EN|RU|UK
 Політика України
  939  20

 46 зі 176 переданих НАБУ до суду справ не розглядаються, - прес-служба Бюро. ІНФОГРАФІКА

Зі 176 справ, в яких на кінець 2018 року детективи Національного антикорупційного бюро України завершили досудове розслідування, а прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури направили обвинувальні акти в суд, підготовче засідання не відбулося у 46.

Зокрема, вчергове перенесено апеляційний розгляд на рішення про повернення обвинувального акта у так званій справі "тернопільських прокурорів". Це провадження перебуває в різних судових інстанціях з 11 листопада 2016 року, і наступне чергове засідання призначене на 3 січня 2019 року, передає Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу НАБУ.

"Іншу справу — за фактом завдання збитків ПАТ "ДПЗКУ" — служителі Феміди також не поспішають розглядати: вже понад два роки не може відбутися підготовче засідання.

Невтішна ситуація й із розглядом справ, в яких підготовче засідання відбулося. Наприклад, у кримінальному провадженні за обвинуваченням депутата Хмельницької обласної ради (обвинувальний акт скеровано у травні 2017 року), 29 листопада 2018 року чергове судове засідання фактично не відбулось у зв'язку з відсутністю захисника підсудного через його участь в іншому провадженні. Враховуючи те, що у цій категорії справ участь захисника є обов'язковою, судом відкладено розгляд на 25 січня 2019 року. З моменту направлення обвинувального акту до суду це другий випадок відкладення підготовчого судового засідання через неявку захисника підсудного", - додали в Бюро.

46 зі 176 переданих НАБУ до суду справ не розглядаються, - прес-служба Бюро 01
46 зі 176 переданих НАБУ до суду справ не розглядаються, - прес-служба Бюро 02

У провадженні за фактом декларування недостовірних відомостей суддею ВАСУ за останні три місяці по суті жодного розгляду справи не відбулося: судове засідання, призначене на 3 жовтня 2018 року не відбулось через закінчення робочого часу у суддів. 20 грудня 2018 року судове засідання не відбулось у зв'язку із зайнятістю суддів у розгляді інших справ. Наступне призначили на 14 березня 2019 року.

Наразі судові засідання призначаються в середньому раз на два місяці. Серед причин — брак суддів певної кваліфікації (справи від НАБУ і САП мають розглядати три судді з понад 5-річним стажем роботи), хвороби або відпустки учасників процесу тощо.

З-поміж 36 рішень у справах від НАБУ і САП (у грудні було винесено ще два рішення, які набуть чинності у січні 2019 року), судді винесли лише два вироки щодо трьох осіб, пов’язані з реальним покаранням у вигляді позбавлення волі. Інші рішення – це затвердження угод про визнання винуватості або призначення покарання, відповідно до якого особи не перебувають у місцях позбавлення волі.

На переконання Національного бюро, швидкий початок роботи Вищого антикорупційного суду є вкрай важливим для подальшої імплементації антикорупційної реформи. Лише ВАС зможе забезпечити об’єктивний і швидкий розгляд справ щодо топ-корупції.

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3106270
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору