EN|RU|UK
 Суспільство
  9531  8

 У 79 містах України відбувся фестиваль короткометражного кіно "Відкрита ніч" зі спецпрограмою на підтримку Сенцова. ФОТО

21-й фестиваль "Відкрита ніч" відбувся у Києві і ще одночасно у 79 містах України, враховуючи десять міст у прифронтовій зоні російсько-української війни і беручи до уваги три міжнародні майданчики - у Берліні, Штутгарті та Абу-Дабі.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Детектор.Медіа.

Програма "21-го дублю" складалася з шести підпрограм — власне, конкурсу з ігрових, документальних та анімаційних фільмів, програми проекту "Дивись українське", позаконкурсної програми, спеціальної програми на підтримку Олега Сенцова та українських бранців Кремля, програми "Кантер: пам’ятаємо" й низки трейлерів фільмів, які, починаючи з 26 липня, виходитимуть у вітчизняний прокат. Загалом це 44 позиції.

У 79 містах України відбувся фестиваль короткометражного кіно Відкрита ніч зі спецпрограмою на підтримку Сенцова 01

Програма "Кантер: пам’ятаємо" виникла за пропозиції члена журі, Мирослава Гая, голови благочинного фонду "Мир і Ко.", тому, що з Леонідом Кантером вони не тільки були друзями й училися разом, неодноразово перетиналися на фронті, де Леонід знімав документальні фільми "Війна за свій рахунок" і "Добровольці Божої чоти". Втім, Кантер, який нещодавно трагічно пішов із життя, був цілком самодостатній режисер, аби представляти себе самотужки, що цілком засвідчували проект "З табуретом до океану" і фільм "Міф", низка телевізійних фільмі та репортажів.

Ярослав Пілунський обопільно з однодумцями вже давно займається проектами поширення розголосу незаконного затримання ФСБ й ув’язнення українського режисера Олега Сенцова. Програма на його підтримку в межах "Відкритої ночі" — один із таких кроків. Далі, вже сьогодні, 2 липня, на Олімпійському стадіоні він із групою Babylon’13 і футбольними ультрас робитиме акцію "Олег, Україна з тобою!"… Для згадки про Олега на нічному кінофестивалі обрали уривки не тільки з його фільму "Гамер", німої стрічки Георгія Тасіна 1926 року "Алім" чи Enjoy Валерія Балаяна 2017-го, а й знаменитий і потужний його особистий спіч із картини "Процес", слово, що йому дали після винесення зухвалого і злочинного вироку в Росії.

У 79 містах України відбувся фестиваль короткометражного кіно Відкрита ніч зі спецпрограмою на підтримку Сенцова 02

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3074401
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору