EN|RU|UK
 Політика України, Фоторепортаж
  2017  10
Матеріали за темою:

 Київ закликав Варшаву припинити кримінальне переслідування голови Українського товариства Купріяновича за його висловлювання про Волинську трагедію. ФОТО

Заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар під час зустрічі з послом Польщі в Україні Яном Пєкло та колегами обговорили шляхи вирішення актуальних питань українсько-польських відносин.

Про це Боднар написав у своєму акаунті в Твіттері, передає Цензор.НЕТ.

"Під час зустрічі з Послом Польщі в Україні Яном Пєкло і колегами обговорили шляхи вирішення актуальних питань українсько-польських відносин. Закликав припинити кримінальне переслідування історика Г.Купріяновича, голови Українського товариства в Любліні", - заявив Боднар.

Київ закликав Варшаву припинити кримінальне переслідування голови Українського товариства Купріяновича за його висловлювання про Волинську трагедію 01

Київ закликав Варшаву припинити кримінальне переслідування голови Українського товариства Купріяновича за його висловлювання про Волинську трагедію 02

Як пише "Європейська правда", Окружна прокуратура в м. Замостя Люблінського воєводства почала розслідування висловлювань Григорія Купріяновича, які він зробив під час пам'ятних заходів у Сагрині (Sahryń, Польща), присвячених вшануванню українців, убитих там польським збройним підпіллям в 1944 році.

Йдеться про статтю Кримінального кодексу, що стосується публічної образи польського народу або Республіки Польща, що карається позбавленням волі до трьох років.

Офіційні звинувачення Г.Купріяновичу поки не висунуто.

У замітці наголошується, що в прокуратуру у справі про висловлювання Г.Купріяновича звернувся Люблінський воєвода Пшемислав Чарнек, який вважає, що голова Українського товариства під час свого виступу порівняв події в Сагрині 1944 року з подіями на Волині в 1943 році і, як сказав П. Чарнек, "зрівняв 130 тис. жертв геноциду з декількома сотнями цивільних українців, які загинули в Сагрині 10 березня 1944".

На думку воєводи, пам'ятні заходи в Сагрині, організовані того ж дня, коли відзначали 75-ту річницю подій на Волині, були "однією великою провокацією".

У свою чергу Г.Купріянович сказав: "Рішення прокурора почати розслідування здається абсолютно ірраціональним і навіть гротескним. На жаль, наслідки всіх цих заходів уже видно. Це, з одного боку, збільшення антиукраїнських настроїв у певних колах, з іншого - наростання занепокоєння і побоювання української православної громади в нашому регіоні".

Село Сагринь у Люблінському воєводстві відомо акцією Армії Крайової та Батальйонів Хлопських 10 березня 1944 року проти жителів сіл з українським населенням. За даними українських дослідників по час різанини в Сагрині поляками було вбито і закатовано від 800 до 1240 жителів, в тому числі понад 100 дітей. На сагриньському кладовищі споруджено пам'ятник, на якому викарбувані прізвища 660 українців, яких вдалося встановити.

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3081766
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору