних документів, в якому відображено відносини між Україною і Кримом, українцями та кримськими татарами в різні періоди історії. Крім наукової та суспільної мети, це буде частиною протидії російській пропаганді.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявили представники провідних архівних установ України під час круглого столу "Крим - це Україна. Документальні свідчення в архівах України", який відбувся 15 лютого.

Україна має діяти на випередження російської пропаганди щодо Криму, - заява провідних українських архівів 01Україна має діяти на випередження російської пропаганди щодо Криму, - заява провідних українських архівів 02

Вони звернули увагу на те, що в українських архівах зберігається великий масив документів, що показує взаємодію жителів українських земель і Криму на різних етапах історії. Вони стосуються відносин і взаємодії в політичній, економічній, торговельній, військовій, соціальній, культурній сферах, а також персональних контактів. Багато з цих документів невідомі, і їх не введено в науковий обіг. Для їхнього дослідження необхідні час і ресурси.

Україна має діяти на випередження російської пропаганди щодо Криму, - заява провідних українських архівів 03

Історики зазначають, що дослідження та оприлюднення різних аспектів взаємодії двох народів розіб'є тези російської пропаганди про те, що Крим - це споконвічно російська земля, до історії якої Україна не причетна.

Україна має діяти на випередження російської пропаганди щодо Криму, - заява провідних українських архівів 04

Радник міністра інформаційної політики Юлія Каздобіна нагадала, що розвінчання міфів російської пропаганди щодо півострова є одним із завдань затвердженої українським урядом Стратегії інформаційної реінтеграції Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

"Україна може і має діяти на випередження тих кроків, які реалізовуються в РФ. Нам важливо розповідати свою історію", - сказала вона, наголосивши на важливості роботи істориків і фахівців архівної справи.

"Архіви, звичайно, працюють насамперед для наших громадян. Але держава має вибудувати програму за напрямками досліджень в архівах. Бабин Яр, Голодомор, Крим, репресії. Щоб документами підтвердити ідеї, які закладено в діяльність уряду. Кожен архів намагається передбачити аспекти, які цікавитимуть суспільство, але якщо це буде глобальна ідея, то це буде вдаліше", - зазначила директор Центрального державного історичного архіву України Ольга Музичук.

Україна має діяти на випередження російської пропаганди щодо Криму, - заява провідних українських архівів 05

Ольга Бажан, директор Центрального державного архіву громадських об'єднань України підкреслила: "Архіви завжди готові до співпраці і готові підтримати цікаві проекти. Адже архіви - це не лише професія, це ще й громадяни. Тобто ми працюємо не лише як фахівці, але і як громадяни".

Україна має діяти на випередження російської пропаганди щодо Криму, - заява провідних українських архівів 06

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров сказав, що "у людей така інформація в головах, що в певних моментах ми маємо просто-таки поспішати". Він навів як приклад вплив російської пропаганди на свого знайомого вченого з Росії:

"Перші дні вторгнення російських військ до Криму. Знаєте, як це відбувалося? Буквально в усіх напрямках їхали величезні делегації з Москви - з охорони здоров'я, з аграрного сектора, з промисловості і ... з архівної справи. На початку березня мені зателефонував мій хороший товариш, був таким до 2014 року, Володимир Козлов. Ми з ним разом навчалися. Каже: "Привіт, я тут". Я вже зрозумів, що до чого, але запитав: "Ти тут сам?" Він сказав: "Із делегацією". Що б ви розуміли, ця людина в 1987 році, коли кримські татари виходили на Красну площу, написав листа в Політбюро на захист кримських татар. Це тоді, коли багато хто боявся. А в 2014 році він мені казав: "Не втручайся в цю справу. Зрозуміло, що ми кримським татарам допоможемо. Сьогодні ви, кримські татари, стоїте на шляху, коли ми зберігаємо єдину нашу націю". Це він казав про українців, білорусів і росіян. Я знаю його все життя, не можу сказати, щоб він був за Путіна. Тобто вони навіть такими людьми користуються. Бо тривалий час було висвітлення подій під певним кутом".

Україна має діяти на випередження російської пропаганди щодо Криму, - заява провідних українських архівів 07

Заступник голови Меджлісу Ахтем Чийгоз зазначив, що українці і кримські татари завжди відчували ментальну і культурну єдність.

"Але ми також, як і українці, не знали своєї історії. Її також знищували. Ми довго шукали відповідь, чому. Та тому, що Росія, ось цей збірний образ, він, м'яко кажучи, дуже відрізняється і від нашої ментальності і від українців. Любов до Батьківщини, волелюбність, працьовитість, вміння товаришувати - це все не про Росію... У розумінні Росії окупація Криму - це початок розпаду Укрїни. Тому боротьба за Крим - це збереження України. І кримські татари з перших днів повернення на батьківщину це розуміли. Нас часто називали українцями, і ми пишалися цим. Ми - корінний народ України. Нехай через таку трагедію, але Україна дивиться на Крим і розуміє, що майбутнього без Криму немає. Якщо ми будемо розповідати історичну правду, Росії не вдасться закреслити наше спільне минуле", - сказав він.

Україна має діяти на випередження російської пропаганди щодо Криму, - заява провідних українських архівів 08

З ним погодився заступник міністра юстиції Денис Чернишов, навівши статистику часів СРСР: "Наприклад, весь флот, який займався рибальством у північних морях, складався з українців. Тюмень і багато інших міст практично повністю сформовано за рахунок українців... І таких прикладів багато, які показують, що Росія - не нація творців. Є розвал, загарбання і паразитування на нових країнах, які вони захоплюють. Нове озброєння, ми бачимо, що і в Криму це відбувається. Це, напевно, філософія їхньої держави. Тому я з вами погоджуся, що якщо зіштовхується нація, яка у своїй філософії націлена на творення, і нація, яка націлена на руйнування, то вони не можуть співіснувати".

Україна має діяти на випередження російської пропаганди щодо Криму, - заява провідних українських архівів 09

Україна має діяти на випередження російської пропаганди щодо Криму, - заява провідних українських архівів 10
Україна має діяти на випередження російської пропаганди щодо Криму, - заява провідних українських архівів 11
Україна має діяти на випередження російської пропаганди щодо Криму, - заява провідних українських архівів 12
Україна має діяти на випередження російської пропаганди щодо Криму, - заява провідних українських архівів 13
Україна має діяти на випередження російської пропаганди щодо Криму, - заява провідних українських архівів 14
Україна має діяти на випередження російської пропаганди щодо Криму, - заява провідних українських архівів 15
Україна має діяти на випередження російської пропаганди щодо Криму, - заява провідних українських архівів 16

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3112027
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору