EN|RU|UK
 За кордоном
  2009  20

 Меморіальну дошку на честь ЗУНР встановили в канадському Вінніпезі, - посольство України. ФОТОрепортаж

Церемонія відкриття меморіальної дошки на честь діяльності представництва Західно-Української Народної Республіки, яке діяло в Вінніпезі в 1920-23 роках, відбулася 2 серпня.

Пам’ятний знак розміщено на будівлі Українського Культурно-Освітнього центру "Осередок" у м. Вінніпег (провінція Манітоба), пише Цензор.НЕТ із посиланням на сайт посольства України в Канаді.

Під час урочистої події до присутніх звернулись Посол України в Канаді А.Шевченко, депутати федерального парламенту Канади М.Е. Мигайчук, Дж. Безан та Р. Ф. Уллетт. Депутат провінційного парламенту Б.Якімоскі, голова правління українського Культурно-Освітнього центру "Осередок" М. Чучман та президент Манітобської провінційної ради Конгресу українців Канади Дж. Левандоскі.

Меморіальну дошку на честь ЗУНР встановили в канадському Вінніпезі, - посольство України 01
Меморіальну дошку на честь ЗУНР встановили в канадському Вінніпезі, - посольство України 02
Меморіальну дошку на честь ЗУНР встановили в канадському Вінніпезі, - посольство України 03

Нагадаємо, після поразки Австро-Угорщини і Німеччини в Першій світовій війні почався розпад імперії. 7 жовтня 1918 року Регентська рада у Варшаві заявила про план відновлення незалежності Польщі, куди повинна була увійти і Галичина. Українська фракція на чолі з Євгеном Петрушевичем 18 жовтня створює у Львові Українську національну раду (УНС). Опорою Ради були українські національні частини армії Австро-Угорщини - полки січових стрільців.

У ніч на 1 листопада 1918 року частини січових стрільців проголосили владу УНР у Львові, Станіславі, Тернополі, Золочеві, Сокалі, Раві-Руській, Коломиї, Снятині і Печеніжині. Водночас у Львові почалося повстання поляків.

3 листопада УНС видав маніфест про незалежність Галичини. Військові формування ЗУНР складали Українську галицьку армію, яка створена в кінці 1918 року з підрозділів січових стрільців, які раніше входили до складу австро-угорської армії.

25 червня 1919 року Рада десяти (керівний орган Паризької мирної конференції 1919-1920 років) віддала територію Східної Галичини Польщі, яка в липні повністю окупувала Західну Україну, а Національна рада і уряд втекли за річку Збруч. За умовами ж Ризького мирного договору 1921 року вся територія Західної України відійшла до Польщі.

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3079828
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору