EN|RU|UK
 Економіка, Фоторепортаж
  3496  24

 Податкова міліція Києва розкрила масштабну схему із незаконного експорту зернових і горіхів у зоні Одеської митниці. ФОТОрепортаж

Податкова міліція м.Києва під процесуальним керівництвом прокуратури припинила діяльність "центру мінімізації митних платежів", організатори та учасники якого реалізовували злочинну схему, спрямовану на надання послуг з ухилення від сплати митних платежів та податку на прибуток при здійсненні імпортних і експортних операцій із використанням непрямих зовнішньоекономічних контрактів і підконтрольних підприємств-нерезидентів без відображення згаданих операцій у податковій та бухгалтерській звітності вище згаданих підприємств.

Як повідомили Цензор.НЕТ в ДФС України, до проведення цієї спецоперації правоохоронці готувалися 4 місяці.

Податкова міліція Києва розкрила масштабну схему із незаконного експорту зернових і горіхів у зоні Одеської митниці 01

І як вдалося встановити під час розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст. 212 КК України з метою надання послуг власникам сільськогосподарської продукції (зернотрейдерам і сільгоспвиробникам) з експорту зернових і волоських горіхів у країни ЄС і Азії без повернення валютної виручки і подальшої сплати податку на прибуток фігуранти справи зареєстрували на підставних осіб і акредитували на Одеській митниці групу підконтрольних суб'єктів ЗЕД - експортерів (більш ніж 18 СГД) і групу підконтрольних компаній нерезидентів (8 компаній). Потім із метою реалізації злочинних намірів організатори уклали між підконтрольними ФСПД-експортерами і підконтрольними компаніями-нерезидентами зовнішньоекономічні контракти на експорт сільськогосподарської продукції.

Податкова міліція Києва розкрила масштабну схему із незаконного експорту зернових і горіхів у зоні Одеської митниці 02
Податкова міліція Києва розкрила масштабну схему із незаконного експорту зернових і горіхів у зоні Одеської митниці 03

Експортована сільськогосподарська продукція після митного оформлення доставлялася кінцевим замовникам, які перераховували грошові кошти на банківські рахунки підконтрольних організаторам підприємств-нерезидентів. При цьому зазначені кошти (валютна виручка) в Україну не перераховувалася, обсяги проведених операцій не декларувалися, а податок на прибуток не сплачувався.

Для подальшої легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом від незаконного експорту, організатори ЦМТП залучили співорганізатора, який створив і акредитував на митниці низку підконтрольних імпортерів суб'єктів ЗЕД. Надалі на замовлення власників торгових мереж, які продають продукти харчування, укладено зовнішньоекономічні контракти на імпорт ТМЦ (кураги, фініків, горіхів, сухофруктів та інших товарів) за заниженою вартістю. Для цього на митниці ДФС організатор і учасники ТМЦ виготовляли і подавали митні декларації та інвойси з недостовірними відомостями щодо митної вартості товарів.

Податкова міліція Києва розкрила масштабну схему із незаконного експорту зернових і горіхів у зоні Одеської митниці 05
Податкова міліція Києва розкрила масштабну схему із незаконного експорту зернових і горіхів у зоні Одеської митниці 06
Податкова міліція Києва розкрила масштабну схему із незаконного експорту зернових і горіхів у зоні Одеської митниці 07

Розрахунки за продукцію, що імпортується з постачальниками здійснювалися шляхом перерахування частини коштів (суми, зазначені в інвойсах) від підконтрольних співорганізатору схеми імпортерів, а інша частина (сума до ринкової вартості) перераховувалася з банківських рахунків компаній-нерезидентів, задіяних у схемі незаконного експорту зернових.

Продукція, що імпортується, передавалася власникам торгових мереж і фізичним особам, які здійснюють торгівлю на ринках Одеської, Київської та інших областей за готівку без відображення в податковій звітності.

Надалі обсяги, які реалізовувалися за готівку, через підконтрольні групі підприємства, використовувалися для незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість підприємствам Одеської та Миколаївської областей.

Податкова міліція Києва розкрила масштабну схему із незаконного експорту зернових і горіхів у зоні Одеської митниці 08

У період з 12 по 14 вересня співробітники слідчо-оперативних підрозділів ГУ ДФС у м.Києві на підставі постанов Шевченківського районного суду м.Києва провели 12 обшуків, за результатами яких виявлено та вилучено чорнові записи, печатку нерезидента, бланки з підробленими відтисками печаток нерезидентів, статутні документи підконтрольних нерезидентів і суб'єктів ЗЕД, інші речові докази, а також сільськогосподарську продукцію в кількості 9 126 тонн (пшениця, соя, ячмінь) вартістю понад 35 млн гривень.

Податкова міліція Києва розкрила масштабну схему із незаконного експорту зернових і горіхів у зоні Одеської митниці 11
Податкова міліція Києва розкрила масштабну схему із незаконного експорту зернових і горіхів у зоні Одеської митниці 12


Податкова міліція Києва розкрила масштабну схему із незаконного експорту зернових і горіхів у зоні Одеської митниці 13

В даний час отримано постанови про накладення арешту на вилучені ТМЦ. Слідчі дії тривають.

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3086829
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору