EN|RU|UK
 За кордоном
  9214  49
Матеріали за темою:

 Генеральний секретар Ради Європи Ягланд хоче повернути в ПАРЄ російську делегацію, - Ірина Геращенко. ФОТО

Члени української делегації присоромили Ягланда, і йому довелося виправдовуватися за свої дії.

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд намагається повернути російську делегацію в Парламентську асамблею Ради Європи. Про це у себе в Facebook написала член парламентської делегації України в ПАРЄ Ірина Геращенко, повідомляє Цензор.НЕТ.

"Українській делегації вдалося рознерувавти Генсека РЄ Ягланда, який поставив собі за мету: до закінчення свого президентства хоч тушкою, хоч опудалом повернути Росію в ПАРЄ без всякого виконання нею резолюцій Асамблеї", - стверджує Геращенко.

Генеральний секретар Ради Європи Ягланд хоче повернути в ПАРЄ російську делегацію, - Ірина Геращенко 01

За словами нардепа, член української делегації Олена Сотник нагадала, "що, нібито повертаючи Росію, вони дають можливість російським громадянам захищати свої права в ЄСПЛ, що Держдума РФ давно прийняла закон, яким не визнає рішення Європейського суду з прав людини".

Генеральний секретар Ради Європи Ягланд хоче повернути в ПАРЄ російську делегацію, - Ірина Геращенко 02

"Сергій Соболєв так само нагадав страсбурзьким лицемірам, які говорять, що парламенти, й особливо парламентська опозиція, не відповідає за дії Путіна, що в Держдуми немає ніякої опозиції, й Держдума несе повну відповідальність за анексію Криму і війну на Донбасі, бо голосувала за це" , - написала Геращенко.

Генеральний секретар Ради Європи Ягланд хоче повернути в ПАРЄ російську делегацію, - Ірина Геращенко 03

Сама вона нагадала про політв'язнів Кремля, зокрема, про засудженого за сфабрикованим звинуваченням українського режисера Олега Сенцова, якого погрожують годувати примусово. Геращенко показала європейцям листи від політв'язнів і запитала, як пояснити українцям у тюрмах Кремля торгівлю принципами.

Крім того, ще один член української делегації Олексій Гончаренко нагадав, що з росіянами страшно сідати за один стіл - можуть отруїти. І тим, хто збирається відчинити Росії двері, можуть знадобитися засоби хімзахисту. Для наочності Гончаренко надів гумові рукавички, зауважила Геращенко.

"І тут Генсек Ягланд таки зірвався. Він взяв слово, побіг на трибуну і почав виправдовуватися, що, мовляв, він писав висновок у цій злощасній резолюції, яку обговорює зал, не з власної ініціативи, а тому що його ... попросило керівництво ПАРЄ", - написала Геращенко.

Генеральний секретар Ради Європи Ягланд хоче повернути в ПАРЄ російську делегацію, - Ірина Геращенко 04

Виступ Ягланда, за словами нардепа, мав зовсім протилежний ефект.

"Британські консерватори виступили з приводу процедури ведення дебатів і заявили, що не дозволять Ягланду втручатися в голосування, тиснути на Асамблею, впливати на хід голосування і на дебати, і взагалі проти шантажу і тиску. Обговорення дуже емоційне і драматичне. Понад 50 доповідачів", - повідомила вона.

Також Геращенко додала, що, "судячи з виступів - сили і настрої діляться 50/50. Здорова частина Асамблеї чітко називає речі своїми іменами, ці зміни в регламент спрямовані виключно на повернення Росії, і це неможливо без виконання Росією Мінських угод, резолюцій ПАРЄ, повернення Криму і Донбасу, звільнення заручників.

Але багато європейських респектабельних політиків продовжують волинку про діалог, необхідність сплати внесків РФ, без яких Ягланду та секретаріату не вистачає євро на круасани, інші порожні словеса, за якими в дійсності цинічна зрада принципів. Це дуже гидко".

Сьогодні в ПАРЄ розглядають зміни в правила і процедури, які можуть ускладнити збереження санкцій проти Росії. Зокрема, в ПАРЄ хочуть збільшити в питанні оскарження повноважень національних делегацій частки голосів з 50% до 2/3;

Разом з тим доповідач ПАРЄ Петра Саттер запевнила, що доповідь про внесення змін до процедури Асамблеї не націлена на скасування санкцій щодо російської делегації.

8 жовтня на відкритті сесії президент ПАРЄ Ліліан Морі-Паск’є висловилася за підтримку конструктивного, відвертого та відкритого діалогу з російськими депутатами. За словами Морі- Паск’є, необхідно обговорити внесення змін до процедури і правила ПАРЄ, які можуть привести до скасування санкцій проти РФ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3090446
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору