EN|RU|UK
 Суспільство, Фоторепортаж
  4559  46
Матеріали за темою:

 Саме РФ несе відповідальність за всі порушення прав людини на територіях, які вона окупувала, - Ягланд. ФОТОрепортаж

Уповноважена ВР із прав людини Людмила Денісова зустрілася з генеральним секретарем Ради Європи Турбйорном Ягландом.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на facebook-сторінку Денісової.

"Він одразу зауважив на важливості ролі Омбудсмена у захисті прав і свобод людини. Генсек виділив для України такі ключові проблеми: умови утримання ув’язнених, соціальне забезпечення, ситуація в Криму та недостатня увага до внутрішньо переміщених осіб.

Ці напрями, які він озвучив, є пріоритетними і в моїй діяльності. Під час своєї роботи ми завжди враховуємо поради Ради Європи. Тож розповіла, які кроки ми уже зробили під час реалізації національного превентивного механізму. Зараз наша робота виглядає як завершений цикл, який насправді допомагає запобігати катуванням. Хоча розвиватися ще є куди і тому домовилися, що Рада Європи допоможе у цьому. Ми готуємо спеціальну щорічну доповідь про реалізацію НПМ і плануємо її надіслати до Ради Європи для аналізу", - написала вона.

Також зазначила, що у її офісі створений окремий підрозділ, який опікується захистом прав ВПО. Розповіла про проблему виплати їм пенсій та ті кроки, які  уже зробила, щоб люди таки отримали свої кошти.

"У цьому мені допомагає мій попередній досвід роботи міністром соцполітики. Як і в захисті соціальних прав усіх осіб, які мешкають в нашій державі. Додала, що не розподіляю людей, які живуть на підконтрольній і не підконтрольній Україні території. Вони всі – українці. У цьому контексті я домовилась з Мінсоцполітики не прив'язувати людей до статусу ВПО.

Окремо ми зосередили увагу на ув’язнених на непідконтрольних Україні територіях. Офіс має понад 900 звернень з проханнями відбувати покарання на території України. Ці звернення отримує як наш центральний офіс у Києві, так і мій представник у Луганській і Донецькій областях. За 4 роки нам вдалося повернути лише 300 людей з Донецької області, з Луганської – жодної. Та ми намагаємося забрати всіх, тож попросила Турбйорна Ягланда сприяти цьому процесу.

Темі політв’язнів ми присвятили основну частину нашої розмови. Домовленості про синхронне взаємне відвідування не реалізовані. РФ досі не надала можливості провести зустрічі.

Підкреслила, що у нас з Омбудсманом РФ Тетяною Москальковою немає жодного конфлікту. Є діалог, який ні до чого не приведе, оскільки мандат Омбудсмена в РФ не дозволяє їй ухвалювати будь-які рішення. Вона слугує лише передавачем інформації.

Я просила визначити іншу компетентну людину та місце для зустрічі. Але поки відповіді від РФ не дочекалася.

У розмові ми відмітили, що відсутній прогрес і в питанні звільнення політв’язнів.  Ягланд уже звертався до президента РФ щодо звільнення Олега Сенцова хоча б з гуманітарних підстав. Я вдячна за це, та поки український режисер продовжує страждати у колонії в Лабитнангі.

Я подякувала за можливість зустрітись, за реакцію на події, що відбуваються в Україні. Зокрема, на трагедію в Керчі в анексованому Криму. Генсек РЄ наголосив на тому, що саме РФ несе відповідальність за всі порушення прав людини на територіях, які вона окупувала. А Рада Європи визнає, що ситуація в анексованому Криму повністю контролюється Росією.

Розраховую на підтримку Турбйорна Ягланда і надалі з урахуванням практичного досвіду 47 держав, які входять до Ради Європи", - написала український омбудсмен.

Саме РФ несе відповідальність за всі порушення прав людини на територіях, які вона окупувала, - Ягланд 01
Саме РФ несе відповідальність за всі порушення прав людини на територіях, які вона окупувала, - Ягланд 02
Саме РФ несе відповідальність за всі порушення прав людини на територіях, які вона окупувала, - Ягланд 03
Саме РФ несе відповідальність за всі порушення прав людини на територіях, які вона окупувала, - Ягланд 04

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3092459
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору