EN|RU|UK
 Фоторепортаж, За кордоном
  3731  6
Матеріали за темою:

 Операцією з демонстрації сили завершилися навчання "Кленова арка-2018" у Литві, - Міноборони. ФОТОрепортаж

Днями завершилися багатонаціональні командно-штабні навчання "Кленова арка-2018", що тривали протягом двох тижнів у навчальному центрі поблизу Неменчине в Литовській Республіці.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Міноборони, у навчаннях взяли участь командування Литовсько-польсько-української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького, штаб батальйону 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗС України та штаби інших національних компонентів із Литви та Польщі під наставництвом канадських інструкторів. Також цього року в штаб ЛитПолУкрбриг були інтегровані офіцери Туреччини та Румунії, а серед підрозділів для виконання навчальних завдань був об’єднаний грузинсько-чорногорський батальйон. Варто зазначити, що учасники планували та виконували завдання, пов’язані з реалістичними викликами з підтримання миру і безпеки.

"Зокрема, відповідно до сценарію, командування коаліційних сил наказало ЛитПолУкрбриг взяти під контроль визначений район у вигаданій країні Латгалії, що потерпає від гібридних загроз із сусідньої Торріке. Бригада виконала демонстраційні дії вздовж кордону з "неспокійною країною-сусідкою" та забезпечила контроль у зоні відповідальності", - зазначив начальник штабу багатонаціональної бригади полковник Міхал Малиска.

Під час навчання грузинсько-чорногорський, польський танковий і литовський батальйон уланів планували посилення охорони та оборони пунктів пропуску на кордоні та розгортання мережі опорних пунктів. Водночас українські десантно-штурмові підрозділи спільно з польськими підрозділами взяли під контроль найближчий населений пункт. Усі рішення штабів відображалися за допомогою комп'ютерного моделювання JCATS. Це програмне забезпечення дозволило органам управління виконувати навчальні завдання без залучення військ в умовах реального часу.

"Це реалістичне навчання, що допомогло відпрацювати виконання операцій рівня бригади. Наставники канадської армії спонукали офіцерів командування бригади та штаби батальйонів до використання процесу прийняття рішення за стандартами НАТО. У міру розвитку сценарію навчальні завдання ускладнювалися і вимагали злагодженої співпраці між військовослужбовцями різних країни, що є ключовим для проведення успішних операцій", - додав полковник Артурас Ясінскас, заступник командира ЛитПолУкрбригу.

Також у заключній фазі навчання відбувся день високоповажних гостей, під час якого представники кожної з країн-учасниць оглянули виконання завдань штабом багатонаціональної бригади та підпорядкованих підрозділів. Україну представляли заступник командувача Десантно-штурмових військ полковник Олег Гуть та командир 80-ї окремої десантно-штурмової бригади полковник Володимир Шворак.

Довідка: маневри "Кленова арка" - це щорічне 11-денне командно-штабне навчання, в якому традиційно беруть участь військовослужбовці Литви, Польщі та України за підтримки канадських наставників. Але формат навчання цього року дещо розширено - воно охопило понад 300 учасників із 8 країн: Канади, Литви, Польщі, України, Грузії, Чорногорії, Румунії та Туреччини. Македонію представляли спостерігачі.

Операцією з демонстрації сили завершилися навчання Кленова арка-2018 у Литві, - Міноборони 01

Операцією з демонстрації сили завершилися навчання Кленова арка-2018 у Литві, - Міноборони 02
Операцією з демонстрації сили завершилися навчання Кленова арка-2018 у Литві, - Міноборони 03
Операцією з демонстрації сили завершилися навчання Кленова арка-2018 у Литві, - Міноборони 04
Операцією з демонстрації сили завершилися навчання Кленова арка-2018 у Литві, - Міноборони 05
Операцією з демонстрації сили завершилися навчання Кленова арка-2018 у Литві, - Міноборони 06
Операцією з демонстрації сили завершилися навчання Кленова арка-2018 у Литві, - Міноборони 07
Операцією з демонстрації сили завершилися навчання Кленова арка-2018 у Литві, - Міноборони 08

Операцією з демонстрації сили завершилися навчання Кленова арка-2018 у Литві, - Міноборони 09
Операцією з демонстрації сили завершилися навчання Кленова арка-2018 у Литві, - Міноборони 10
Операцією з демонстрації сили завершилися навчання Кленова арка-2018 у Литві, - Міноборони 11

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3091499
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору