EN|RU|UK
 Суспільство, Фоторепортаж
  586  19
Матеріали за темою:

 ВККСУ сформувала Раду міжнародних експертів для допомоги на конкурсах в Антикорупційний суд. ФОТОрепортаж

06 листопада на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККСУ) обрано шістьох членів Громадської ради міжнародних експертів (ГРМЕ).

Таким чином, утворено ГРМЕ, яка сприятиме Комісії під час проведення конкурсів на зайняття вакантних посад суддів Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, пише Цензор.НЕТ із посиланням на сайт ВККСУ.

До складу Ради увійшли експерти у галузі антикорупційного права:

  • Аурелійус Гутаускас (Aurelijus Gutauskas) - суддя Верховного Суду. Досвід суддівської роботи. Спеціалізація: кримінальне право, організована злочинність, суддівська етика та дисципліна. Голова відділу кримінальних проваджень і Комісії з питань суддівської етики та дисципліни. Експерт MONEYVAL і GRECO, у минулому член комісії з екзаменування кандидатів при Генеральній прокуратурі.
  • Флемінг Крістіан Денкер (Flemming C. Denker) - екс-заступник державного прокурора в Управлінні з розслідування особливо важливих економічних злочинів. Працював прокурором, адвокатом. Спеціалізація: корупція та економічні злочини. Колишній член GRECO, мультидисциплінарної групи з питань корупції при Раді Європи і Групи з моніторингу реалізації Конвенції ООН проти корупції.
  • Тед Зажечни (Ted Zarzeczny) - суддя Суду королівської лави у провінції Саскачеван (Канада). Досвід роботи прокурором, адвокатом. Спеціалізація: кримінальне та цивільне право, корупція, шахрайство, злочинна змова. У минулому обіймав посаду державного прокурора. Брав участь в освітньому проекті для суддів в Україні. Екс-співголова Дисциплінарного комітету Юридичного товариства (об’єднання адвокатів), що забезпечує дотримання вимог Кодексу професійної доброчесності та етичних стандартів.
  • Мір’яна Лазарова Трайковська (Mirjana Lazarova Trajkovska) - екс-голова Першої секції Європейського суду з прав людини. Досвід суддівської роботи. Спеціалізація: права людини, конституційні питання та питання, пов’язані з корупцією. У минулому працювала суддею Конституційного суду та членом Венеціанської комісії. У ЄСПЛ упродовж трьох років була одноособовим суддею у справах, що стосувалися України. Очолювала Державну виборчу комісію.
  • Лорна Харріс (Lorna Harris) - британський прокурор у відставці. Спеціалізація: протидія корупції, відмивання грошей і шахрайство, зокрема на міжнародному рівні. У минулому очолювала відділ міжнародного співробітництва та відділ з повернення активів у рамках цивільного провадження у складі Королівської канцелярії (відділ Суду королівської лави). Працювала в Бюро боротьби з шахрайством в особливо великих розмірах і в Прокурорській службі Шотландії. Очолювала комітет експертів, що розробляв Конвенцію Ради Європи про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та про фінансування тероризму.
  • Сер Ентоні Хупер (Sir Anthony Hooper) - суддя апеляційного суду у відставці. Досвід здійснення судочинства зі спеціалізацією у галузі повернення активів (конфіскації) у межах кримінального та цивільного проваджень, зокрема конфіскації доходів, одержаних корупційним шляхом. Працював суддею кримінального та цивільного відділень Апеляційного суду Англії та Уельсу. Був призначений членом Комісії з питань етики Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій. Викладав навчальний курс для суддів зі збереження та конфіскації доходів, одержаних злочинним чи корупційним шляхом.

Зазначається, що ВККСУ провело серію сесій-знайомств з експертами. При виборі членів ГРМЕ при розгляді кожної кандидатури члени Комісії керувалися частиною третьою статті 9 Закону України "Про Вищий антикорупційний суд", зокрема такими критеріями:

  • бездоганна ділова репутація;
  • високі професійні та моральні якості;
  • суспільний авторитет;
  • досвід роботи в інших країнах не менше ніж п’ять років зі здійснення процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення в суді чи здійснення судочинства у справах, пов’язаних із корупцією.

Термін роботи складу Громадської ради міжнародних експертів становитиме два роки.

ВККСУ сформувала Раду міжнародних експертів для допомоги на конкурсах в Антикорупційний суд 01
ВККСУ сформувала Раду міжнародних експертів для допомоги на конкурсах в Антикорупційний суд 02
ВККСУ сформувала Раду міжнародних експертів для допомоги на конкурсах в Антикорупційний суд 03
ВККСУ сформувала Раду міжнародних експертів для допомоги на конкурсах в Антикорупційний суд 04
ВККСУ сформувала Раду міжнародних експертів для допомоги на конкурсах в Антикорупційний суд 05

ВККСУ сформувала Раду міжнародних експертів для допомоги на конкурсах в Антикорупційний суд 06
ВККСУ сформувала Раду міжнародних експертів для допомоги на конкурсах в Антикорупційний суд 07
ВККСУ сформувала Раду міжнародних експертів для допомоги на конкурсах в Антикорупційний суд 08
ВККСУ сформувала Раду міжнародних експертів для допомоги на конкурсах в Антикорупційний суд 09
ВККСУ сформувала Раду міжнародних експертів для допомоги на конкурсах в Антикорупційний суд 10
ВККСУ сформувала Раду міжнародних експертів для допомоги на конкурсах в Антикорупційний суд 11
ВККСУ сформувала Раду міжнародних експертів для допомоги на конкурсах в Антикорупційний суд 12

Напомним, ВККСУ получила от пяти международных организаций список из 12 кандидатов в Общественный совет международных экспертов, который будет способствовать в проведении конкурсного отбора судей в Высший антикоррупционный суд.

Кандидаты в Высший антикоррупционный суд будут сдавать экзамены 12 и 14 ноября.

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3095489
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору