EN|RU|UK
 Події
  13025  35

 Співробітники вінницької колонії катували ув'язненого і дозволяли тримати в камерах молотки, пилки, хімречовини та обладнання, - ГПУ. ФОТО

Генеральна прокуратура України (ГПУ) припинила тортури ув'язненого та інші правопорушення у Вінницькій установі виконання покарань №1.

"За результатами позапланової перевірки, проведеної в державній установі "Вінницька установа виконання покарань №1", співробітники управління нагляду за дотриманням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях і інших заходів примусового характеру в місцях несвободи виявили і припинили нелюдське поводження з ув'язненим, яке мало ознаки тортур", - цитує Цензор.НЕТ повідомлення Відділу зв'язків із громадськістю та ЗМІ ГПУ.

Повідомляється, що ув'язненого "з явними ознаками розладу здоров'я "кілька діб тримали у непристосованому камерному приміщенні" в жахливих антисанітарних умовах, без світла, водопостачання, каналізації, постільної білизни, засобів особистої гігієни, належного медичного забезпечення тощо". Крім того, співробітники цієї установи намагалися підробити медичну документацію щодо в'язня.

"Встановлено систематичні порушення прав ув'язнених, засуджених до довічного позбавлення волі, причини та умови, що сприяли вчиненню злочинів та інших правопорушень. У житлових камерних приміщеннях виявлено молотки, пилки, колючо-ріжучі предмети, хімічні речовини, верстати, інші речі та обладнання, заборонені для вільного обігу серед ув'язнених зазначеної категорії. Виявлено понад 100 випадків незаконного виконання доручень та інші порушення щодо здійснення оперативно-розшукової діяльності", - інформують у ГПУ.

Також перевірка виявила суттєві прорахунки і недоліки в організації і здійсненні наглядової діяльності із згаданих питань.

"За результатами перевірки поновлено права ув'язненого, який зазнав тортур. Йому надано необхідну медичну допомогу, забезпечено належні умови утримання і спостереження лікарів. Усунуто переважну більшість порушень законності, а також причин скоєння злочинів і умов, які цьому сприяють. За фактами, встановленими працівниками профільного управління Генеральної прокуратури України, зареєстровано кримінальні провадження за ст. 127 (катування) та 366 (службове підроблення) КК України.

У порядку, передбаченому ст. 26 Закону України "Про прокуратуру", керівництвом Генеральної прокуратури України готується документ реагування на ім'я міністра юстиції України, а також лист до прокурора Вінницької області з вимогою негайно вжити дієвих заходів, спрямованих на підвищення ефективності прокурорської діяльності на зазначеному напрямку роботи, зокрема шляхом застосування заходів дисциплінарного характеру стосовно працівників апарату регіональної прокуратури", підкреслюється в Генпрокуратурі.

Співробітники вінницької колонії катували увязненого і дозволяли тримати в камерах молотки, пилки, хімречовини та обладнання, - ГПУ 01
Співробітники вінницької колонії катували увязненого і дозволяли тримати в камерах молотки, пилки, хімречовини та обладнання, - ГПУ 02

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3090257
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору