EN|RU|UK
 Київські новини, Суспільство, Фоторепортаж
  1236  1

 У справі захисників озера Качиного оголошено відвід судді. Рік тому він розглядав справу проти "Житлоінвестбуду". ВІДЕО+ФОТО

У суді щодо справи захисників озера Качиного в Києві подано заяву про відвід судді.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, відвід судді подали адвокати активістів, які виступають за збереження озера Качиного на столичних Позняках.

За словами сторони захисту, відвід судді пов'язаний з тим, що відповідачам став відомий той факт, що раніше суддя В. Даниленко розглядав справу, в якій фігурувало КП "Житлоінвестбуд-УКБ" (яка має намір звести на місці Качиного будинок).

...

У свою чергу представники позивача "Азур-груп" заявили, що причин для відводу немає, а активісти намагаються затягнути справу.

У справі захисників озера Качиного оголошено відвід судді. Рік тому він розглядав справу проти Житлоінвестбуду 01

Суддя у відводі відмовив. Таким чином, переглянути його рішення з приводу відмови у відводі має інший суддя.

У справі захисників озера Качиного оголошено відвід судді. Рік тому він розглядав справу проти Житлоінвестбуду 02

Нагадаємо, Дарницький районний суд відкрив провадження у справі проти активістів, які виступають на захист так званого озера Качиного в Києві від забудови. Позов поданий компанією-субпідрядником "Азур Груп" з вимогою відшкодувати збиток за те, що активісти в березні 2016- го нібито знесли встановлений забудовником паркан і перешкоджали будівництву на перетині вулиці Здолбунівської та проспекту П. Григоренка. Третьою стороною виступає забудовник КП "Житлоінвестбуд-УКБ". Сторона обвинувачення намагається стягнути з активістів майже 200 тисяч гривень за "перешкоджання виконанню господарської діяльності".

В цілому підрядник намагається стягнути з активістів близько 200 тис. грн., з них 100 тис. - з ветерана АТО Сергія Миронюка. З інших захисників озера, проти яких подано позов, - Сергія Куценко, Вікторії Бегаль і Тамари Харчілава, вимагають по 30 тисяч гривень.

У справі захисників озера Качиного оголошено відвід судді. Рік тому він розглядав справу проти Житлоінвестбуду 03

Нагадаємо, на ділянці по вул. Здолбунівській на перетині з вул.Тепловозною (фактично на розі з просп. Григоренка) КП "Житлоінвестбуд-УКБ" (ним керує депутат Київради від БПП В'ячеслав Непоп) має намір звести шестисекційний багатоповерховий будинок на тисячу двісті сімдесят шість квартир. Ця земля була передана під забудову рішенням Київради від 26 грудня 2014 року. Навесні 2015 року почалися підготовчі роботи до будівництва. Забудовник почав засипати водойму. Активісти стверджують, що тут озеро, тоді як міська влада і "Житлоінвестбуд-УКБ" посилаються на рішення КП "Інститут генерального плану міста Києва" про відсутність водойм на цій ділянці. У березні 2016-го роботи продовжилися. 29 березня відбулась засіданні в КМДА, на якому представник Інституту управління й економії водних ресурсів заявив, що згідно з Водним Кодексом України ця водойма є озером на ділянці колишнього русла річки.

У справі захисників озера Качиного оголошено відвід судді. Рік тому він розглядав справу проти Житлоінвестбуду 04

При цьому існує рішення Управління водних ресурсів у м.Києві та Київської області, за яким водойма на Здолбунівській визнається озером. Аналогічний висновок зробив Інститут управління та економії водних ресурсів. Проектні рішення з приводу ліквідації цього озера не узгоджувалися з Держагенством водних ресурсів. За водоймою закріпилася неформальна назва "Озеро Качине".

19-20 квітня 2015 року відбулася кривава сутичка між захисниками озера та охоронцями, яких найняв забудовник. Депутат Київради від цього округу Анна Сандалова ("Самопоміч") звинуватила в протистоянні голову "Житлоінвестбуд-УКБ" Непопа.

У справі захисників озера Качиного оголошено відвід судді. Рік тому він розглядав справу проти Житлоінвестбуду 05

Пізніше Дарницький районний суд Києва відмовив прокуратурі в накладенні арешту на цю ділянку. Проте 25 серпня арешт все ж було накладено. "Житлоінвестбуд-УКБ" оскаржує це рішення в Апеляційному суді.

Дарницький районний суд відкрив провадження у справі проти активістів, які виступають на захист озера Качиного в Києві від забудови. Позов подано компанією "Азур Груп" із вимогою відшкодувати збитки за те, що активісти нібито знесли паркан, перешкоджаючи будівництву на перетині вулиці Здолбунівської та проспекту П. Григоренка і таким чином захищаючи озеро, яке є на цій ділянці. Третьою стороною виступає забудовник КП "Житлоінвестбуд-УКБ".

23 червня було оприлюднено відповідь Державної інспекції сільського господарства в м.Києві на лист столичної прокуратури, в якому сказано, що відведення земельної ділянки під скандальну забудову на перетині вулиці Здолбунівської та проспекту П. Григоренка у Дарницькому районі Києва було розроблено і затверджено зі значними порушеннями земельного законодавства і законів України.

На засідання постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку, яке відбулося 14 вересня, не вистачило кількох голосів для того, щоб включити озеро Качине у водний фонд і відповідно дати йому офіційно охоронний статус.

10 жовтня 2016 року Апеляційний суд міста Києва скасував рішення про арешт озера Качиного.

Зараз зберігається статус-кво водойми на Здолбунівській і тривають суди над активістами.

У справі захисників озера Качиного оголошено відвід судді. Рік тому він розглядав справу проти Житлоінвестбуду 06
У справі захисників озера Качиного оголошено відвід судді. Рік тому він розглядав справу проти Житлоінвестбуду 07

У справі захисників озера Качиного оголошено відвід судді. Рік тому він розглядав справу проти Житлоінвестбуду 08

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3084674
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору