EN|RU|UK
 Політика України
  4674  27
Матеріали за темою:

 Мінкульт розпорядився провести облік усіх історико-культурних цінностей у храмах УПЦ МП. ДОКУМЕНТ

Міністр культури України Євген Нищук зажадав від музейних працівників проведення повної інвентаризації всіх ікон і інших культурно-історичних цінностей у храмах Української православної церкви (УПЦ) за 1 день.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться у відповіді Міністерства культури України на запит "Українських Новин".

У відповіді Мінкультури зазначено, що таке рішення Нищуком було прийнято як реакція на звернення (№04-35 / III-040918 від 04.09.2018) депутата Верховної Ради України Юрія-Богдана Шухевича (фракція Радикальної партії Олега Ляшка) щодо можливої ​​загрози незаконного вивезення культурних цінностей з релігійних споруд УПЦ.

Мінкульт розпорядився провести облік усіх історико-культурних цінностей у храмах УПЦ МП 01
Мінкульт розпорядився провести облік усіх історико-культурних цінностей у храмах УПЦ МП 02

18 вересня у всі заповідники, що належать до сфери управління Мінкультури, була відправлена ​​відповідна факсограма №18/8 за підписом заступника начальника управління охорони культурної спадщини - начальника відділу дозвільної та погоджувальної документації в сфері охорони культурної спадщини Б.Моці.

Мінкульт розпорядився провести облік усіх історико-культурних цінностей у храмах УПЦ МП 03

22 вересня в УПЦ заявили про створення в Мінкультури комісії для опису церковного майна.

26 вересня в Мінкультури відповіли, що не мають стосунку до створення комісій з обліку майна релігійних громад УПЦ, посилаючись на ініціативу місцевих чиновників.

Нагадуємо, 14 вересня на позачерговому Синоді Російської православної церкви в Москві було ухвалено офіційну заяву, в якій сказано, що в разі продовження "антиканонічної діяльності Константинопольського патріархату на території Української православної церкви" РПЦ "буде змушена" розірвати євхаристійне спілкування.

Тоді ж Синод РПЦ ухвалив рішення призупинити співслужіння з ієрархами Константинопольського патріархату і припинити свою участь у тих структурах, де головують його представники. І не згадувати більше патріарха Константинопольського під час богослужінь.

11 жовтня Константинопольський синод зняв анафему з лідера самопроголошеної "Київського патріархату" Філарета Денисенка, визнав канонічної його організацію та іншу структуру України - УАПЦ. Крім того, Константинополь оголосив про відновлення своїх прав на Київську митрополію й анулював Томос більш ніж 300-річної давності про передачу цієї митрополії Москві.

У понеділок, 15 жовтня, Синод РПЦ визнав неможливим її подальше перебування в євхаристійному спілкуванні з Константинопольським патріархатом.

11 жовтня за результатами засідання Синоду було оголошено рішення, в якому говориться, що Вселенський патріархат продовжує процедуру надання автокефалії церкви України. Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлений канонічний статус предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета.

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3091755
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору