EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  31915  94

 "Це вже скандал міжнародного рівня": За чотири роки незаконний експорт лісу до країн ЄС зріс на 75%, перевищивши позначку в €1 млрд, - нардеп Береза. ФОТО

З України до країн Європейського Союзу імпортується більше незаконної деревини, ніж з будь-якої іншої країни світу, і більше, ніж загалом із країн Латинської Америки, Африки та Південно-Східної Азії.

Як передає Цензор.НЕТ, про це на своїй сторінці в Facebook написав народний депутат Борислав Береза.

"Це вже скандал міжнародного рівня. Британці опублікували звіт про катастрофічне незаконне вирубування лісів в Україні та про незаконний видобуток бурштину. З України до країн ЄС імпортується більше незаконної деревини, ніж з будь-якої іншої країни світу, і більше, ніж з країн Латинської Америки, Африки та південно-Східної Азії, разом узятих", - пише він.

Береза ​​посилається на дані доповіді британської неурядової організації Earthsight, що вивчає проблеми незаконної вирубки лісів по всьому світу. Організація протягом останніх двох років досліджувала проблему нелегальних лісозаготівель в Україні. Посилання на доповідь https://docs.wixstatic.com/…/624187_0d15e932377e4251898be6a…

Згідно з висновками Earthsight, під час дії мораторію на вирубування лісу, в обхід не тільки національного законодавства, а й регламентів і сертифікацій ЄС, український ліс рубають і вивозять такими темпами, що за чотири роки його експорт до країн ЄС зріс на 75%, перевищивши позначку в €1 млрд у 2017 році.

"Розумієте??? На 1 мільярд!!! За 4 роки!!! Без адмінресурсу і кришування на всіх рівнях досягти такого обсягу вивезення з України неможливо. А отже, можна стверджувати про те, що керівництво країни як мінімум знає про те, що відбувається, а як максимум - керує процесами. "Наші дані свідчать про те, що сотні державних компаній беруть участь у систематичному, свідомому порушенні широкого кола правил під час заготівлі лісу", - йдеться в дослідженні. Таким чином, майже 60% вирубувань порушують встановлені українським законодавством обмеження, найчастіше - під надуманим приводом санітарного вирубування", - пише нардеп.

Як зазначається, дослідження 18 лісозаготівельних ділянок у чотирьох найбільших лісозаготівельних регіонах України, здійснене на замовлення Earthsight, засвідчило, що від 67 до 78% вирубувань є невиправданими і, отже, незаконними.

"І не знати про це місцева влада і правоохоронні органи не могли. Це і називається системна корупція. Якщо цей результат екстраполювати на національний рівень, виходить, що незаконне санітарне вирубування становить на сьогодні 38-44% від загального виробництва та експорту лісу", - зазначає Береза.

За даними Earthsight, навіть якщо лісогосподарські підприємства продають деревину не напряму, а відповідно до закону на аукціонах, ті часто відбуваються непрозоро, і велика частина продукції в результаті потрапляє на "тіньові" лісопилки, яких, за оцінками дослідників, в Україні вже понад 12 тис.

Там із "санітарного" лісу виробляють пиломатеріали на експорт, і в такій кількості, що, за даними дослідження, експорт пиломатеріалів перевищує їх легальне виробництво в країні на 75%. На країни Євросоюзу припадає 70% українського експорту деревини.

"При тому, що в Євросоюзі із 2013 року діє Регламент ЄС, який встановлює критерії експорту деревини на ринок країн ЄС, - EUTR. Він прямо забороняє імпорт дерев, незаконно отриманих у країні походження, а ще вимагає від імпортерів проводити юридичні перевірки "з належною обачністю" для мінімізації ризику потрапляння незаконної деревини на внутрішній ринок Союзу. Однак дослідження Earthsight засвідчує, що цей закон не працює, і деревина незаконного походження систематично потрапляє на ринки ЄС", - пише Береза.

Зазначається, що на першому місці серед імпортерів українського дерева, за даними Earthsight, компанія Egger, другий у світі за обсягами виробник дерев'яних панелей, її два конкуренти - Kronospan та Swiss-Krono, а ще польська целюлозна фабрика, яка входить до найбільшої у світі паперової корпорації International Paper.

Також нардеп нагадує, що з 1 січня 2017 року діє абсолютна заборона експорту лісу (мораторій на тверді породи дерева діє ще з 2015 року, минулого року його доповнила заборона на експорт сосни). Скасування мораторію зникло з переліку вимог для отримання нової макрофінансової програми Євросоюзу. У цьому питанні ЄС вирішив задіяти двосторонній механізм вирішення спорів, прописаний в Угоді про асоціацію. У квітні цього року стало відомо, що дані статистики України та Європейського Союзу про вивезення лісу-кругляка з нашої країни після введення мораторію Верховною Радою розходяться в 238 разів.

"Таке вирубування лісів - це не тільки ознака системної корупції, але й байдуже ставлення до екосистеми України і до майбутнього держави. Ті, хто цим займаються, на всіх рівнях, не планують жити в Україні. Їх діти теж не житимуть в країні зі зруйнованою екологією . Питання в іншому. Як довго народ просто спостерігатиме, як знищується екосистема України? Хоча відсутність масової подачі заяв у правоохоронні органи, громадські протести на захист екології, відсутність випадків саджання за ґрати організаторів, тих, хто рубають і контрабандистів лісу, а також толерантність до подій вандалізму, свідчать про те, що це не є актуальною проблемою для українців. А отже, влада може спокійно і методично займатися тим самим. І наступна влада просто перехопить управління і сяде на потоки. Адже байдужість до корупції та беззаконня породжує порочну систему, а безкарність - породжує рецидив", - підсумував Береза.

Це вже скандал міжнародного рівня: За чотири роки незаконний експорт лісу до країн ЄС зріс на 75%, перевищивши позначку в €1 млрд, - нардеп Береза 01
Це вже скандал міжнародного рівня: За чотири роки незаконний експорт лісу до країн ЄС зріс на 75%, перевищивши позначку в €1 млрд, - нардеп Береза 02
Це вже скандал міжнародного рівня: За чотири роки незаконний експорт лісу до країн ЄС зріс на 75%, перевищивши позначку в €1 млрд, - нардеп Береза 03
Це вже скандал міжнародного рівня: За чотири роки незаконний експорт лісу до країн ЄС зріс на 75%, перевищивши позначку в €1 млрд, - нардеп Береза 04
Це вже скандал міжнародного рівня: За чотири роки незаконний експорт лісу до країн ЄС зріс на 75%, перевищивши позначку в €1 млрд, - нардеп Береза 05

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3077178
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору