EN|RU|UK
 Фоторепортаж
  22009  51

 "Ми повинні дати відсіч!": Родичі загиблих Героїв вимагають ввести кримінальну відповідальність за наругу над пам'яттю воїнів. ФОТО+ВІДЕО

Сьогодні, 27 червня родичі загиблих Героїв у війні з Росією і Героїв Небесної Сотні зустрілися з представником омбудсмена з питань партнерства з інститутами громадянського суспільства Андрієм Мамалигою.

Як повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ, на зустрічі родичі загиблих героїв війни ініціювали зміни до законодавства для посилення відповідальності за осквернення пам'ятників, пам'ятних знаків та могил українських героїв.

"Ми дійшли до межі. Ми дійшли до замаху на наші святині і ми повинні дати відсіч! Ми звертаємося до Уповноваженого з прав людини з тим, що нашими почуттями маніпулюють. У цьому зверненні ми хочемо надати право Уповноваженому Верховної Ради представляти наші вимоги та ініціювати закон про кримінальну відповідальність за осквернення пам'яті загиблих солдат України. Тому що війна не закінчилася. За осквернення українських святинь, символів, прапора, герба. За знущання і дискредитацію доброго імені (воїнів. - Ред.) і їхніх сімей. Тому що цей камінь не просто в нас, а камінь в наших полеглих близьких. Тому ми звернулися до Андрія Мамалиги", - зазначив Сергій Горбенко, батько загиблого солдата-добровольця Святослава Горбенка.

Ми повинні дати відсіч!: Родичі загиблих Героїв вимагають ввести кримінальну відповідальність за наругу над памяттю воїнів 01 

Представник Уповноваженого з питань партнерства з інститутами громадянського суспільства Андрій Мамалига, який також є учасником бойових дій на Донбасі заявив, що поділяє біль родичів загиблих героїв.

"На жаль, на місцях стикаємося з цинізмом  щодо вас, щодо учасників АТО, щодо ветеранів. Скільки разів ми говорили і про те беззаконня, яке чинять і водії маршруток ... І з цим боротися, дійсно, дуже складно, тому що потрібно міняти систему", - заявив Мамалига, закликавши направляти інформацію про такі факти йому і представнику Уповноваженого з питань захисту військовослужбовців Олегу Трохименку, який також був присутній на зустрічі.

"Коли влада робила цю Алею Слави, вона не знала, що різного рівня є люди, що буде ця наруга?! Де камери?! Чому поліція чергує там, де керівництво, а не там, де Герої поховані ?! Хотілося б ці питання ставити поліції і владі! Якщо робите, гроші витрачаєте, то доводьте до ладу, щоб воно було під охороною, щоб ті люди, які це (наругу. - Ред.) роблять, несли відповідальність таку, щоб іншим не кортіло", - заявив один із учасників зустрічі Микола Шанський.

На зустрічі також звернули увагу, що суспільне телебачення не приділяє достатньої уваги проблемам родичів загиблих героїв, зокрема проблемам їх соціального захисту.

Під час зустрічі з представниками омбудсмена було ухвалено рішення про створення робочої групи з розробки законопроекту щодо запровадження кримінальної відповідальності за наругу над пам'яттю загиблих воїнів України і за наругу над українською державною символікою.

"Кожен солдат, який зараз зі зброєю в руках захищає кордони нашої держави повинен знати, що його пам'ять буде священна, що його родина не буде покинута напризволяще", - додав Сергій Горбенко після зустрічі в Секретаріаті Уповноваженого з прав людини.

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3073832
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору