EN|RU|UK
 Київські новини, Суспільство
  4746  25

 Попри судову заборону, МОЗ визнав Науменка в.о. ректора медуніверситету Богомольця. ДОКУМЕНТ

Міністерство охорони здоров'я визнало колишнього проректора Олександра Науменка в.о. ректора НМУ ім. О. Богомольця.

Як повідомляє прес-служба відомства, відповідний наказ підписано 7 вересня, передає Цензор.НЕТ.

"До міністерства надходять численні повідомлення про репресії проти студентів та викладачів з боку прихильників екс-керівниці НМУ Катерини Амосової. МОЗ України вважає такі дії неприпустимими.

Усі працівники університету, яких зараз "звільняють" через їхню відмову підтримати незаконні дії та накази Ярослава Цехмістера, який називає себе "в.о. ректора", звільнені незаконно", - йдеться в повідомленні.

МОЗ закликає постраждалих звертатися по юридичну допомогу за телефонами (044) 253-48-60, (044) 425-05-26 та за електронною адресою ez@moz.gov.ua. У темі листа потрібно зазначити "Звільнення. НМУ", а в листі - свої ім’я, прізвище та по-батькові, посаду, з якої були "звільнені", та суть питання (яка допомога потрібна).

"МОЗ України вже подано апеляційну скаргу на ухвалу Окружного адміністративного суду міста, який своїми рішеннями фактично блокує роботу Національного медичного університету. МОЗ України продовжує вживати всіх необхідних заходів для поновлення роботи НМУ ім. О.Богомольця у правовому полі", - зазначають у відомстві.

Попри судову заборону, МОЗ визнав Науменка в.о. ректора медуніверситету Богомольця 01

Нагадаємо, згідно з розпорядженням Міністерства охорони здоров'я України ректор Національного медичного університету імені Олександра Богомольця Катерина Амосова була тимчасово відсторонена від виконання своїх службових обов'язків через зрив ліцензійного іспиту.

Складання ліцензійного іспиту "Крок 1. Стоматологія" студентами всіх вищих медичних навчальних закладів відбувалося 20 лютого. Напередодні керівництво Національного медуніверситету імені Богомольця оприлюднило відкритий лист, в якому повідомило, що під час підготовки до цього тестування НМУ оголосив відкриті торги через систему PROZORRO із закупівлі послуг Центру тестування для студентів та інтернів протягом 2018 року. Втім, ці торги були зірвані Центром тестування, який не може визначити пропозиції для участі в тендері за наявності альтернативної пропозиції, яку довелося відхилити як таку, що не в повному обсязі відповідає технічним завданням.

Також наголошується, що в день зриву торгів НМУ передав до Центру тестування підписаний проректором проект договору з надання послуг "Крок 1. Стоматологія" на суму 104 202 грн, які закон дозволяє оплатити за тендер.

Як заявив адвокат К.Амосової Валентин Гвоздій, одним з винуватців зриву сьогоднішніх іспитів в НМУ є заступник міністра охорони здоров'я О. Лінчевський.

У Міністерстві охорони здоров'я була створена комісія для всебічного розгляду ситуації в НМУ ім. О.О. Богомольця, проте її членів і в.о. ректора не пускали до вишу.

23 лютого Наглядова рада НМУ ім. Богомольця висловила підтримку ректору Амосовій.

26 лютого окремі студенти НМУ оголосили про початок страйку на підтримку Амосової. Інші студенти зі свого боку заявили, що страйк є саботажем навчального процесу.

Адміністративний суд Києва відновив Амосову на посаді ректора Національного медуніверситету, а МОЗ - відсторонив.

Окружний адміністративний суд Києва скасував наказ Міністерства охорони здоров'я про призначення Юрія Кучина в. о. ректора Національного медичного університету ім. О. Богомольця. Відповідне рішення виніс заступник голови суду Євген Аблов на засіданні в середу, 5 вересня.

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3085724
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору