EN|RU|UK
 Суспільство, Фоторепортаж
  15695  68
Матеріали за темою:

 Залізобетонні "кокони" та автоматичні системи безпеки: в Україні будують 15 нових сховищ боєприпасів, - Міноборони. ФОТОрепортаж

Після інцидентів з пожежами на військових арсеналах боєприпасів у Балаклії і Калинівці Міноборони України розпочало створення нових сховищ для озброєння. Сьогодні триває будівництво 15 таких сховищ.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє прес-служба Міноборони.

"Цьогоріч розпочалося будівництво сучасних залізобетонних сховищ для боєприпасів відповідно до розробленої цільової програми. Обрано об’єкти, де потрібне першочергове втручання та початок будівельних робіт. Розроблено належну технічну документацію, проведені тендерні процедури і на початку червня стартували будівельні роботи. Йдеться про 15 абсолютно нових і сучасних заглиблених (обсипних) сховищ на трьох арсеналах", - сказано в повідомленні.

У відомстві зазначили, що в 2018 р. будівельники повинні освоїти на згаданих об'єктах майже 500 млн гривень.

"Зараз втілюється в життя абсолютно нова філософія і технологічні підходи до забезпечення безпеки боєприпасів, які відповідають кращим світовим, зокрема натовським, взірцям. Нові арсенали фактично за суттю є своєрідними рятівними капсулами для снарядів, ракет й іншого небезпечного військового майна", - йдеться в повідомленні.

Залізобетонні кокони та автоматичні системи безпеки: в Україні будують 15 нових сховищ боєприпасів, - Міноборони 01

Хід будівництва таких об'єктів перебуває на постійному контролі голови Міноборони України Степана Полторака, який періодично їх інспектує.

"Найголовніша перевага нових сховищ навіть не в залізобетонних "коконах", які навіть у разі надзвичайної події не даватимуть розлітатися на велику відстань боєприпасам, а саме в облаштуванні сучасними автоматичними системами охорони, сповіщення та пожежогасіння, що зводять ймовірність негативного впливу людського фактору майже до нуля", - підкреслили в Міноборони.

Водночас у відомстві повідомили, що після відомих надзвичайних подій на низці складів проведено значну роботу з розосередження та систематизації боєприпасів задля досягнення максимального їх укриття у сховищах і облаштування периметрів технічної території арсеналів. Уже запроваджено трирівневу систему охорони таких об’єктів. До штатів військових частин введено додаткові підрозділи охорони і оборони. Задля раннього виявлення літальних апаратів та відображення повітряної обстановки тактичного рівня встановлено спеціальне програмне забезпечення "Віраж-планшет", а з метою унеможливлення проникнення на території заборонених зон безпілотників й інших радіокерованих пристроїв, їх облаштували засобами радіоелектронної боротьби".

Залізобетонні кокони та автоматичні системи безпеки: в Україні будують 15 нових сховищ боєприпасів, - Міноборони 02

Зараз в окремих військових частинах створюють багаторівневі охоронні периметри, де на зміну колючому дроту встановлюють огорожі, виготовлені за сучасними технологіями. Вони стійкі до корозії й забезпечують надійний захист від проникнення, адже в комплексі тут встановлюють системи персоналізованого контролю доступу, відеоспостереження й сигналізації.

"Робота з будівництва нових складів та подальшого покращення технічної укріпленості військових арсеналів триватиме і надалі. Її обсяги у 2019-му обіцяють бути не меншими, аніж поточного року. Принаймні, про це говорять показники державного бюджету України на наступний рік. За бюджетною програмою "Утилізація боєприпасів, рідинних компонентів ракетного палива, озброєння, військової техніки та іншого військового майна, забезпечення живучості та вибухопожежобезпеки арсеналів, баз і складів Збройних Сил України" передбачені видатки передбачені в сумі понад 534 млн гривень(загальний фонд — 509,5 млн гривень, спецфонду — майже 25млн гривень). Ці кошти спрямують на заходи з утилізації звичайних видів боєприпасів, непридатних для подальшого використання і зберігання, озброєння й військової техніки, та на створення умов, що гарантують безпеку населення й господарських об’єктів у разі виникнення аварійних ситуацій на арсеналах, базах і складах озброєння, ракет та боєприпасів ЗСУ", - додали в прес-службі Міноборони.

Залізобетонні кокони та автоматичні системи безпеки: в Україні будують 15 нових сховищ боєприпасів, - Міноборони 03
Фото: прес-служба Міноборони

Нагадаємо, вночі 23 березня 2017 року на території військового складу Міноборони поблизу м. Балаклія Харківської області виникла надзвичайна ситуація, пов'язана з вибухом боєприпасів. На кількох майданчиках зберігання ракетно-артилерійського озброєння (танкові й артилерійські снаряди 125- та 152-мм) стався вибух, виникла пожежа, яка спричинила детонацію боєприпасів. Із міста було евакуйовано понад 16 тисяч осіб.

За даними головного військового прокурора Анатолія Матіоса, на військовому складі в Балаклії сталася диверсія. Пізніше було опубліковано відео вибуху на військовому складі Міноборони в Балаклії. За даними Міноборони, вибухи на складі в Балаклії не завдали значної шкоди обороноздатності країни. Водночас, за даними голови парламентського комітету з питань нацбезпеки та оборони Сергія Пашинського, унаслідок пожежі на військових складах в Балаклії Україна втратила боєприпасів на мільярд доларів.

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3088372
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору