EN|RU|UK
 Політика України
  1952  12

 Комітет просить правоохоронні органи перевірити дії глави ДБР Труби щодо кримінальних правопорушень. ДОКУМЕНТ

Комітет ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності ухвалив рішення стосовно ситуації навколо створення Державного бюро розслідувань (ДБР), яка склалася після відмови директора бюро Романа Труби розглядати подання зовнішньої конкурсної комісії про затвердження 27 переможців на посади керівників структурних управлінь центрального апарату та теруправлінь.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

Нагадаємо, наприкінці серпня директор Державного бюро розслідувань Роман Труба відмовився призначати рекомендованих комісією 27 кандидатів на керівні посади в ГБР.

За його словами, в липні зовнішня комісія знищила результати поліграфа кандидатів до Держбюро розслідувань. Труба також повідомив, що деякі кандидати є фігурантами кримінальних розслідувань. "Про майно кандидатів, про гектари землі, про їхню причетність або непричетність до незаконного отримання коштів має дати відповідь НАЗК. Відповідь на всі ці запитання ми могли почути в результатах поліграфа", - сказав він.

5 вересня на засіданні парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності член зовнішньої конкурсної комісії ДБР, народний депутат Микола Паламарчук звинуватив у ситуації, що склалася, директора Бюро. Крім того, нардеп упевнений, що в діях Труби "є порушення закону", і з цим він планує звернутися в ГПУ.

Сам Роман Труба на засідання парламентського комітету не з'явився, пославшись на зайнятість. Замість себе він відправив першу заступницю директора ДБР Ольгу Варченко. За її словами, Труба не погоджував зі своїми заступниками рішення відмовити в призначенні 27 кандидатам на керівні посади в ДБР.

Комітет зазначив, що спеціальна перевірка, передбачена Законом України "Про запобігання корупції", проводиться щодо кандидатів, відібраних Конкурсною комісією для призначення на відповідні посади в Державному бюро розслідувань. Організація і проведення такої перевірки, відповідно до Порядку, покладається на керівника відповідного органу, на посаду в якому претендує особа. Непроходження спеціальної перевірки, власне, і є законною підставою, яка відкидає можливість призначення особи на посаду в Державне бюро розслідувань (частина перша статті 15 Закону).

"Результати психофізіологічного дослідження із застосуванням поліграфа згідно з чинним законодавством не є підставою для ухвалення рішення про відмову особі в зайнятті посади, а використовуються під час проведення співбесіди з ним лише як відомості ймовірного характеру, що сприяє формуванню оцінки працівника", - йдеться в документі.

З огляду на те, що ця ситуація набула значного суспільного резонансу, а також на необхідність дотримання вимог Конституції та законів України, Комітет ухвалив такі рішення:

- Рекомендував директору ДБР розглянути подання конкурсної комісії на 27 кандидатів, призначити їхню спецперевірку і прийняти передбачене законом рішення.

- Повернутися на найближчому засіданні Комітету до розгляду проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення діяльності Державного бюро розслідувань" (рег. № 5395-д) і переглянути попереднє рішення Комітету з деяким поправкам з метою уточнення окремих положень Закону.

- Звернутися до правоохоронних органів щодо перевірки обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення Директором Державного бюро розслідувань, а саме - вчинення діянь, які можуть містити ознаки злочину у сфері службової діяльності та які завдають суттєвої шкоди інтересам окремих громадян або державним інтересам.

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3084897
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору