EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство, Фоторепортаж
  8203  7

 Запущено перший в Україні бот, що дає змогу моніторити всі оновлення в екореєстрах. ФОТО

Перший в Україні екологічний бот почав свою роботу сьогодні, 4 липня.

Як повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ, програму презентували міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак і Засновники програми - активісти Save Dnipro.

Програма збирає низку екологічних даних. Зокрема вона дасть змогу отримувати в режимі реального часу інформацію про оновлення записів у Єдиному реєстрі оцінки впливу на навколишнє середовище (ОВС), куди надходять дані від суб'єктів господарської діяльності про намір здійснювати планову діяльність (будівництво, реконструкція тощо). Крім того, екобот моніторить оновлення даних про дозволи на викиди шкідливих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами підприємств-забруднювачів 1, 2 і 3 груп, спеціальні дозволи на користування надрами та водокористування, а також інформацію про ліцензії на поводження з небезпечними відходами та дані суб'єктів господарювання з податковим боргом.

"Екологічний бот - це приклад синергії органів влади і громадської ініціативи. Раніше ці реєстри були закриті, крім реєстру ОВС. Він почав працювати півроку тому. Тобто у громадськості не було можливості отримувати необхідну інформацію. Зараз Мінприроди активно працює над відкриттям усіх даних. Це один із головних наших пріоритетів. Ми розраховуємо, що екобот стане помічником у цій історії", - зазначив Семерак.

Запущено перший в Україні бот, що дає змогу моніторити всі оновлення в екореєстрах 01

Активіст Save Dnipro Артем Романюков повідомив, що їхня ініціатива почалася з об'єднання навколо спільної проблеми - ДТЕК Придніпровської ТЕС, яка є найбільшим забруднювачем у місті Дніпро. Активісти об'єдналися з метою змусити підприємство встановити фільтри і запустити екомоніторинг.

За його словами, Закон про оцінку впливу на навколишнє середовище, який набув чинності взимку, дав додаткові аргументи громадськості. На сьогодні у висновку ОВС щодо Придніпровської ТЕС є Екофільтр, безперервний моніторинг і певні заходи щодо поводження з відходами.

"Тобто, сталось те, про що ми не могли мріяти ще рік тому. У процесі боротьби було дуже багато акцій. Ми пікетували офіс ДТЕК у Києві, дійшли до міністра. І під час цієї боротьби ми зіткнулися з масою проблем, пов'язаних із документальним підтвердженням нашої позиції. Тобто, ти можеш просто ходити і пікетувати, але ти маєш надати папір, в якому буде написано, що саме є нашою вимогою, і цей папір має бути оформлений відповідним чином. Зіткнувшись зі збором документації, ми зрозуміли, наскільки все розпорошено в інтернеті, скільки інформації треба витягати. Тому наша презентація більше не про екобот як інструмент, а про те, наскільки багато інформації слід відкрити", - зазначив Романюков.

Запущено перший в Україні бот, що дає змогу моніторити всі оновлення в екореєстрах 02

Інша представниця групи Save Dnipro Ірина Черниш додала, що процес збору інформації зайняв дуже багато часу.

"Ми зрозуміли, що просто витрачаємо час і наше здоров'я, коли відкладаємо процес екологічної модернізації. Процедура ОВС дає змогу вперше в Україні створити трикутник між владою, громадськістю і бізнесом. Але про цю процедуру не знає навіть значна частина екогромадськості", - сказала вона.

Розробник екобота Павло Ткаченко додав: "Коли ми займалися процедурою Придніпровської ТЕС, потрібно було постійно стежити за реєстром ОВС, коли з'являлися нові документи. Кожного дня заходили на сайт. Ми вирішили зробити автоматичну систему моніторингу за Реєстром ОВС. Наступного дня, коли ми її запустили, прийшло повідомлення про те, що ще один забруднювач нашого міста подав повідомлення про планову діяльності. І ми не витратили ані хвилини часу на пошук цієї інформації. Після цього ми зрозуміли, що нам потрібні й інші дозвільні реєстри. Так і з'явився бот-помічник".

Щоб скористатися програмою, досить підписатися на послугу. Інформація про виявлені зміни надходитиме в режимі он-лайн. Від сьогодні програма працює в Telegram, а найближчим часом буде доступна в інших месенджерах - Facebook Messenger, Skype і Viber.

Користування екоботом є безкоштовним.

Ознайомитися з програмою можна на сайті SaveEcoBot або на сторінці в Фейсбуці.

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3074777
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору