EN|RU|UK
 Події, Фоторепортаж
  22279  114
Матеріали за темою:

 Предстоятель УПЦ Онуфрій у 1992 році виступав за автокефалію української церкви, - УПЦ КП опублікувала документи. ФОТО

Як стало відомо з архівів Київського патріархату, єпископ Онуфрій у 1992 році підписував звернення єпископату УПЦ щодо автокефалії української церкви

Як передає Цензор.НЕТ, про це в Фейсбуці написав керівник інформаційного управління Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря).

"Багато з тих, хто цікавиться церковною історією, знають, що в січні 1992 три архієреї - єпископ Онуфрій (Березовський), Сергій (Генсицький) і Аліпій (Погребняк) нібито не підписали звернення єпископату УПЦ із проханням до покійного Московського патріарха Алексія Другого і єпископату РПЦ невідкладно розглянути звернення Собору УПЦ 1-3 листопада 1991 щодо автокефалії Української Церкви", - написав архієпископ Євстратій.

За його словами, стверджується, що ці архієреї не підписували і самої постанови Собору про автокефалію, але раніше вже були опубліковані оригінали відповідного документа з підписами всіх згаданих ієрархів.

"З огляду на те, що днями керівники Московського Патріархату офіційно знову заявили, що не існує прохань єпископату УПЦ про автокефалію - в Київській Патріархії вирішили переглянути архіви. І було знайдено те, що можна побачити нижче. Текст не датовано, але у фразі на початку видно, що це саме він - адже від Собору до 22 січня 1992 минуло якраз близько трьох місяців", - пояснив архієпископ.

Архієпископ Євстратій оприлюднив цей лист від 1992 року, в якому є підпис Онуфрія.

Нагадаємо, що зараз Онуфрій є предстоятелем УПЦ Московського патріархату і постійним членом Священного Синоду Російської православної церкви.

Предстоятель УПЦ Онуфрій у 1992 році виступав за автокефалію української церкви, - УПЦ КП опублікувала документи 01
Предстоятель УПЦ Онуфрій у 1992 році виступав за автокефалію української церкви, - УПЦ КП опублікувала документи 02
Предстоятель УПЦ Онуфрій у 1992 році виступав за автокефалію української церкви, - УПЦ КП опублікувала документи 03
Предстоятель УПЦ Онуфрій у 1992 році виступав за автокефалію української церкви, - УПЦ КП опублікувала документи 04
Предстоятель УПЦ Онуфрій у 1992 році виступав за автокефалію української церкви, - УПЦ КП опублікувала документи 05
Предстоятель УПЦ Онуфрій у 1992 році виступав за автокефалію української церкви, - УПЦ КП опублікувала документи 06
Предстоятель УПЦ Онуфрій у 1992 році виступав за автокефалію української церкви, - УПЦ КП опублікувала документи 07

Нагадаємо, 17 квітня, Президент України Петро Порошенко заявив про те, що ухвалив рішення звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням про надання Томосу Українській помісній автокефальній церкві.

19 квітня Верховна Рада підтримала звернення Президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській православній церкві автокефалії.

22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України.

У липні Вселенський патріарх Варфоломій підтвердив намір дарувати українській церкві автокефалію.

1-3 вересня в Константинополі відбувся Синаксис - збори всіх верховних архієреїв Константинопольської православної церкви. В експертних церковних колах вважають, що на зборах порушується питання автокефалії української, а також македонської церков. У зв'язку з цим очікується різка реакція представників Сербської та Московської церков.

7 вересня в рамках підготовки до надання автокефалії православної церкви в Україні Вселенський патріархат призначив своїми екзархами в Києві архієпископа Данила Памфілійського з США і єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади.

Дії константинопольського патріарха Варфоломія за призначенням представників в Україні в Російській православній церкві розцінили як "грубе вторгнення" на свою канонічну територію і пообіцяли, що вони "не залишаться без відповіді".

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3085503
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору