EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  3721  23

 Росія знищує виноградники Судакської долини: після захоплення Криму їхня площа скоротилася вдвічі, - МінТОТ. ФОТО

Російська окупаційна влада знищує виноградники Судакської долини на південно-східному узбережжі захопленого Кримського півострова.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ)

"Дії окупаційної адміністрації Російської Федерації на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя ставлять під загрозу існування виноробної галузі на Кримському півострові", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що за результатами спеціальної обробки даних з відкритих джерел та космічних знімків виявлено занепад виноградарства та знищення виноградників на території Судакської долини.

Згідно з повідомленням МінТОТ, станом на 2012 рік, площа виноградників Судакської долини становила 743,9 га. Після анексії Криму площа виноградників різко скоротилася на 46% і зараз становить 397,8 га.

Росія знищує виноградники Судакської долини: після захоплення Криму їхня площа скоротилася вдвічі, - МінТОТ 01

Причинами цього є залісення виноградників (заросли деревами і кущами) -17,4 га; занедбані ділянки (не обробляються) - 17,6 га; викорчувані виноградники - 59,4 га; розрідження (зменшилася кількість кущів винограду) - 251, 7 га.

"Одними із основних чинників погіршення ситуації є незаконні дії окупаційної влади на території АР Крим, зокрема це: незаконне відчуження земель, будівництво об’єктів інфраструктури і прокладення доріг на території виноградників, низький контроль окупаційної влади за землевпорядкуванням", - вважають у МінТОТ.

Також в міністерстві підкреслюють загальну невтішну динаміку скорочення площ плодоносних виноградників в АР Крим за час окупації Росією Кримського півострова. Станом на 01.01.2013 їх площа складала 20,5 тис. га, а в 2017 р. – 14,1 тис. га, що на 30% менше.

"Дії РФ в цьому контексті свідчать про те, що держава-окупант не зацікавлена в розвитку АР Крим з його природним потенціалом, а її безвідповідальність призводить до незворотної шкоди навколишньому середовищу та збитків для цивільного населення, що проживає на цій території", - йдеться в повідомленні .

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3090661
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору