EN|RU|UK
 За кордоном
  13647  99

 "Це інформаційна війна і мені соромно, що я став її частиною": пропагандисти РФ показали під виглядом "розчарованого учасника Євромайдану" жителя Білорусі. ВІДЕО+ФОТО

У сюжеті російського пропагандистського "Першого каналу", присвяченому річниці Євромайдану в Україні, показали нібито учасника тих подій Кирила Чубенка, який виявився студентом із Білорусі зовсім з іншим ім'ям.

Про це на своєму сайті написав російський блогер Ілля Варламов, повідомляє Цензор.НЕТ.

"На 8:32 там з'являється якийсь молодик, якого "Перший канал" називає учасником Євромайдану Кирилом Чубенком, не пояснюючи, втім, де цей Кирило живе і чим займається. На відео Кирило зворушливо обіймає кота і розповідає, що вони з котом зараз замерзають, і все це через Євромайдан", - йдеться в його повідомленні.

Це інформаційна війна і мені соромно, що я став її частиною: пропагандисти РФ показали під виглядом розчарованого учасника Євромайдану жителя Білорусі 01

"Нічого мені особисто не дав Євромайдан. Ось, подивіться, де ми опинилися. Потрібно було дивитися в майбутнє, а ми в майбутньому залишилися без тепла, з дорожезною енергією, і незрозуміло, коли все це закінчиться. Як пережити зиму, як дітей відправляти в школу?!" - обурюється в сюжеті пропагандистів нібито Кирило Чубенко.

За словами Варламова, йому прийшов лист, що насправді журналісти спілкувалися з жителем Мінська Віталієм Юрченком, який ніяк не пов'язаний з Україною, а під час Майдану навчався на денному відділенні Білоруського держуніверситету.

"Нещодавно на російському ТБ вийшов сюжет. Починаючи з 8:30 йде монолог бідного молодого українця. Насправді ж це Віталій Юрченко, живе він у Мінську у військовому містечку, закінчив юрфак БДУ. Та й, насправді, за мірками РБ [Республіки Білорусь] не бідував ніколи. Під час Майдану був ще студентом, стосунку, звичайно, до подій ніякого не має. Загалом, позорище", - йдеться в листі.

Це інформаційна війна і мені соромно, що я став її частиною: пропагандисти РФ показали під виглядом розчарованого учасника Євромайдану жителя Білорусі 02

"Одна людина після мого запитання відразу видалила Юрченка з друзів. Оскільки ця людина пов'язана з білоруськими медіа, можна припустити, що він мав якийсь стосунок до підготовки матеріалу", - написав російський блогер.

Людина з профілю Юрченка під "ВКонтакте" не відрізняється від героя сюжету.

Крім того, блогер опитав кількох знайомих Юрченка зі списків друзів, які підтвердили, що бачили його в Мінську, а про його зв'язки з Україною нічого не знають. Сам Віталій Юрченко на зв'язок з блогером не вийшов.

Є ще дещо цікаве. Сторінка Юрченка у ВК розповідає нам, що до 2015 року він навчався в БДУ на денному відділенні. Навряд чи він міг постійно проживати в Україні. Навіть якщо він дійсно брав якусь участь у подіях Євромайдану, він продовжив вчитися і жити в Білорусі.

Це інформаційна війна і мені соромно, що я став її частиною: пропагандисти РФ показали під виглядом розчарованого учасника Євромайдану жителя Білорусі 03

Пізніше Віталій Юрченко сам зв'язався з редакцією білоруського видання "Наша Нива", щоб розповісти свою історію. Хлопець не раз повторив, що йому соромно за цю ситуацію.

"Я працював аналітиком у білоруській компанії, яка виступає посередником між телеканалами та операторами по всьому світу. Наприклад, десь відбувається землетрус - і телеканалам потрібен звідти ролик, ми шукаємо оператора. Прийшло замовлення від Першого каналу Росії зняти сім'ю або людину в Кривому Розі в Україні, які би поскаржилися на відсутність газу і дороге опалення. Таку людину знайшли, зняли матеріал, надіслали нам. Сам я за своєю роботою ніяк не взаємодію з операторами, тому я абсолютно не був у курсі, що вони знімають. Потім з'ясувалось, що в матеріалі з Кривого Рогу був поганий звук. Його не можна було відправляти замовнику. Прийняли абсолютно неправильне рішення перезняти сюжет із текстом, озвученим у Кривому Розі. Я не знаю, чи було ім'я саме тієї людини. Я в компанії відпрацював чотири місяці, там працюють професіонали. Такий випадок - одиничний. Було прийнято неправильне рішення, ви бачите, які наслідки воно мало", - кається Юрченко.

"Мені запропонували знятися як герою, оскільки я недавно туди влаштувався, мовляв, новий працівник. Я сумнівався, але поїхав зніматися. Я побоявся відмовити, хоча весь час сумнівався. Слабкодухим виявився, чи що. Після того як вже зняли матеріал, я деякий час походив, потім попросив нічого не відправляти в Москву. А мені сказали на це, що матеріал вже вислали. Замовник з Першого каналу не був у курсі, що так сталося. Не можна було вже сказати "вибачте, ми вам не те відправили". Ролик вийшов на першому каналі два з половиною тижні тому. Мені вже тоді стало і соромно, і я злякався. В день ефіру троє моїх знайомих написали мені, що подивилися сюжет. Мені якось вдалося їм все пояснити, хоча і довелося почув масу неприємних слів про себе. Я не мав ніякого морального права в цьому брати участь. Це суперечить усім моїм поглядам. Мені надзвичайно соромно", - запевняє "герой" пропагандистського ролика.

Це інформаційна війна і мені соромно, що я став її частиною: пропагандисти РФ показали під виглядом розчарованого учасника Євромайдану жителя Білорусі 04

"Грошей за цей ролик я не отримував. Просто всередині компанії попросили допомогти, а про наслідки в той момент не подумав. Я не знаходжу собі місця. Хочу попросити вибачення у всіх, хто це бачив і не бачив, якщо за таке взагалі можна вибачитися. Після виходу матеріалу Варламова мені стали писати в соціальних мережах з погрозами. Мені пишуть жахливі образи, а я розумію, що їх заслужив. Не можу тільки зрозуміти, як я на таке погодився. У конфлікті України і Росії я не займаю нічиєї позиції. Це інформаційна війна і мені соромно, що став її частиною. Я навчався на юридичному факультеті БДУ, закінчив магістратуру з бізнес-адміністрування. На практику потрапив у ту компанію, де згодом залишився працювати. Але я вже пішов звідти. Може, і добре, що так вийшло. Якщо у мене є хоча б мінімальний шанс порозумітися або вибачитися, то я хочу ним скористатися. Мені нескінченно соромно, це ганьба", - розповів Віталій Юрченко.

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3101156
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору