EN|RU|UK
 Фоторепортаж
  14141  49

 Військова артилерійська академія РФ у Санкт-Петербурзі навчала терористів і найманців з Донбасу, - InformNapalm. ФОТОрозслідування

Михайлівська військова артилерійська академія (м. Санкт-Петербург, РФ) проводила курси підвищення кваліфікації для бойовиків із 7 ОМСБр 2 АК у своєму навчальному центрі, розташованому в військовому містечку Луга-3 (Ленінградська область, РФ).

Як повідомляє Цензор.НЕТ, такого висновку дійшли розслідувачі міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm на основі відкритих джерел.

За фотографіями, розміщеними в російській соціальній мережі VK донецьким бойовиком Андрієм Грінченком, позивний "Звір" (профіль на сайті "Миротворець"), волонтери InformNapalm змогли знайти прямі докази.

На момент початку окупації Андрій Грінченко (д.н. 17.07.1986) проживав у м. Донецьк за адресою вул. Повітряна кв.8. До російських окупаційних військ приєднався майже відразу. Влітку 2014 брав участь у боях за Шахтарськ, взимку 2015 року воював проти ЗСУ в Дебальцевому.

15 червня 2015 р. Грінченко був нагороджений "орденом" "За військову доблесть III ступеня":

Військова артилерійська академія РФ у Санкт-Петербурзі навчала терористів і найманців з Донбасу, - InformNapalm 01

Восени 2015 р. в одному з боїв Андрій Грінченко був поранений. Після поранення Грінченку видалили нирку і витягли осколок з ноги, але йому була необхідна ще одна серйозна операція, яку взялися зробити лікарі в Санкт-Петербурзі. Йому активно збирають гроші на операцію.

Військова артилерійська академія РФ у Санкт-Петербурзі навчала терористів і найманців з Донбасу, - InformNapalm 02

14 грудня 2015 р. Віктор Пешков, координатор організації "Фенікс Донбасу", яка займається збором коштів на лікування бойовиків, викладає на своєму каналі YouTube відео, в якому Андрій Грінченко дякує донорам за надану допомогу.

Після операції Грінченко навіть не думає кидати воювати. Він повертається на Донбас, але вже за деякий час ми бачимо в його фотоальбомі дуже цікаві знімки:

Військова артилерійська академія РФ у Санкт-Петербурзі навчала терористів і найманців з Донбасу, - InformNapalm 03

У літаку з групою людей у військовій формі без розпізнавальних знаків. У двох членів групи, включно з Грінченком, можна розгледіти петличні емблеми роду військ "Артилерія":

Військова артилерійська академія РФ у Санкт-Петербурзі навчала терористів і найманців з Донбасу, - InformNapalm 04

На аеродромі.

А також на якійсь цікавій військовій базі, де Грінченко фотографується поруч зі 152-мм гаубицею "Мста-Б":

Військова артилерійська академія РФ у Санкт-Петербурзі навчала терористів і найманців з Донбасу, - InformNapalm 05

Примітно, що на останньому фото на задньому плані видно військовий тренажер, зверху якого встановлено гелікоптер Мі-2.

"Куди ж їздив, точнішелітав, Грінченко? Відповідь на це запитання нам надав саме тренажер. За типом рослинності на задньому плані ми припустили, що військова база розташовується далеко за межами Донбасу - у північній частині Росії. Витративши певний час на пошуки, ми нарешті знайшли саме це місце з гелікоптером.

Гелікоптер використовують для навчання курсантів коригуванню стрільби і встановлений він на території навчального центру Михайлівської військової артилерійської академії в Ленінградській області в м. Луга-3. Координати об’єкта: 58 ° 45’48 "N 29 ° 47’58" E.

Для більшої наочності зробимо прив’язку до місцевості, яка доведе, що Грінченко сфотографувався саме в цьому місці:

Військова артилерійська академія РФ у Санкт-Петербурзі навчала терористів і найманців з Донбасу, - InformNapalm 06

Ще одним фото, яке підтверджує, що бойовик перебував на базі МВАА (в/ч 34035), є, як не дивно, фото з їдальні.

Військова артилерійська академія РФ у Санкт-Петербурзі навчала терористів і найманців з Донбасу, - InformNapalm 07

У мережі ми знайшли відразу два відео, на яких можна добре роздивитися їдальню навчального центру МВАА - за 2016 та 2017 рік. За цими відео можна легко зрозуміти, що Грінченко перебував саме в цій їдальні. Ще легше це побачити за фото (архів фото), викладеним на сторінці групи МВАА в соціальній мережі VK. Нижче ми порівняємо фото з групи зі знімком Грінченка:

Військова артилерійська академія РФ у Санкт-Петербурзі навчала терористів і найманців з Донбасу, - InformNapalm 08

Зверніть увагу, що підноси і тарілки на всіх фото і відео ідентичні", - зазначають волонтери.

Військова артилерійська академія РФ у Санкт-Петербурзі навчала терористів і найманців з Донбасу, - InformNapalm 09

Якщо Грінченко навчався в МВАА в складі групи, то виходить, що російська військова академія проводить спеціальну підготовку іноземців у військовій частині, яка розташована на території Росії і підпорядковується Міністерству оборони РФ. Наскільки це взагалі законно?

У п. 23 Постанови уряду Російської Федерації від 29 жовтня 2015 р.N 1164 "Про надання Міністерством оборони Російської Федерації послуг з підготовки і навчання військових і військово-технічних кадрів іноземних держав" чітко сказано:

Порядок підготовки і навчання військових і військово-технічних кадрів іноземних держав на території іноземної держави і умови перебування на території іноземної держави фахівців Збройних Сил Російської Федерації встановлюються в контрактах, що укладаються Міністерством оборони Російської Федерації з міністерствами оборони та іншими відомствами іноземних держав, а також в угодах, що укладаються Міністерством оборони Російської Федерації з суб’єктами військово-технічного співробітництва, організаціями-виробниками та (або) організаціями-розробниками продукції військового призначення.

"Звичайно, що Міністерство оборони України і взагалі уряд України ніяких подібних договорів з Міністерством оборони РФ не підписували. Тоді на якій підставі Михайлівська військова артилерійська академія проводить підготовку українських громадян? Невже начальник академії генерал-лейтенант Баканеєв напряму порушує законодавство РФ, діючи в обхід міністра оборони Росії Шойгу?

Утім, однією Постановою уряду РФ справа не обмежується. У Росії існує наказ Міноборони, який регулює порядок навчання іноземців на базі російських військових частин. Називається він "Про підготовку та навчання військових і військово-технічних кадрів іноземних держав у військових частинах і військових освітніх організаціях вищої освіти Міністерства оборони Російської Федерації". Однак з ним є один нюанс. Справа в тому, що цей наказ від 10 грудня 2000 р. з подальшими змінами від 2001 та 2009 р. втратив чинність наприкінці серпня 2016 р.

У лютому того ж 2016 року Міністерство оборони РФ підготувало новий проект наказу "Про підготовку та навчання військових і військово-технічних кадрів іноземних держав у військових частинах і військових освітніх організаціях вищої освіти Міністерства оборони Російської Федерації". Найцікавішими в цьому проекті є п.19-22:

Військова артилерійська академія РФ у Санкт-Петербурзі навчала терористів і найманців з Донбасу, - InformNapalm 10

Особливо привертає увагу пункт 22, який свідчить про те, що військове навчання іноземних громадян на безоплатній та пільговій основі здійснюється на підставі рішення президента РФ, тобто особисто Путіна.

Утім, на офіційному сайті Міністерства оборони РФ відсутня будь-яка інформація про те, чи був підписаний цей проект наказу і якщо так, то коли. На інших урядових сайтах і в державній системі правової інформації РФ ці дані також відсутні. Старий наказ вже не діє, а новий чи то ухвалений, чи то ні, але іноземців продовжують навчати. Проте останнім часом Москва огортає ореолом секретності буквально все, тому не викликає особливого подиву, що навіть рішення вищого керівництва РФ існують в гібридному режимі "іхтамнєт"", - йдеться в матеріалі.

Варто зауважити, що зв’язки Михайлівської академії з окупаційною адміністрацією Донбасу простягаються набагато глибше, ніж навчання бойовиків в навчальному центрі на території Росії. Курсанти МВАА активно їздять на Донбас "на виробничу практику".

"Так, наприклад, відомий український волонтер Роман Донік ще у травні 2015 року повідомляв, що випускники МВАА приїздили на Донбас попрактикуватися у стрільбі:

Військова артилерійська академія РФ у Санкт-Петербурзі навчала терористів і найманців з Донбасу, - InformNapalm 11

Зі схожими заявами, але вже у квітні 2016 р. виступила прес-служба ГУР Міноборони України: "27 квітня ц.р. до колишнього Донецького військового ліцею (вул. Купріна 1) прибула група слухачів (близько 50 офіцерів) Михайлівської військової артилерійської академії (Санкт-Петербург) ЗС РФ". У 2017 році слухачі МВАА продовжили традицію стрільби по живих мішенях. Про це 26 липня 2017 р. повідомив у себе в Facebook координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук: "З 17 липня тривають місячні табірні збори артилерійських підрозділів "1 АК ДНР", для участі в яких прибули групи слухачів Михайлівської військової артилерійської академії (Санкт-Петербург, РФ). Загалом зафіксовано щоменше 30 осіб. Згідно з усталеною практикою, крім участі в табірних зборах, слухачі російської військової академії беруть участь у "практичних заняттях" - організації та здійсненні артилерійських ударів по позиціях підрозділів українських військ і населених пунктах на підконтрольній їм території".

МВАА також проводить спеціальні дослідження про застосування нового розвідувально-вогневого комплексу з БПЛА на Донбасі. Про це ми вже детально писали в одній з наших статей за 2016 рік.

Тож, як ми бачимо, обмін досвідом триває безупинно. Дивно лише, що за наявності такої кількості прямих свідчень і доказів, Кремль і російське військове командування продовжують стверджувати, що регулярні російські підрозділи не мають жодного стосунку до бойових дій на Донбасі. Однак, усупереч міфам російської пропаганди, війна між Росією і Україною триває ось уже понад чотири роки. Всі ці роки Росія продовжує засилати на Донбас свої регулярні війська і тренує загони найманців, передає озброєння і гроші на утримання окупаційної армії. Минув час довжиною в 2/3 Другої світової війни, а вся світова спільнота досі не знайшла способу змусити Москву повернути свої війська додому і залишити Україну в спокої, - підсумовують розслідувачі.

Post Scriptum: На момент виходу публікації Андрій Грінченко встиг видалити обидва свої профілі в мережі VK, залишивши тільки профіль OK. Але, зрештою, все це марно, оскільки інтернет-сліди, як і рукописи, не горять.

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3078587
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору