EN|RU|UK
 Фоторепортаж
  9384  0

 Помер актор і режисер Театру на Подолі Ігор Славинський

Вчора, 6 серпня, у віці 66 років пішов із життя народний артист України, актор, режисер, педагог, режисер Київського академічного драматичного театру на Подолі Ігор Славинський.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє Національна спілка театральних діячів України на сторінці в Facebook.

"Щирі співчуття рідним, близьким, колегам. Вічна пам'ять добрій та щирій людині", - наголошується в повідомленні.

Режисер тривалий час хворів, але навіть попри хворобу і нестерпну спеку продовжував працювати та їздив ставити виставу у Миколаєві.

У 2005 році Ігор Славинський переніс операцію на серці, йому поставили штучний клапан.

Помер актор і режисер Театру на Подолі Ігор Славинський 01

"Ігор Славинський був з числа театральних людей, які випромінюють тепле і добре світло, - каже театральний критик Олег Вергеліс. - Тобто, він сам був справді світлою людиною Театру. Таке світло і ще незнищенний гуманізм - в кожній його виставі - і в Театрі на Подолі, і в Молодому, і в театрі "Сузір'я", у багатьох інших театрах країни. Наприклад, хіт - довгожитель - його вистава "Синій автомобіль" (яка йде дуже довго і, на жаль, пережила свого творця) - саме про потребу світла в душі людській... Славинський любив гарну прозу. Знав ключі для її "злому" і вдалого перенесення на сцени. Ігор був не тільки режисером, але і хорошим актором, він і облаштовував багато вистав для своїх чудових колег як сильні акторські бенефіси, як вистави-сповіді. Тому його обожнювали актори, його постійно чекали в театрах різних українських міст. Недавня літня робоча поїздка в Миколаїв виявилася фатальною - останньою. Організм не витримав навантаження, напруги, спеки. Не витримав пристрасного "бігу" по колу. А в рідному Театрі на Подолі він вже почав роботу над булгаковським "Бігом" з його химерними снами. І можна тільки уявити, якою б була ця вистава. Але тепер він і сам став частиною наших театральних снів. Світла пам'ять..."

Помер актор і режисер Театру на Подолі Ігор Славинський 02

Славинський народився 7 лютого 1953 року. У 1975 році закінчив акторський факультет Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. Карпенка-Карого, почав роботу в театрі російської драми імені Лесі Українки. У 1983 році став актором Молодого театру, з 1987 – актор Театру на Подолі, отримав диплом режисера. З 2008 року обіймав посаду режисера-постановника Театру на Подолі, нагадує ZN.UA.

Славинський також ставив спектаклі на сценах інших театрів, грав у театрах і викладав акторську майстерність в КНУТКіТ на курсі Миколи Рушковського. На його рахунку також близько 50 ролей у серіалах і фільмах.

Помер актор і режисер Театру на Подолі Ігор Славинський 03

Славинський чотири рази ставав лауреатом премії "Київська пектораль", в 2010 році отримав премію імені Амвросія Бучми за найкращу режисуру вистав "Мертві душі" і "Люксембурзький сад" в Театрі на Подолі. У 2018 році отримав звання Народного артиста України.

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3080228
 
 
 
 
 
 вгору